Arkadaşlar omuzlarım orantısız

Konusu 'Vücut Geliştirme & Fitness' forumundadır ve mavzer95 tarafından 1 Nisan 2012 başlatılmıştır.

Watchers:
Başlığı izleyen üye sayısı: 3 üye.
  1. mavzer95

mavzer95 Üye

Beğenileri:
    24
    Ödül Puanları:
    0
    dumbellerla calısıyorum lateral ve omuz press sol omzum sağ omzumdan daha kaslı kası çalıştırırken dikkat ettim sol omuzum daha çabuk çalışıyor ve ısınıyor sağ omuzum ona göre daha dayanıklı ve daha geç ısınıyor nasıl dengeyi sağlarım solu sağa göre daha az yapıp sağa mı yoğunluk vereyım gerçekten çok kötü oldu :(

Mesajınız otomatık olarak birleştirilmiştir---------- mesajın eklendiği saat 20:28 ---------- ilk mesajın gönderildiği saat 18:35 ----------

arkadaşlar lütfen yardımcı olun

2. gundwane

gundwane Üye

Beğenileri:
    9
    Ödül Puanları:
    0
    Omuz larında dengesizlik oluştu mu dumbel kullanarak omuz harici günlerde tek omuzuna yüklenebilirsin..

Mesela diyelim gögüs çalıştın..Ardından 3 set tek dumbell press 2 set de yan açış (aynı omuzda tek dumbel kullanarak ) yapabilirsin..

Sorun olmaz..

mavzer95 bunu beğendi.
  3. mavzer95

mavzer95 Üye

Beğenileri:
    24
    Ödül Puanları:
    0
    Bende öyle düşündüm ama az önce facebookda bir fitness sayfasında admine sordum o bunun yanlış olabileceğini dumbel yerine military pressle çalışmamı önerdi şu an öyle bir imkanım yok

4. gundwane

gundwane Üye

Beğenileri:
    9
    Ödül Puanları:
    0
    Military press le çalışırsın değişen birşey olmayacaktır..Geri kalan bölgeler için (en zoru gögüstür çünkü tek çalışması çok zordur) o bölgeye yüklenmediğin bir gün yani gögüs sonrası yada sırt sonrası çok zorlamadan yazdığım türü bir program ile kolayca düzeltilebilir eksiklik..

Dumbell imkanın varsa dediğimi dene..Ama abartma..

mavzer95 bunu beğendi.
  5. mavzer95

mavzer95 Üye

Beğenileri:
    24
    Ödül Puanları:
    0
    En doğrusu dediğin teşekkürler dediğini yapacağım çarşamba günü göğüs ve kol antermanım var 2 antremandan 1 miktar kısar sağ omuzuma verırım :D artık.

6. angelov_c

angelov_c Üye

Beğenileri:
    0
    Ödül Puanları:
    1
    konuyu hortlatmış gibi olacağım ama ben de aynı sorunla karşı karşıyayım..yaklaşık 1 yıldır spor yapıyorum sol omzum sağ omzuma göre daha iri ve parçalı durumda..
    omuz çalışırken özellikle lateral raise yaparken sol omzumun çalıştığını yandığını hissediyorum ancak sağ omzumda aynı zorlanmayı hissetmiyorum..
    bu sorunu nasıl çözebilirim?
    cevaplarınız için şimdiden teşekkürler

Sayfayı Paylaş