arkabacak yerine calf raise?

Konusu 'Vücut Geliştirme & Fitness' forumundadır ve skllmyh tarafından 6 Ocak 2010 başlatılmıştır.

Watchers:
Başlığı izleyen üye sayısı: 3 üye.
  1. skllmyh

skllmyh Üye

Beğenileri:
    16
    Ödül Puanları:
    28
    arkadaşlar merak ettiğim şey arkabacak yerine calf raise yapsak olurmu? benım programımda 2 side var ama arkabacakda çok zorlanıyorum 2 side baldırları yakıyor ama calf raise 5x20 yapıyorum . arkabacak yapmasam olurmu?

haftaya programım değişicek 6. aya girmiş olucam.salondaki hoca haftada 6 gün gelme dedi bende haftada 6 gün gidiyorum bunu azamı indirmeliym? tşkkürler

2. Savaşcı

Savaşcı Üye

Beğenileri:
    255
    Ödül Puanları:
    0
    leg curl(arka bacaktan kastettiğin bu ise) hareketi ayrı calf raises ayrı hareket.
    leg curl (arkabacak) seni çok zorluyorsa ağırlığı azalt yap ama yine yap.

bence hocayı dinle 2-3 yıllık sporcular bile haftada 4 günden fazla gitmiyor. sende 3-4 gün gitmelisin

3. vanesy

vanesy Üye

Beğenileri:
    177
    Ödül Puanları:
    53
    Meslek:
    mimar
    haftada 6 gün gidebiliyorsan ona uygun program yapılabilir. ben direk karın ve kardio çalışmalarını ayrı güne alırım zamanı bol olanlarda. ya da sporcunun göze çarpan ihtiyaçları ve eksiklikleri doğrultusunda bir şeyler üretilebilir. bir gün kardiyo, bir gün mide, 4 günlük ayrık program son derece faydalı olacaktır. 6 günü efektif kullanmanın yollarını aramak varken zamanı olana neden gelme densin ki...

Sayfayı Paylaş