arkadaşlar acil kilo almalıyım !tavsiye!

Konusu 'Geri Dönüşüm Kutusu' forumundadır ve aziz emin çetin tarafından 23 Eylül 2015 başlatılmıştır.

Konu Durumu:
Mesaj gönderimine kapalı.
Watchers:
Başlığı izleyen üye sayısı: 5 üye.
  1. aziz emin çetin

aziz emin çetin Üye

Beğenileri:
    0
    Ödül Puanları:
    1
    merhaba arkadaşlar.foruma yeni katıldım.spora baslangıcım daha eskilere dayanıyor.bundan daha önce 5 kere spora yazıldım.3 aydan uzun süre devam ettiremedim.nedeni kilo alamayıp hacim kazanamamam.kaslarımda oluşan kasılmalar.programıma yeni hareketler eklendikçe daha fazla efor sarfetmemi sağlıyacak gücü bünyemde görememem.
    vucut ölçülerimi yazcak olursam; boyum 1.78 kilom 55 yağ oranım yüzde 4ile 5 arasında.
    arkadslar bu ölçülerime göre gainer kullanmalmıyım.kilo almadıkça çabalarım sonuçsuz kalcak diye düşünüyorum.
    gainer alırsam hangi marka kullanmalıyım ?
    beslenme programı olarak önerileriniz var mı?
    benimle aynı konudan müzdarip olup sonuca ulasan arkadslar ya da bu konularda bilgili olan arkadaşlar yardımcı olursa sevinirim.arkasından dua da ederim.
    bu arada yaşım 25 ve 55 kiloyum siz düsünün.amacım aman aman kas yapmak değil.

2. HG!

HG! Bölüm MOD Yönetici Bölüm MOD

Beğenileri:
    82
    Ödül Puanları:
    38
    Meslek:
    Öğrenci
    Yer:
    İstanbul
    Öncelikle muhtemelen yag oranınız sandıgınız kadar da dusuk degildir bence. Onun dısında da benim size tavsiyem beslenmenizi takip etmeniz. Birgün dogal olarak yediklerinize bir bakın kac kalori cıkacak. Sonuc 1500 cıktı diyelim,ertesi uc gun boyunca 1800 almaya calısın. Bunu basarabilirseniz diger uc gun boyunca da 2000e cıkmayı deneyin. O bir haftada kac kilo alacagınızı bir kontrol edin. Tabi bu soyledigim gunluk kalori ihtiyacınızın cok cok altında aldıgınız bir durum için. Ki oyle oldugunu dusunuyorum ciddi bi kilo eksikliginiz var. Daha sonra ise yine adım adım ideal kilonuz icin gerekli kaloriye sonra da ustune cıkmaya calısın. Kısa dönemlerde minik sıcramalarla surekliliginizi arttırırsınız. Bu yontem uzun sureli hedeflerde işe yarıyor bence ozellikle zor oldugu bırakılacagı dusunuluyorsa. Gainera ise hiç ihtiyacınız yok alıp kullanırsınız,kiloyu da alırsınız ama bir ay iki ay altı ay... Bırakınca o kalori acıgınız yine olacak yine kilo vereceksiniz. Beslenmenizi düzeltirseniz boyle bir sorununuz olmayacak ve daha saglıklı bir artıs gözlemleyeceksiniz. Umarım yardımcı olabilmişimdir.

3. aziz emin çetin

aziz emin çetin Üye

Beğenileri:
    0
    Ödül Puanları:
    1
    cevabın için tesekkür ederim dostum.iş tempom beslenme planını uygulamama mani olabilir.daha kestirme bi yol bulmaya çalışıyorum.ama dediğin gibi uzun dönemde aldığım kiloları bünye de tutmanında tek yolu bul.elimden geldigince uygulamaya çalıscam.tekrardan teşekkür ederim.bu arada 6 ay önce yaptırdığım testte yağ oranım 4 küsürdü:/

4. HG!

HG! Bölüm MOD Yönetici Bölüm MOD

Beğenileri:
    82
    Ödül Puanları:
    38
    Meslek:
    Öğrenci
    Yer:
    İstanbul
    Yag oranınız o zaman gercekten artık saglıgınızı tehdit edecek yönde o yuzden daha disiplinli ve kararlı olmalısınız. Eger uc ogun yiyebiliyosanız bence gözünüzde büyütüyorsunuz :) Öncelikle ögünlerinize cok ufak eklemeler yapsanız zaten hatrı sayılır bir artısınız olur bir kasık iki kasık bile sizin icin artı. Sonra ise pratik atıstırmalıklar tercih edebilirsiniz kendiniz protein-karb barlar hazırlayııp yanınızda goturebilirsiniz. Kuruyemisler,kuru meyveler de tercih edebilirsiniz. Bu arada zaten alacagınız gainerların cogu uzum sekerinden ibaret. Eger atladıgınız bir öğün varsa nedenini de söylerseniz daha da yardımcı olabilirim. Ben de cok zayıftım ve kısmen ögün atlamama neden olacak yogunluklarım var diyordum. Rica ederim :)

5. kasmıodane?

kasmıodane? Üye

Beğenileri:
    35
    Ödül Puanları:
    38
    Arkadaşım kilo alamamak ayrıdır kas yapamamak ayrıdır. Kas yapamıyorsan bilki antremanve beslenmen yeterli değildir. Kilo alamıyorsan yemek ye otur yani bu saçma biraz atraştır forumu öyle 1-öğün makarna tavuk yemekle kas yapılmıyor

6. AmadeusMozart

AmadeusMozart Üye

Beğenileri:
    9
    Ödül Puanları:
    18
    Yer:
    İstanbul
    İkisi çok ayrı şeyler değildir. Kas yapmak için gereken beslenme kişiye (özellikle çok zayıf yeni başlamış) kilo da aldırır.

Sent from my iPhone using Tapatalk

7. AnTiCoRe

AnTiCoRe Üye

Beğenileri:
    246
    Ödül Puanları:
    53
    Meslek:
    Diş Hekimi
Konu Durumu:
Mesaj gönderimine kapalı.

Sayfayı Paylaş