1. Değerli Üyemiz

Başlık açmadan önce fotoğraf ekleme kurallarını okumayı unutmayınız!

Unutmayın ki; ancak usulüne uygun eklenen fotoğraflarla ve kendiniz hakkında vereceğiniz detaylı bilgilerle

sağlıklı yorumlar alabilirsiniz. Kurallara uygun açılmış bir başlık çok daha fazla üyenin başlığınızı okumasını ve

yorumlamasını sağlayacaktır.

Fotoğraf ekleme kurallarını okumak için lütfen tıklayınız!

Forum düzenine katkınız ve anlayışınız için teşekkür ederiz.

Saygılarımızla
    BodyForumTR Ekibi

Notu Gizle

Arkadaşlar body building için uygun muyum ?

Konusu 'Üye Fotoları' forumundadır ve fchunter tarafından 11 Nisan 2006 başlatılmıştır.

1. fchunter

fchunter Üye

Beğenileri:
    1
    Ödül Puanları:
    0
    Meslek:
    sporcu
    Yer:
    istanbul
    Selamlar ben yaklaşık 7 senedir kürek sporu ile profesyonel olarak uğraşıyorum ve artık bu sporu bıraktım. Body building sporu ile uğraşmak istiyorum fakat bu sporla ilgili elle tutulur bi bilgim yok dayanıklılık sporu ile uğraştığım için zaten sağlam bir altyapım var bu altyapıyı en iyi şekilde kullanarak nasıl en iyi verimi alabilirim? resimlerime bakarak işe nerden başlamam gerektiğini, haftada kaç gün çalışmam gerektiğini ve kullanmam gereken bir madde varsa ne tür bir şey kullanmam gerektiğini bana anlatırsanız çok iyi olur şimdiden teşekkürler. Bu arada yaşım daha 20.
    Şu anki ölçülerim
    BOY :186 cm
    KİLO : 85 kg
    OMUZ :121 cm
    BEL : 82 cm
    BİSEPS : 34 cm
    GÖĞÜS : 105 cm
    KALF : 40 cm

2. emrah

emrah Üye

Beğenileri:
    125
    Ödül Puanları:
    53
    Meslek:
    Personal Trainer
    Yer:
    istanbul
    body ıcın uygun olmayan vucut yoktur bence boyle bır soruyu bosuna sormussun bence vucudun ıyı gozukuyo calısırsan bırseyler elde edebılırsın calısmana ve beslenmene ozen goster 3,4ay sonra kendınde ıyı calısmanın verımını alıp degısıklıgı fark edıceksndır

3. FleXoR

FleXoR Özel Üye

Beğenileri:
    10.235
    Ödül Puanları:
    123
    Meslek:
    Antrenör - Yazar
    Yer:
    Kırklareli & sivas
    dostumunda dediği gibi body için uygun olmayan vucut yoktur fakat uygun olmayan beyin vardır (hırs, disiplin ,azim) beyin uyuyorsa bu spora zaten vucudu yonlendirecektir

4. fchunter

fchunter Üye

Beğenileri:
    1
    Ödül Puanları:
    0
    Meslek:
    sporcu
    Yer:
    istanbul
    benim kürek sporunu bırakmamın nedeni eski hırsımın kalmaması idi sürekli kazandığım yarışlarda artık derece yapamaz haldeydim ve bu sporu bıraktım şimdi body yapmak istiyorum ve hırslıyım fakat işe nerden başlıyacağımı bilmiyorum mesela ilk başta hangi bölgemi çalıştırmakla işe başlayabilirim ?

5. emrah

emrah Üye

Beğenileri:
    125
    Ödül Puanları:
    53
    Meslek:
    Personal Trainer
    Yer:
    istanbul
    bu ıs oyle olmuyo bır bolgeyı calıstırmakla olmaz zaten ılk basladıgın ıcın hafıf bır program yazılacaktır body sporuna hazırlık ısınmak ıcın ondan sonra asıl programa gecıyorsun hocanın yazdıgı programa uymanı tavsıye ederım bastan sagma calısma cezasını sonra cekersın pısman olursun bır taraf gelısmıs bır tarafda hıc bır sey yok programa uy ve beslenmene dıkkat et gerısı gelır

