Arkadaşlar Bir Bakabilir misiniz Programıma?

Konusu 'Vücut Geliştirme & Fitness' forumundadır ve bukatto tarafından 30 Kasım 2006 başlatılmıştır.

1. bukatto

bukatto Üye

Beğenileri:
    122
    Ödül Puanları:
    53
    Yer:
    Ankara
    1. gün ; göğüs - ön kol

2. gün ; omuz - arka kol

3. gün ; bacak

ağır antreman yaptığım için 2 bölge çalışmak, yani bu program bana yorucu geliyor. bende aşşağıdaki programı uygulamaya başladım.

1. gün ; göğüs

2. gün ; ön - arka kol

3. gün ; omuz

4. gün ; bacak

araya 96 saat girdiğinde gelişme olmayacağını okumuştum. bu program da 96 saat giriyor araya. ama ağır çalıştığım için gelişme olmayacağını düşünmüyorum. yani tam anlamıyla doğru bir program mıdır bu?

bir bilen varmı yorum yapacak?

2. teo

teo Üye

Beğenileri:
    56
    Ödül Puanları:
    0
    Araya 96 saat girdiğinde gelişme olmaz diye bir şey kesinlikle yok. Hatta tam aksine aynı grup kası tekrar çalışmadan araya minimum 72 saat koymalısınız. Dolayısıyla programın bu açıdan bir kusuru yok.
    Ancak ben bu programda sırt bölümünü göremedim. Onu da 5. gün olarak ekleyebilirseniz gayet güzel olacak. Her grup için 5 gün ara vermenin de hiç bir sakıncası olmaz.

3. MK #7

MK #7 Özel Üye

Beğenileri:
    1.522
    Ödül Puanları:
    123
    araya giren zamanı dert ediyorsan ve programın sırtsız kalmaması için şunu da yapabilirsin;

gögüs - ön omuz

biceps - triceps

arka omuz - sırt

bacak

4. bukatto

bukatto Üye

Beğenileri:
    122
    Ödül Puanları:
    53
    Yer:
    Ankara

sırtı bacak la çalışıyorum daffy. göğüs - ön omuz tavsiyesi güzel ama üst göğüs ve dambell göğüs preesle birlikte çok ağır geliyor. enerjim yetmiyor açıkçası.

4 günlük program teo nun dediği gibi sence de iyimi?

5. SCHWARZXXL

SCHWARZXXL Özel Üye

Beğenileri:
    4.706
    Ödül Puanları:
    123
    Daffy'nin önerisi biraz HIT mantığına benziyor. Üst göğüs çalışırken zaten ön omuzu da yoruyorsun. Ayrıca bir omuz antremanıyla onu bir daha yıpratmamak için uygulanabilir. Yani ön omuz için üst göğüse yaptığın press hareketiyle(incline press(dumbell ya da barbell)) yetinebilirsin. Üstüne de front raise yaparsan yeterli olur. Sırt ve arka omuz için de aynı şey geçerli. Böylece bol bol dinledirebilirsin kaslarını.

Sayfayı Paylaş