Arkadaşlar Bulk dönemi ile ilgili bir kaç sorum olacak

Konusu 'Beslenme' forumundadır ve Beastdawg tarafından 22 Eylül 2015 başlatılmıştır.

Watchers:
Başlığı izleyen üye sayısı: 2 üye.
  1. Beastdawg

Beastdawg Üye

Beğenileri:
    0
    Ödül Puanları:
    1
    Meslek:
    İnşaat Müh.
    Yer:
    Ankara
    Merhaba arkadaşlar ben yaklaşık 1 senedir düzenli 2 senedir fitness ile uğraşıyorum. Geçen sene definasyon dönemimde yağ oranımı %30 dan %20 ye düşürmeyi başarmıştım. Fakat haliyle kaslarda bir gerilemeoldu. Yaz bitiminde tekrar bulka girdim şuan 3. haftamdayım. Tekrar vermiş oldugum yağları almadan en azından minumum seviyede bunu sağlayarak temiz ve güzel bir bulk dönemi geçirmek istiyorum. Çünkü geçen sene uyguladıgımda fazla yağlanma olmuştu vücudumda. Benim sorum şu geçtiğimiz 3 haftadır bulk dönemimde carb alımını minumuma çektim ve carb tüketimimi sadece spor öncesi öğünlerde almaya başladım ( öğle yemeğine kadar ) ve spordan hemen sonra ufak şeyler. Sonra tamamen kesiyorum ve protein ağırlıklı et salata lor peyniri vb. şeyler tüketiyorum. Yaklaşık olarak 3000 kalori hedefliyorum. Sizce bu koşullarda yeterince büyüme gösterebilinir mi ? Bir diğer sorum ise carb cycling (karbonhidrat dögüsü) yapılarak bulk dönemi ne kadar sağlıklı olur , ne kadar verim alınabilir.

2. elezar

elezar Üye

Beğenileri:
    531
    Ödül Puanları:
    103
    Meslek:
    Kamu Yönetimi Mezunu
    Yer:
    Ankara
    Öncelikle carb i sabit tutarak gelisimi gozlemlemeniz carb cycle i sonraki aşamada düşünmenizi tavsiye ederim

Sayfayı Paylaş