6. fchunter

fchunter Üye

Beğenileri:
    1
    Ödül Puanları:
    0
    Meslek:
    sporcu
    Yer:
    istanbul
    Emrah kardeşim gayet mantıklı cevaplar yazdın benim şu anda asıl öğrenmek istediğim olay zaten dayanıklılık esasına dayalı sağlam bir altyapım var daha bir ay öncesine kadar uluslararası düzeyde başarılı bir sporcuydum yani dayanıklılık konusunda bir sorun yok ama şöyle bir sorunda var her hangi bir salona gitmem benim için imkansız bir olay gerek okul gerek yaşadığım yerde böyle bir yer yok fakat sadece spor akademisinin salonunu kullanabiliyorum burda da bana yardım edebilecek bir hoca yok yani tek yapıyorum antrenmanları işte burda bana bir program lazım bana sağlam bir program yazabilecek bir arkadaşa ihtiyacım var heralde şimdi daha açık ifade edebildim :p

7. adrenalinshot

adrenalinshot Üye

Beğenileri:
    22
    Ödül Puanları:
    0
    Meslek:
    öğrenci
    Yer:
    bursa
    profesyonel olarak sürdürdüğün bir sporu bırakmana üzüldüm doğrusu.Bence iyi düşünüp de karar vermeliydin.Program konusunda flexor hocamızdan yardım alabilirsin.yalnız hareketlerin teknikleri konusunda yanlışların olabilir salona gitmende fayda olurdu yalnız öle bir imkanın yokmuş.Bunun için antreman bölümünde hareketlere bak ve yaptığın yane çalıştığın bölegeyi hissetmeye çalış hareketi yaparken...

8. extensor

extensor Yeni Üye

Beğenileri:
    7
    Ödül Puanları:
    0
    öncelikle 6 yıllık bir spor geçmişin olduğu için çok şanslısın yani başlıkta sorduğun soruyu
    sorun haline getirmeye gerek yok ;) genetik yapında oldukça iyi görünüyor
    program konusundaki sorunada bir günde göğüs omuz kol arka kol kanat bacak hareketleri yap
    derim 1 ay vücudun spora alışacak ancak press ve açış şeklinde hareketleri yap
    kol ve arka kolu tek harekette bitir diğerlerinde ise bir press bir açış yöntemini uygula
    örneğin göğüste düz sephada bench press yapabilirsin ardından da açış ancak
    dumpbell yana açış değil kelebek yap kelebek senin için daha uygun olacaktır yarım açış hareketi
    benden bu kadar üstatlarında bilgilerini aldıktan sonra başlarsın ben kendileri kadar yardımcı
    olamayabilirim ancak forumda birçok bilgili arkadaşımız var onların bilgilerinden yararlanmanı
    tavsiye ederim

9. fchunter

fchunter Üye

Beğenileri:
    1
    Ödül Puanları:
    0
    Meslek:
    sporcu
    Yer:
    istanbul
    arkadaşlar bana zaman ayırıp cevap yazdığınız için hepinize teşekkür ederim şu anda aradığım cevapları hemen hemen aldım geriye tek bir şey kaldı sevgili flexor hocamdan bir program hocam sizi bekliyorum ;)

10. extensor

extensor Yeni Üye

Beğenileri:
    7
    Ödül Puanları:
    0
    ben sana onun vereceği programı yazayım harfi harfine böyle diyecektir
    önce 15-20 dk lık sıkı bir ısınma ardından nefes alıp verme combinasyonlarnı dikkate
    alarak şu hareketler
    Göğüs:
    düz sephada benc press
    kelebek
    Omuz: ayakta halter enseye indiriş
    latarel dumpbell yana açış
    Kol:
    halterle kol kaldırış
    Arka Kol:
    makara göğüsten aşağıya
    Kanat:
    makara enseye çekiş
    makara karna çekiş
    Bacak:
    Makinada ön bacak
    arka bacak kaldırış

ilk bir hafta bacak çalışma ve ilk gün 3*8 çalış
    ondan sonraki antremanlarda da 4*8 çalışırsın hareketler arasında 30-40 sn den fazla
    dinlenme
    hadi kolay gelsin

