Arka Plan Rengi Hakkında

Konusu 'Forum Hakkında' forumundadır ve spudd webb tarafından 21 Eylül 2007 başlatılmıştır.

Watchers:
Başlığı izleyen üye sayısı: 8 üye.
  1. baris2

baris2 Üye

Beğenileri:
    1
    Ödül Puanları:
    0
    Foruma yeni üye oldum (hatta bu ilk mesajım) ve forumun varsayılan teması fena olmasa da, gözlerimi epey yordu. (Sanırım bu düzeltilmiş haliymiş.)

Web tasarımla uğraşıyorum ve bu tarz ayrıntılara dikkat ederim. Ahkâm kesmek gibi olmasın, sadece bir önerim olacak:

Düşük kontrast (karşıtlık) her zaman daha rahat izlenir/okunur ve açık renk arkaplanlar, koyu renk arkaplanlardan çok daha az şikayet alır. #EEEEEE gibi açık bir grinin üstüne #333333 gibi siyaha çok yakın bir gri, benim karşılaştığım en kolay okunabilir renk düzenlerinden birisidir. Hatta kitapların renk düzenine daha çok yaklaşmak için arkaplanı soluk bir saman rengi yapanlar var ama o her siteye yakışmaz tabii.

Umarım gelir gelmez yaptığım bu öneriye kızmazsınız :).

canavar bunu beğendi.
  2. diez

diez ADMIN Yönetici Admin

Beğenileri:
    15.000
    Ödül Puanları:
    123
    Yer:
    Çorum
    aslında ben de beyaz temayı sevemedim bi türlü..yıllardır koyu olanı kullanıyorum..

3. Despo

Despo ADMIN Yönetici Admin

Beğenileri:
    6.095
    Ödül Puanları:
    123
    Meslek:
    Serbest
    Yer:
    Danimarka
    Önerilere herzaman için açığız. Teşekkür ederiz.

Tasarım üzerine şu an çalışıyoruz. Aktif olan temadada belirli değişiklikler olacak.
    Ancak tasarım konularında herkezi memnun etmek imkansızdır. Önemli olan tabiki daha okunur olması, bunun üzerinde çalışma olacak ve daha 'soft' bir tasarım olacak.

4. kizil_anka

kizil_anka Yeni Üye

Beğenileri:
    18
    Ödül Puanları:
    0
    Bence de böyle çok daha iç açıcı bir forum. Ben eskisini de çok seviyordum ama bu daha güzel, emekleriniz için teşekkürler.

Sayfayı Paylaş