Arkadaşlar abiler ablalar sizinle paylaşmak istediğim besin programım.Destekleriniz önemli...

Konusu 'Beslenme' forumundadır ve Adnan Fırat ALBAYRAM tarafından 19 Eylül 2016 başlatılmıştır.

Watchers:
Başlığı izleyen üye sayısı: 3 üye.
  1. Adnan Fırat ALBAYRAM

Adnan Fırat ALBAYRAM Üye

Beğenileri:
    1
    Ödül Puanları:
    13
    Merhaba Arkadaşlar büyüklerim ,
    Öncelikle sayfanıza yeni gelmiş biri olarak emekleri geçen herkese çok teşekkürler.Gerçekten muazzam bilgi alabileceğimiz müthiş bir forum olmuş tebrik ederim.
    Ben bir takım aralar sebebiyetiyle spora uzun bir ara vermek zorunda kaldım.Sizinle kendi hazırladığım bir besin programını paylaşmak istiyor ve görüşlerinizi okumak ve düzeltmek istiyorum. Sonuç olarak akıl akıldan bilgi bilgiden üstündür. İnternet'ten yaptığım bir çok araştırmada böyle günlük bir beslenme programına karar verdim ve ayın 1'inde inşallah tekrar sahalara dönüyorum.
    Uzatmadan ve yormadan programım ve detaylarına geçiyorum...

Öncelikle boyum ve kilomu şuraya not olarak düşüyorum . Boy 1.90 Kilo 90
    Hedefim bölgesel göbekte oluşan yağlanmayı gün gün yakarak büyümek...
    Öncelikle programımı her saati uygun biri olarak değerlendirmenizi istiyorum...

1 Gün
    Sabah: 07:00 Uyanış , akabinde 1 litre taze sıkılmış limon ve su karışımı , 1 saat ABS,CARDİO (ısınma dahil)
    Sabah: 08:00 Kahvaltı - 4 Yumurta , Yulaf ezmesi ( muz , light süt)

: 10:30 AraÖğün - 100 gr. Lor peyniri , 1 adet elma , Kuruyemiş.
    : 13:00 Öğle Yem.- 250 gr. Tavuk Göğüs , Haşlanmış sebze , Bulgur pilavı
    : 15:00 Antrenman başlangıç. ( Antrenman başladığında Önceden hazırlanmış (ılık) 1 lt Yeşil çay Antrenman sonuna kadar tüketim.)
    :16 30 Antrenman bitiş.
    :16:30 Antrenman sonrası , Muz ve 1 Bardak Patates püresi.. Püreyi kullanma amacım çalışan kaslar için vücut , glikojen depolarını tüketmesi.Glikojen seviyesini eski hale getirmek için kas onarımı için en iyi yol antrenman sonrası hızlı emilimli karbonhidrat tüketmek olduğunu düşünüyorum. Burada yorumlarınıza ihtiyacım var. Bir whey proteinle bunu çözebilirim yumurta vs ama , kokusu en normal gelen şey olduğu için ve kan şekerini,kesme şekerden daha fazla yükseltme gücüne sahip olduğu için püreyi düşünüyorum..
    (yorumlarınız benim için önemli)

Ara Ö.:17:00
    3 Elma , Portakal suyu 10'ar adet fındık ve badem.
    Akşam:19:00
    350 Gr. kırmızı et , mercimek , ve az yağlı salata .
    Yatmadan Önce
    = ???

Evet Arkadaşlar böyle bir program çıkardım kendime. Sizlerinde yorumları benim için gerçekten çok önemli . Tecrübenize fikrinize ilmize sığınıyorum. Umarım boş boş konuşup canınızı sıkmamışımdır.
    Bütçe konusunda bir sorun yaşamıyorum. Eğer bana yapacağınız takviyeler ve 0'dan bana önerebileceğiniz programlar varsa mutlaka görmek okumak isterim. Ankara'dan herkese selamlar mutlu geceler , mutlu günler

2. Ziros731

Ziros731 Üye

Beğenileri:
    2
    Ödül Puanları:
    13
    Tecrübelerimden paylaşıyorum.
    Öncelikle sporcu programı ama kaç gün uygulanabilir olacak bu program.Sürekli buna uyumlu kalmak çok zor.Başta Pratik değil bence ilk eleştirim.İkinci ise ana yemeğini spordan hemen sonra yemeni tavsiye ederim.Glikojen deposu boşmuş doluymuş patates püresi vs uğraşmadan çıktıktan sonra yemek yemen bence benim tecrübelerime göre daha fazla fayda sağlar.Üçüncü olarak sabah kardiyosundan önce bcaa + protein tozu alabilirsin ya da olayı daha da pratik bir hale getir ağırlık idmanından sonra hit kardiyo yapmanı tavsiye ederim haftada 2 kez.Hem daha basit ve etkili.Vücut hem yağ hem kas ekler mi açıkcası bununla ilgili araştırmalar var ama bilmiyorum bende öyle birşey olmamıştı oluyosa da çok zor olsa gerek.Son olarak yazımda pratiklik kelimesi sürekli geçiyor.Niye diye soracak olursan sporda en önemli şey devamlılıktır.Bunlar pratik olmadığı sürece seni devamlılıktan alı koyacak şeylerdir.Evet yapılabilir mi bu program yapılabilir bir sakınca yok ama çok daha basit bir şekilde kendine fazla eziyet etmeden yağ yakımını gerçekleştirebilirsin Leptinin gücünü kullan derim çok işe yarayacaktır.Patates püresi ile uğraşma. ( bölgesel zayıflama diye bişey yoktur vücut ben yağı göbekten yakacam vs demez )

etsote77 ve respect2us.23 bunu beğendi.
  3. Barbell Training

Barbell Training Üye

Beğenileri:
    394
    Ödül Puanları:
    73
    Meslek:
    Muhendis
    Yer:
    Izmir
    Yazi rengini degistirmissiniz galiba. Tapatalk ta okunmuyor!

Beslenme.listesi genel olarak guzel. 350gr et bir ogunde cok. 200-250gr tuketilebilir. Patatesin glisemik indeksi yuksek. Cok tuketmek uzun vadede iyi olmaz. Baska bir patates cesidir var, ismi aklima gelmedi simdi tatli patatesri herhalde o olabilir.

1 lt su cok degilmi yahu. Tamam su onemli ama mideyi de suyla.doldurmamak lazim.

Ac karna sabah kardiyo yapiliyorsa ve kas konusunda hassas davraniliyorsa bcaa kullanilabilir. Antreman oncesi veya sirasinda gerek yok ama.sabah kardiyosu icin olabilir.

Menuyu tartismadan once kalori hesabi, makro miktarlarinin konusulmasi daha dogru olur .hep ayni zaten peynir yumurta tavuk baklagil.

Glikojen deposunu dolduracagim vs. Bunlar aslinda biraz yanlis bilgiler. Gunde 3 ogun kaliteli beslenen biri duzenli olarak spor yapsa bile glikojen deposu bosalmaz. Antreman siddeti arrtarsa olabilir ama ekstrem ornekler bunlar. O yuzden depom bosaldi, muzmu patatesmi bunlar cok onemli farklar yaratan detaylar degil.

SM-N920C cihazımdan Tapatalk kullanılarak gönderildi

etsote77 bunu beğendi.

Sayfayı Paylaş