Arkadaşlar bu spor zayıflamak formda kalmak içinde uygun mudur?

Konusu 'Yeni Başlayanlar Bölümü' forumundadır ve 001001001 tarafından 21 Haziran 2011 başlatılmıştır.

Watchers:
Başlığı izleyen üye sayısı: 5 üye.
  1. 001001001

001001001 Yeni Üye

Beğenileri:
    0
    Ödül Puanları:
    0
    Arkadaşlar ben 17 yaşındayım boyum 185 kilom 85 ama kilolu yerine iri duruyorum bu doğuştan beri spor yapmamla alakalı olabilir çünkü benim bir arkadaşım var elbise varken o da iri duruyor ama onun vücudunu öyle gösteren aslında yağları beden derslerinde falan görüyorum.Ama benim arkadaşlarda diyor elbisede durduğu gibi durmuyon diye ve harbidende ayna karşısında o elbisede ki halime hiç benzemiyorum iri omuzlarım ve bedenim var.Ve arkadaşlarım ve bikaç spor hocası vücut geliştirmek için vücudumun çok uygun olduğunu söyledi ve bende merak salmaya başladım bu spora.Ben aşırı kaslı istemiyorum yine iri istiyorum hatlarım belli olsun yeterki kısacası ben omuz kol ve göğüs kasları istiyorum(örnek vermek gerekirse dwayne johnson gibi(tabi onun gibi olmak için baya çalışmak lazım))ve böyle olunca bunu evde yapmak yerine profesyonel yardım almamın en iyi olduğunu düşünüyorum ve bu yüzden salonada yazılıcam kısa zamanda.Peki kaslı bir vücut için haftada ne kadar çalışmak gerekir ne kadar süre sonra etkileri görülür?Ve yılda boyumun uzaması 2-3senedir baya azaldı ama yinede 20yaşına kadar beklemeli miyim?Boyum iyi aslında ama şüpheye düşüyorum ve bu tür kaslar için yapacağım hareketler boyumu engeller mi?(biliyorum bundan sonra ne kadar uzayacaksın ki diyeceksiniz ama 2-3cm uzasam bile 185ten 188olcak çünkü).Ayrıca bişiy daha sormak istiyorum ben ne kadar kilo alırsam alayım göbek tarafım çıkıyor ama göğüs tarafım çok az çıkıyor yani 7cm göbeğim çıksa yarım cm göğüste birikme çok zor oluyor ve ne kadar kilo alırsam alayım göğsümde diyaframın kemikleri rahat gözüküyor,öyle olunca sanki göğüssüz hamileymişim gibi duruyorum:Dkilolu olduğum zamanlar.Bunda bir anormallik yoktur değil mi bundan zaten şikayet etmiyorum çünkü arkadaşlarım göğüs yağlarını eritmek için bayağı uğraşıyor ben hariç:D
    Ve başlıktada sorduğum şekilde bu spor toplu sporlar kadar zayıflatır mı?

Şimdiden cevaplarınız için teşekkür ederim...

Son düzenleme: 21 Haziran 2011
  2. BassHunter

BassHunter Üye

Beğenileri:
    41
    Ödül Puanları:
    0
    Meslek:
    Öğrenci
    Yer:
    İstanbul
    Yapın bu spor için en uygun durumda, kafana koyduysan başla derim. Uzamaya gelirsek etkisi olduğunu hiç düşünmüyorum, halter müsabakasında filan değilsin. Spora başlarsan etkisini çabuk görürsün. Spor salonuna gidersen ilk 2 hafta kardiyo yaptırırlar sonra çalışmaya başlarsın 2 ay sonra belin incelmiş, göğüs kasları belli olmaya başlar.

Son düzenleme: 21 Haziran 2011
  3. 001001001

001001001 Yeni Üye

Beğenileri:
    0
    Ödül Puanları:
    0
    İstediğim vücut tipi böyle bişey

4. Teddie*

Teddie* Üye

Beğenileri:
    87
    Ödül Puanları:
    38
    Meslek:
    Öğrenci.
    Yer:
    Istanbul.
    Dostum spora başlayacağın zaman sorularını en kolay şekilde hocan yanıtlayacaktır zaten, boy konusunda bi şüphen olmasın hatta belini dikleştirip 1-2 cm daha uzun gösterecektir seni. Resimlerde ki gibi bi vücut biraz zamanını alır diye düşünüyorum en azından 2 sene.

