arkadaşlar 5.ayımdayım resmimi koydum bir sorum olucak

Konusu 'Yeni Başlayanlar Bölümü' forumundadır ve alper015 tarafından 27 Temmuz 2011 başlatılmıştır.

Watchers:
Başlığı izleyen üye sayısı: 3 üye.
  1. alper015

alper015 Üye

Beğenileri:
    6
    Ödül Puanları:
    28
    http://imageshack.us/photo/my-images/191/fotoraf0007u.jpg/ resmime yorum bekliyorum :D

arkadaşlar 5 aydır evde çalışıyorum ilk 3 ayı biraz rasgele oldu şuan gelişimim bu benim istediğim çok daha hacimli bir vücut 2 3 haftadır uyguladığım program şu

pazartesi ön yan arka omuz trapez pazu ve bilek
    salı dinlenme
    çarbamba göğüs kalça sırt arka kol ve baldır
    perşembe dinlenme
    cuma ön yan arka omuz trapez pazu ve bilek
    cumartesi dinlenme
    pazar göğüs kalça sırt arka kol ve baldır

dinlenme günlerimden dolayı program her hafta kayıyor ama ağrılarım tam çalışma günü sabahına geçiyor şuan piramit sistemi uyguluyorum (12 10 8 6) şuanki sorunum bb ye başladığımdan beri göğüs için hep geniş kol şınav çektim şu göğüsün orta kısımlarını daha büyütmek istiyorum aynaya bakınca tırtıklı gibi duruyor bu ortayı nasıl geliştirebilirim çantayla dar kol şınav çekmeyi düşünüyorum bide evde bench press de yapma olanağım var ama yapınca arka kolumla yan omuzlarım çok iyi çalışıyor ama göğüslerim hiç yanmıyor 2 çift dambılımda var fly felanda yapabilirim yardımlarınızı bekliyorum

2. oniks41

oniks41 Üye

Beğenileri:
    63
    Ödül Puanları:
    0
    bana kalırsa pekde sorunlu gibi gözükmüyor. Vücudunun anatomisi ile ilgili bir durum olabilir.Çok kafaya takılcak bir şey değil bence. Ama illaki dert ediyorsan dumbell fly etkili olur diye düşünüyorum

ayrıca programını reserve et bence
    ''ön yan arka omuz trapez pazu ve bilek'' demişsin. Bir günde bu kadar fazla kas grubunu çalıştırmak bence mantıklı değil.

3. alper015

alper015 Üye

Beğenileri:
    6
    Ödül Puanları:
    28
    peki hangi kas gruplarını birlikte çalışabilirim

4. oniks41

oniks41 Üye

Beğenileri:
    63
    Ödül Puanları:
    0
    senin vücud yapını,beslenmeni bilmiyorum. Belkide bu programla verim alıyorsundur.Benim ki sadece bir öngörüydü. Ama bana kalırsa bir gün içinde 2 den fazla kas grubunu çalıştırma.

En idealı:
    Göğüs + Biceps
    Omuz + Arka Kol
    Sırt+Bacak şeklinde olandır

5. alper015

alper015 Üye

Beğenileri:
    6
    Ödül Puanları:
    28
    birde birşey daha sormak istiyorum ben şınav her sette maksimum yapıyorum şuan ki durumum
    1.set 38
    2.set 20
    3.set 15

şınavda gelişmemim iyi olduğunu düşünüyorum bir dahaki güne kadar fazladan 3 4 tane daha artıyor şınav çektikten sonra ertesi güne ağrının kralını yaşıyorum şınavdan sonra tricepsde yapıyorum ertesi güne o da çok ağrıyor diğer tüm hareketlerde ertesi güne biraz kaslarda yorgunluk hissediyorum yine gelişme oluyor şuan tüm kas gruplarında kiloları artırdım ama o ağrıyıda istiyorum şuan beslenmem günlük 130 140 gr protein almaya çalışıyorum karbonuda ağırlıklı besleniyorum 4 hafta önce 72.8 kiloydum şimdi 75.5 kiloyum ben sormak istediğime döniyim şınavda uyguladığım tükenme programını diğer kaslarda uygulasamda daha büyük bir etki alabilirmiyim

6. StaticX

StaticX Üye

Beğenileri:
    109
    Ödül Puanları:
    53
    Pazartesi Göğüs & Ön kol
    Çarşamba Sırt
    Cuma Omuz & Arka kol

Neden omuz arka kolu en sona koydum? çünkü göğüsde arka kol ve omuz çalışacak.özellikle arka kolun rolü büyük.araya sırt koyarsak omuz arka kolu biraz daha fazla dinlendirmiş oluruz ve cuma gününe tam performans ile başlarız.ara günlerede karın idmanı ekleyebilirsin.etkili olacağına inanıyor ve bu programı kendim uyguluyorum.Bacak eklemek istersende cumartesiye ekleyebilirsin.

7. oniks41

oniks41 Üye

Beğenileri:
    63
    Ödül Puanları:
    0
    tükenmeden kastın kasların ağrıması sanırım. Genel olarak bir kanı vardır ''acı yoksa gelişimde yoktur'' diye. Fakat gelişim için mutlaka ağrı duyulcak diye bir şey yoktur.

Arttırdığın ağırlıklarla hareketleri nizami yapmaya çalış.Nizamiden kasıt hareketleri savurarak,çalıştığın bölge dışından kuvvet alarak yapmamaktır.Yavaş yavaş,kaslara yedirerek yaparsan ağrı olmuş ya da olmamış o kadarda önemli değil aslında. Sen kasların ağrımasından çok,hareketi hakkıyla yapıp yamadığına bak.Daha güzel sonuçlar alırsın bu şekilde thums:

alper015 bunu beğendi.

Sayfayı Paylaş