11. FleXoR

FleXoR Özel Üye

Beğenileri:
    10.235
    Ödül Puanları:
    123
    Meslek:
    Antrenör - Yazar
    Yer:
    Kırklareli & sivas
    elimden geleni yapmaya calışacagım öncelişkle kurekle ugrastığın için bende sırtınla fazla ugrasmayacagım :) itici ve cekici kasgurubundan iticiler zayıf kalırken cekiciler cok daha iyi gorunuyor hal boyle iken ön tarafa biraz agırlık vermek gerekir

1 gun

inciline dumbel press
    buter fly
    plower

barbel curl
    hammer dumbel

lat front

2 gun

neck front press
    latarel
    Bent-Over Dumbbell Lateral Raises

push down
    fransız triceps

leg ext
    leg curl

evet bu proğramda göğüs eksiğin ,kol boşlugun, arkol eksiği , dikkate alınmıştır proğram sadece seni geliştirmez yemek disiplin ve duzenli bir yasdam sart

12. fchunter

fchunter Üye

Beğenileri:
    1
    Ödül Puanları:
    0
    Meslek:
    sporcu
    Yer:
    istanbul
    Sevgili Extensor ve Flexor hocam bana zaman ayırdığınız için teşekkür ederim inşallah en iyi şekilde uygulayacağım bu programı tkrar görüşmek üzere

13. reddragona

reddragona Üye

Beğenileri:
    7
    Ödül Puanları:
    0
    flexor verdiğin programda 1 ve 2.gün yazıyor, arkadaş 5 gün dinlenicekmi?, yoksa şu şekilde mi çalışıcak
    1.gün çalışma
    2.gün çalışma
    3.gün dinlenme
    4.gün çalışma
    5.gün çalışma
    6.gün dinlenme
    .....

Eğer 5 gün dinlenme ise bana dinlenme süresi fazla geldi biraz

14. extensor

extensor Yeni Üye

Beğenileri:
    7
    Ödül Puanları:
    0
    reddragon eminim 5 gün dinlenilmeyeceğini sende çok iyi biliyorsun elbette 2-1 şeklinde
    pazartesi
    salı

perşembe
    cuma

pazar
    pazartesi... şeklinde devam etmeli

15. amigodost

amigodost Üye

Beğenileri:
    0
    Ödül Puanları:
    0
    Meslek:
    bankaci
    Yer:
    izmir
    bence harika

Ben yeni bir uyeyim.Vucudun cok guzel ve body icin cok musait. Hic birakmadan duzenli olarak en az 5 yil yaparsan super olur.Eski kurekci olman cok cok buyuk bir avantaj.Basarilar dilerim sana...

16. Excursion

Excursion Üye

Beğenileri:
    82
    Ödül Puanları:
    0
    Meslek:
    Öğrenci
    Evet kürek sporu ile uğraştığından güzel bir sırtın var ;)

17. ERH4N

ERH4N Üye

Beğenileri:
    0
    Ödül Puanları:
    0
    UYGUNSUN MU ACABA? BENCE BİRAZ YEMEN LAZIM

18. reddragona

reddragona Üye

Beğenileri:
    7
    Ödül Puanları:
    0
    Bu spor için uygun olup olmadığını sen bilmiyorsan, bizler asla bilemeyiz. Bu spor azim sporudur. İki bacağı olmayan ve body yapanları biliyorum. Nasıl mı yapıyorlar, onlarda azim var. Eli olmayıp ayaklarıyla resim yapan var. Bu tür sorular bana çok saçma geliyor. Önceden geçirmiş olduğun bir ameliyat, bel fıtığın filan olur, o zaman sorarsın, ama bize değil, bunun yeri burası değil, gider ve doktora sorarsın...

19. FleXoR

FleXoR Özel Üye

Beğenileri:
    10.235
    Ödül Puanları:
    123
    Meslek:
    Antrenör - Yazar
    Yer:
    Kırklareli & sivas
    senin adele eksiğin ve sinir sistemininde adeleye komut verme eksiğin yoksa bizden bir farkın yok diyebilirim sendede bizdede 656 adet kas var :D

20. kumsuz

kumsuz Yeni Üye

Beğenileri:
    1
    Ödül Puanları:
    0
    tekerlekli sandelyede idman yapan insanlar olduğunu düşününce herhangi bir sağlık problemi olmayan her insan bu spora uygundur bence.Fiziksel uygunluk ikinci derece de önemli.kafa yapısı önemli.en önemlisi. :)

Sayfayı Paylaş