Arkadaşlar Size ihtiyacım var Lütfen Pişman olmak istemiyorum bir bakın

Konusu 'Geri Dönüşüm Kutusu' forumundadır ve zerratlk tarafından 11 Ocak 2012 başlatılmıştır.

Konu Durumu:
Mesaj gönderimine kapalı.
Watchers:
Başlığı izleyen üye sayısı: 4 üye.
  1. zerratlk

zerratlk Üye

Beğenileri:
    0
    Ödül Puanları:
    0
    Öncelikle Ben Body salonuna Yazıldım Yurt dışında olduğum için salondaki yetkililerlede pek anlaşamıyorum.

arkadaşlar öncelikle benım istediğim şey Fit vicut vicut ölçülerim pek değişmesini istemıorum memnunum açıkçası sadece daha keskin hatlara sahip olmak istiyorum örnek olarak alttaki ilk resim hatta daha bile azı olabilir... yani anladınız işte body salonuna gidiyorum 10 ile 15 kilo arasında bütün hareketleri yapıyorum her aletten 4 er tane var göğüs omuz pazu Karın vs. birde 10 ile 15 km koşuyorum yemeğime o kadar dikkat etmıorum kilo sorunum yok öğrenciyim onuda düzene sokmaya çalışıcam her ne kadar buranın yemeklerine alışamamış olsamda her neyse ben irileşmeye başlamak istemıyorum :S açıkçası sadece biraz belimi inceltip üst taraf aynı kalabilir :) çok kesskin hatlara sahip olmak karın kası vs. yani yanlış bişiler yapıp kilo almamak için size gerçekten ihtiyacım var yardımcı olursanız çok sevinirim açıkçası hiçbişi bilmıorum bu konuda biraz araştırdım ama istediğimi tam olarak bulamadım bi kaç ark daha aynı konuda yazmış bende yazim dedim daha ayrıntılı bu her altten 10 yada 15 gücüme göre 15 15 15 şeklinde 3 set yapıyorum ne önerirsiniz ? kiloyu 5 e yada 10a çekimmi ? 2 günde bir gidiyorum protein alabilirm burda böle toz şeklinde satılıo marketlerde çok ucuz Salondaki herkez çok iri :) ama ben öle olmak istemıorum sadece keskin hatlar gerçekten çok teşekkür ederim cvplarınızı bekliyorum benı çok mutlu edersiniz acele ile yazdım yazım hataları affola ...
    .
    http://www.yogicameron.com/articles/health/the-gym-workout-how-healthy-is-it/

http://imageshack.us/photo/my-images/696/sdc12058a.jpg/
    http://imageshack.us/photo/my-images/841/adszvk.png/
    http://imageshack.us/photo/my-images/191/sdc12057b.jpg/

2. Cidade de Deus

Cidade de Deus Üye

Beğenileri:
    1.705
    Ödül Puanları:
    123
    Yer:
    İstanbul
    S- Çok fazla kas yapmak istemiyorum, ne yapmalıyım?
    C- Belirli bir dönem her vücut geliştirmecinin başladığı şekilde kas yapmak yani hacim yapmak için çalışmalı daha sonra şekil için az kilo çok tekrar, detay programlar , izole hareketler ve makinelerle çalışma yöntemlerini tercih edebilirsiniz

S- Kaç ayda vucudum çıkar?
    C- Bu tamamen sizin genetiğinize, doğru beslenip beslenmediğinize, dinlenmenize ve doğru çalışmanıza bağlık olarak değişecektir.

S- Bir kas grubu haftada kaç kere çalıştırılmalı?
    C- Kaslar çalışırken değil dinlenirken büyürler.Bu yüzden küçük kas grupları en az 48 saat , büyük kas grupları enaz 72 saat dinlendirilmelidir.Sonuç olarak her kas grubunu haftada bir kez çalıştırmak yeterli olacaktır.

S- Yeni başladım nasıl beslenmeliyim?
    C- http://www.bodyforumtr.com/vbforum/y...kni-t8692.html

S - Günde ne kadar protein almalıyım?
    C- Kilonuz başına, kas oranınızada bağlı olmak üzere en az yaklaşık 1,5-2 gr protein almalısınız.Bu değer definisyon dönemlerinde yada yoğun antreman dönemlerinde kontrollü bir şekilde artırılabilir.Verilen bu değerler vücut geliştirme ile ilgilendiğiniz dönemler içindir.Vücut geliştirme ile ilgilenmiyorsanız bu miktarlara çıkmayınız.

S- Antreman öncesi öğünüm nasıl olmalı?
    C-Antremandan 1,5-2 saat kadar önce uzun süre enerji verebilecek kompleks karbonhidrat içeren gıdalar mutlaka öğüne dahil edilmelidir.öte yandan günlük ihtiyacımız olan protein,vitamin,mineral,yağdan bu öğüne düşen miktarda yer verilebilir.