5. BassHunter

BassHunter Üye

Beğenileri:
    41
    Ödül Puanları:
    0
    Meslek:
    Öğrenci
    Yer:
    İstanbul
    O göğüsler çok zaman alır :)

6. 001001001

001001001 Yeni Üye

Beğenileri:
    0
    Ödül Puanları:
    0
    ne kadar zaman alır bunu ilaçlarla(zararlılar hariç)hızlandırmak mümkün mü?

7. Teddie*

Teddie* Üye

Beğenileri:
    87
    Ödül Puanları:
    38
    Meslek:
    Öğrenci.
    Yer:
    Istanbul.
    İlk 3 aydan sonra besin takviyeleriyle yani supplementler ile daha hızlı bir gelişim elde edebilirsin. Protein tozu ve amino asit ilk önerilen takviyelerdir yeni başlayan sporcu için.

8. 001001001

001001001 Yeni Üye

Beğenileri:
    0
    Ödül Puanları:
    0
    peki bu boyumu fazla etkiler mi zaten 2senem falan kaldı boy için.Bu işede erken başlamak istiyorum çünkü 20li yaşlarda iyi bir vücudum olsun istiyorum.Ve göğüs yapma hareketlerine baktm kemiğe üstende fazla etki yapmıyor heralde etkilemez pek.bi tek kas gelişince kemikleri tutuyor diyorlar ama benim kaslar o kadar iri olana kadar zaten 18 yaşını neredeyse bitirmiş olurum.Ve biçok sporcuya bakıyorum onlarda bu yaşlarda başlamışlar bu spora.
    Sizce başlamalı mıyım?
    Bu saatten sonra çok etkisi olur mu boya?

Ayrıca 75 kişi bakmış 10da 1inden daha az yorum var
    Lütfen arkadaşlar yorum yapın...

Son düzenleme: 22 Haziran 2011
  9. 001001001

001001001 Yeni Üye

Beğenileri:
    0
    Ödül Puanları:
    0
    Böyle bi vücut ne kadar zaman alır?

10. Teddie*

Teddie* Üye

Beğenileri:
    87
    Ödül Puanları:
    38
    Meslek:
    Öğrenci.
    Yer:
    Istanbul.
    Dostum Dwayne Johnson'dan bahsediyosun çok kolay değildir öyle vücut yapmak ama tam anlamıyla vücut istiyorsan en az 1 seneyi gözden çıkarmalısın. Üye fotoğraflarının olduğu bölümde gelişmeleri görebilirsin.

11. anatomie

anatomie Yeni Üye

Beğenileri:
    9
    Ödül Puanları:
    18
    Meslek:
    ÖĞRENCİ
    Yer:
    İstanbul
    sen önce bir spora başla en az 6-7 ay ara vermeden çalış sonra yine görüşürüz.

12. 001001001

001001001 Yeni Üye

Beğenileri:
    0
    Ödül Puanları:
    0
    arkadaşlar peki böyle omuz göğüs ve kol kasları için neler çalışmalıyım(gerçi salona gidersem ordakiler bana gösterir ama sizinde bilginizden faydalanmak istiyorum)?

13. BassHunter

BassHunter Üye

Beğenileri:
    41
    Ödül Puanları:
    0
    Meslek:
    Öğrenci
    Yer:
    İstanbul
    Butterfly bench press barcull hepsini yapmalısın. Dediğin gibi spor salonuna başlarsan yardımcı olurlar

14. 001001001

001001001 Yeni Üye

Beğenileri:
    0
    Ödül Puanları:
    0
    çok teşşekkürler

15. brish

brish Üye

Beğenileri:
    2
    Ödül Puanları:
    13
    Yer:
    Kocaeli
    Kardeşim spor salonuna başlarsan sana ilk olarak kardiyo yaptıracaklardır.Bu aşamadan sonra düzenli ve dengeli biçimde beslenirsen bu spor formda kalmak için sana birebir.Başarılar dilerim :)

Sayfayı Paylaş