arka kol sakatlanması

Konusu 'Sağlık & Sakatlanma' forumundadır ve Paul_ tarafından 15 Ocak 2014 başlatılmıştır.

Watchers:
Başlığı izleyen üye sayısı: 2 üye.
  1. Paul_

Paul_ Üye

Beğenileri:
    70
    Ödül Puanları:
    38
    herkese merhaba,

ben arka kol çalışırken, arka kolumda sanki bir damar yerinden kopmuşta kan fışkırıyormu gibi hissediyorum sizce bunun sebebi nedir ?

2. boksbody

boksbody Özel Üye

Beğenileri:
    2.870
    Ödül Puanları:
    123
    ilginç bir benzetme olmuş
    daha önce ne duydum ne yaşadım
    eğer canını sıkan bir durum varsa bir doktora görünebilirsin
    bende merak ettim

Paul_ bunu beğendi.
  3. Paul_

Paul_ Üye

Beğenileri:
    70
    Ödül Puanları:
    38
    büyük ihtimal bu hafta sonu doktora görünücem zaten çünkü çok canımı sıkmaya başladı bu durum. şınav çekerken bile oluyor bazen.

4. İNFRAMEN

İNFRAMEN Üye

Beğenileri:
    49
    Ödül Puanları:
    28
    Meslek:
    Kişisel Gelişim & Yaşam Koçu
    Yer:
    Antalya
    Geçmiş olsun, canını fazla sıkma..! Bu sporda ağrı ve acı faktörü insanın canını sıkar mahiyete geliyor gerçekten, yaşadığım için bilirim. Bunu vücudunun sana verdiği bir uyarı sinyali olarak düşünürsen, ne zaman hareket edip ne zaman duracağını ağrının derecesine göre belirlersin. İstersen bir süre dinlenmeye al kendini.. en az üç gün dinlen hatta. Ben bileğimdeki bir sorun için özel hastaneye gittiğimde bile EMG çekmemişlerdi, ve doktor kas zorlanması olduğunu söyleyip Muscoril kapsül kas gevşetici, fast jel, ve arveles vermişti. Şayet benim ağrının geçmesi biraz uzun sürmüştü. Tabiki bu bünyeden bünyeye değişir. Eğer imkanın varsa EMG çektir; hem içine daha iyi sinmiş olur. Boksbody'nin de dediği gibi, doktora görünmeden spora devam etmemeni öneririm ben.

Paul_ bunu beğendi.
  5. Paul_

Paul_ Üye

Beğenileri:
    70
    Ödül Puanları:
    38
    zaten ara verdim 2 gün dün tekrar denedim yine aynı sorun ile karşılaştım, animal pack kullanınca böyle bir sorun olmuyordu. doktora gitmeyi düşünüyorum bu hafta sonu . maalesef dediğin gibi bu tarz acı faktörü illa olucak sonuç olarak zor bir spor bu.

6. İNFRAMEN

İNFRAMEN Üye

Beğenileri:
    49
    Ödül Puanları:
    28
    Meslek:
    Kişisel Gelişim & Yaşam Koçu
    Yer:
    Antalya
    "Bardağın dolu tarafına bakarak konuşursak; bacak çalışmak için iyi bir fırsat." Demişti Wrestler, forumda bileği incinen bir arkadaşımıza..! Ve şöyle devam etmişti. "leg press, leg extension, leg curl, smith machine squat, hack squat vs.. bunun yanında calf de çalışabilirsin. Böylece büyüme hormonun da salgılanmaya devam edecektir."

Başka bir arkadaşımız olan Canberk de gayet güzel değindi buna; kusuruma bakmasınlar, forumda alıntı yapmayı bilmediğim için, ikisinin de forumda (bu konuda) söylediklerini sana tırnak içinde iletiyorum:

"En önemlisi fizik tedavi, hafiften yükseğe doğru ağırlık çalışın ve bunu zamana yayın örneğin 2 kg ile önkol çalışırken ağrı olmadı 5 e çıkardınız ağrı oldu tekrar 2 ile çalışın gelişince 5 te de ağrı olmaz."

Şeklinde konuya hakim olmuş ikisi de sağolsunlar. Hem böylece bizleri de aydınlatmış oldular.

Son düzenleme: 15 Ocak 2014

Sayfayı Paylaş