S - Antrenmandan Önce mi Sonra mı Yemeliyiz ?
    C - Antrenman sırasında mideniz boş yada boşa yakın olmalıdır. Çalışmanız için kaslarınızın kana ihtiyacı vardır. Bu nedenle sindirim sırasında, herhangi bir aktivite yapılmaması sağlık açısından gereklidir. Hem sindirim hem de kasların kan ihtiyacı için, kalbinizi kan pompalamaya zorlamamanız iyi bir çalışma ve kalp fonksiyonları bakımından dikkat edilmesi gereken bir husustur. Yemekten sonra çalışmaya başlamak için geçmesi gereken sürenin en az 90 dakika olması şarttır. Ancak, çok uzun süreli açlık da, anî şeker düşmesi, yorgunluk, baş dönmesi vs. gibi sıkıntılara yol açabilir.

S- Antremandan hemen sonra nasıl beslenmeliyim?
    C- Antremandan hemen sonra kaslardaki glikojen depolarını en hızlı bir şekilde doldurmak ,kas yıkımını durdurmak için önemli etkenlerdendir.Bu sebeple kan şekerini hızlı yükselten ve kana hızlı karışan basit şeker ihtiva eden sıvılar tercih edilmelidir..Öte yandan bozulan elektrolit dengesini sağlamak içinde çeşitli mineraller içeren sporcu içecekleri tercih edilebilir.Her nekadar antremandan hemen sonra katı gıdalara başvurmamak ve kaslardaki kanı mideye toplamamak daha doğru olsada potasyum ihtiyacını karşılayarak kas yıkımını engellemek için hemen sonra olmamak kaydıyla muz tercih edilebilir.

ne merak edıyorsan linkte var
    http://www.bodyforumtr.com/vbforum/en-ok-sorulan-sorular-ve-t11375.html

demircan256 bunu beğendi.
  3. demircan256

demircan256 Üye

Beğenileri:
    2.223
    Ödül Puanları:
    123
    Meslek:
    güvenlik
    Yer:
    istanbul
    ölçlerinin değişmesini istemiyorum diyosun,ancak verdiğin örnek resim..hadi onun gibi depğil onun 2-3 gömlek aşşağısı bile yeter diyosunuzz..ama ölçülerinizde değişiklik olmadna öyle bir şey mümkün değil..sizin vücutta hiiç bişey yok...kötü demiyorum...ama verilmesi gereken yağlar ve alınamsı gereken kas var...

iyi düşünün sorduğunuz soruyu bir kez daha ...

daha iyi yardım alabilmeniz için yazdım bunları yanlış anlama sakın...

kolay gelsin...

4. zerratlk

zerratlk Üye

Beğenileri:
    0
    Ödül Puanları:
    0
    Ne demek Ne demek :) ölcülerim çok kötü hani ama çooooooook aşırı gelişmek istemıyorum yanlış anlamayın zaten .ben zayıfım görüldüğü üzre resimdei kadar olayım onu geçmiyeyim diyorum

Mesajınız otomatık olarak birleştirilmiştir---------- mesajın eklendiği saat 00:53 ---------- ilk mesajın gönderildiği saat 00:31 ----------

Cidade de Deus

yazdklarını okudum anladığıma göre her aletten 2 günde bir 45 yapmak yerine bir grup alet grubunda 25*5 yapayım sonra dier bölgeye geçim bu şekil doğru olur harim konusuna gelince kiloyu 10 15 de tutup sayıyı çoğaltim doğru anlamışım değilmi bölece hatlar keskin olur ama yüksek kilo almam yada aşırı hacim almam

5. CarpeNoctum

CarpeNoctum Üye

Beğenileri:
    1.309
    Ödül Puanları:
    103
    Yer:
    Zimbabwe
    Zaten istesenizde çok gelişmeniz kolay olamacak yani bu programla mümkün değil.Zira bu programla devam ederseniz yakında tabiri caizse zargana gibi olacaksınız.Beslenmene biraz dikkat edip hacime yönelik çalışmanı öneririrm.

6. Rpac

Rpac Üye

Beğenileri:
    1.543
    Ödül Puanları:
    123
    Değerli üyemiz;

Konunuz kilitlenip kapatılmıştır.

Konu kilitleme sebepleri;

- Daha önce benzer bir konu açılmıştır

Lütfen arama yapmadan konu açmayınız.

Link : http://www.bodyforumtr.com/vbforum/en-ok-sorulan-sorular-ve-t11375.html

Lütfen 1 dakikanızı ayırarak forum kurallarını okuyunuz. Forum kurallarını okumak için buraya tıklayınız

Anlayışınız için teşekkür ederiz.

Saygılarımızla
    BodyForumTR Ekibi

Konu Durumu:
Mesaj gönderimine kapalı.

Sayfayı Paylaş