arkadaşımın basketbol hocası

Konusu 'Vücut Geliştirme & Fitness' forumundadır ve taylan55 tarafından 20 Ocak 2012 başlatılmıştır.

Watchers:
Başlığı izleyen üye sayısı: 6 üye.
  1. taylan55

taylan55 Üye

Beğenileri:
    5
    Ödül Puanları:
    0
    arkadaşıma eğer boy uzaması ile ilgili sıkıntı yaşamak istemiyorsan hiçbir şekilde spor salonuna gitme dedi. bende spor salonuna gidiyorum ve arkadaşım da ben de 15 yaşındayız. burada boy uzamasına zarar değil aksine yararı olur deniliyor. bu doğru ise arkadaşımın basketbol hocası neden böyle demiş olabilir ?

2. DeibLER

DeibLER Yeni Üye

Beğenileri:
    82
    Ödül Puanları:
    0
    cahillikten demiş başka açıklaması yok.halter çalışmıyorsun sonuçta. kulaktan dolma bilgilerle konuşmuş. iyi bir programla body , basketbol için şart. maçlarda basketbolcuların fiziklerini görmüyormusunuz onlar kendiliğinden olmuyor.

3. EmRLanD

EmRLanD Üye

Beğenileri:
    8
    Ödül Puanları:
    18
    aynen @2 haklı basketball workout yaz youtube ' a görürsün zaten tum basketcıler vücut calısır ama onlar defıne bir vücut istedikleri için hacim calısmıyolar guclenme antremanı yaparlar herzaman özellikle karın ölgesine agırlık verırler hepsinin karnı 8 pack. istisnasız.

4. onbir

onbir Üye

Beğenileri:
    517
    Ödül Puanları:
    0
    @2 ne arkadasım incisözlük mü burası :)

baslıga bakınca arkadasımın basketbol hocası falan ne bilyim genelde haydar dümen ve güzin ablaya böyle başlık yazarlar :D

DeibLER bunu beğendi.
  5. ercan gürgöze

ercan gürgöze Üye

Beğenileri:
    1.332
    Ödül Puanları:
    123
    18 yaşına kadar mümkün mertebe "ağırlık antrenmanlarıı " yapmamanız faydalı olur...yapacaksan bile "vücut ağırlığı " ve çok hafif kilolar ve "compound hareketler" tercih edilmeli...

aslında hocanın ne demek istediği belli ,ama sanırım yanlış algılanıyor..)

6. Tun4

Tun4 Üye

Beğenileri:
    60
    Ödül Puanları:
    38
    Belki squat, behind neck press tarzı hareketler boy uzamasını etkiliyebilir. Şu an biyolojik olarak açıklamasını tam hatırlamıyorum. Hatırladığım kadarıyla kemiklerin uç tarafında uzamayı sağlayan sıvı eklem suları var. Bunlar baskı aldıkca sertleşip kemikleşiyorlar. Boy uzamasını engellemek için omurgana baskı alman lazım, bu da yukarda dediğim hareketler yüzünden olur. Bu hareketleri içermeyen her bölgeyi çalıştıran bir program hazırlanabilir.

Ayrıca şu konuyu buldum, incelemenizi tavsiye ederim:

https://www.bodyforumtr.com/vbforum/bodye-erken-ya-ta-ba-t20050.html

Son düzenleme: 21 Ocak 2012

Sayfayı Paylaş