ARKADAŞLAR YARDIMINIZA İHTİYACIM VAR

Konusu 'Yeni Başlayanlar Bölümü' forumundadır ve determined00 tarafından 22 Kasım 2016 başlatılmıştır.

Watchers:
Başlığı izleyen kişi sayısı 1 user .
  1. determined00

determined00 Üye

Beğenileri:
    1
    Ödül Puanları:
    3
    Herkese merhaba aranıza yeni katıldım sizlere bir kaç sorum olacak,bana yardımcı olabileceğinizi düşünerek bu konuyu açtım.
    Kendimden kısaca bahsedecek olursam 19 yaşında bir erkeğim,1.74 boyunda ve 94-95 arası gidip gelen kilom var.Bugün spor salonuna yazıldım ve azimli bir şekilde ilk bir ay salonu demek istiyorum.Genellikle hareketsiz bir yaşam sürüyorum ve çok yemek yediğimin farkındayım ve bunun önüne geçmek istiyorum.Antrenman programımı hocam yaptığında sizlerle paylaşacağım önerileriniz benim için çok önemli.Bugün sadece 5'er dakikadan küçük antrenman yaptık (40 alt karın,30 üst karın,5'er dakika yatay ve dikey bisiklet vs..).Yakın zamanda da kan tahlili yaptıracağım.Gelelim sorularıma..

1.Spor salonu eski bir salon ve koşu bandı yok salonda onunda dışında eksiz bir şey yok gibi daha yeni olduğum için gözlemleyeceğim 1 ay bana deneyim katacağını ümit ediyorum.Spor salonunu seçme nedenimde hem uygun olması çevredeki spor salonlarına göre hemde evime yakın olması.Daha önceki tecrübelerim de evime 2-3 km uzaklıkta ki spor salonlarına üşendiğimden gitmediğim günleri hala unutmadım.Benim sormak istediğim koşu bandının eksikliği bana ne gibi eksisi olur? Cardio programım tahminen yatay bisiklet,dikey bisiklet,eliptik bisiklet ve adını bilmediğim merdiven çıkarmış gibi yine eliptik bisiklet şeklinde olan makine gibi olacak.(Adını bilmediğimi hatırlarsam yazarım.)

2.Spor salonuna başlamadan önce doktor onayı alınıyormuş sanırsam ben yaptırmadım herhangi bir rahatsızlığım yok öyle abartmadan sporu yapmayı düşünüyorum bu onay gerekli midir? Kan tahlili yaptıracağım şimdilik.

3.Yağ ölçümü yaptırmam düzenli olarak kontrol ettirmem gerekir mi ya da sadece kilomu ölçsem ve bedenimi ölçsem (kol,bacak,göbek ve göğüs kaç cm gibi) yeterli olur mu öneriniz nedir?

4.Forumda biraz gezindim bazı arkadaşlar diyetle beraber bazı hapları kullanıyorlar takviye diyorlar yok enginar hapı,balık hapı ve yağ yakıcı gibi onları ne zaman kullanmak gerekir detaylı bilgiyi nereden elde edebilirim ya da kullanmasam olur mu?

5.Bana nasıl beslenmem hakkında tüyolar verir misiniz ilk defa bu işe başladığımdan çok acemiyim yanlış bir şeyler yapmaktan korkuyorum açıkçası.Sabah 7'de kalkıyorum ve okula gidiyorum 08.45'te başlıyor öğlen 11.30 - 13.00 arası yemek arası var 15.45'te çıkış.Ben 7 - 7.15 arası kahvaltı yapıyorum fakat 10.30 gibi acıkıyorum ve bir şeyler atıştıyorum eğer atıştırmazsam karnım gurulduyor diyebilirim.Bana nasıl bir öğün listesi çıkarırsınız?

6.Beslenmemde nelere dikkat etmeliyim neleri yememeli neleri yemeliyim?

7.Spordan önce ve sonra neler tüketmeliyim?

8.Sporda güçsüz kalmamak için ne gibi şeyler yapmamalıyım?

9.Nasıl daha hızlı yağ yakabilirim? Yağ yakımına yardımcı bir içecek var mı?

10.Ben sporda açıkcası incelmeye gidiyorum tabi sarkmalar olmasını istemem ama (bacaklarım çok kalın diyebilirim baldır vs.) yaptığım yatay-dikey bisiklet bacaklarımı kalınlaştırır mı çünkü ben incelmesini istiyorum.

11.Yukarıda bahsettiğim eliptik bisiklet gibi ama daha büyük böyle merdiven çıkıyormuş gibi bisiklet hareketleri yaptığım bir alet var rampa düzeyi ayarlanabilir vs. özellikleri var kalça ve üst bacak çalıştırıyor sanırım öyle yerler işaretliydi makinede.Bunun bir zararı olur mu bacaklarımı kalınlaştır mı ya da inceltir mi?

12.Spor salonuna sizce ne zamanlar gitmeliyim hafta içi çarşamba hariç 15.45'ten sonra müsaitim,çarşamba 1'den sonra.Hafta sonu her saat uygunum.Şimdi saçma bir soru gibi gelebilir ama akşamları çok yoğun oluyorum ders çalışıyorum şimdi 15.45'te okuldan çıkıp eve gelip yemek vs dediğimde saat 18.00 oluyor o saatten sonra spora gidip gelmek 20.00 21.00 oluyor ve geldiğimde de pert vaziyette bütün gün ölmüş oluyor o yüzden hafta içi spora gitmeden önce aç gitmemek için ne yapmalıyım nasıl beslenmeliyim?

Arkadaşlar uzun bir konu oldu bu konuya bir göz atıp incelerseniz bile saygım sonsuz ama kafamda bir çok soru işareti var bu soru işaretlerini ortadan kaldırmak için üye olup konumu açtım bana yardımcı olabilecek arkadaşlara şimdiden sonsuz teşekkürler,iyi akşamlar.

Not: İsmini bilmediğim 11. sorumda geçen aletin ismini bulabilirsem küçük bir düzenlemeyle sizlere ileteceğim.
    --- Mesaj birleştirildi, 22 Kasım 2016 ---
    1.png
    Arkadaşlar adını bilmediğim spor aleti buydu bilginize.

Son düzenleme: 22 Kasım 2016
  2. determined00

determined00 Üye

Beğenileri:
    1
    Ödül Puanları:
    3
    Arkadaşlar yardımcı olabilecek illaki vardır lütfen yorumunuzu esirgemeyin yorumunuza ihtiyacım var,hiç birine cevap veremiyorsanız ilk soruma cevap verin lütfen iyi akşamlar..

3. determined00

determined00 Üye

Beğenileri:
    1
    Ödül Puanları:
    3
    Konunun kapatılmasını rica ediyorum.Nedeni ise bir çok sorunun cevabını forumda bulmuş olmam daha toparlı bir konu açacağım.

Sayfayı Paylaş