Arka kol Programım ve tavsiyeler.

Konusu 'Vücut Geliştirme & Fitness' forumundadır ve Fit tarafından 9 Mayıs 2012 başlatılmıştır.

Watchers:
Başlığı izleyen üye sayısı: 3 üye.
  1. Fit

Fit Üye

Beğenileri:
    27
    Ödül Puanları:
    38
    başlayalı 2 seneye yakın olcak kolda istediğim hacime ulaşamıyorum bir türlü 2 snede toplam 2 santim civarı büyüdü kolum diğer bölgelerde gelişme iyi ama kolda problem var arka kol için hacim önerilerinizi bekliyorum.şimdiki programımı şu şekilde
    cable kick back 8 8 8 8
    pushdown 8 8 8 8
    Clouse grip benc 8 8 8 8

Sizce bu program nasıl gerek sıra olaark gerk hareket olarak yeni geçtim syılır bu programa bu sekilde devam edim mi yoksa baska önerilerinizi bekliyorum.

2. boksbody

boksbody Özel Üye

Beğenileri:
    2.870
    Ödül Puanları:
    123
    egzersizine şunlarıda eklemeni öneririm
    hangilerini uygulayacağın sana kalmış
    DUMBBELL TRICEPS REAR RAISE
    TRICEPS EXTENSIONS
    TRISEP PUSH
    ve güç kuvvet hacim yanma vs vs ne istersen hepsini sağlayacağını düşündüğüm (kişisel görüşümdür yanılıyor olabilirim hiç önemli değil ben öyle düşünüyorum) hareket
    TRICEPS PARALEL BAR DIPS
    trispeps bench dips de aynı

İki paralel barı olan özel bir cihazda uygulanır. Vücut ağırlığını kullanarak, iki bar arasında, nefes alınarak, bacaklar yere en yakın mesafeye gelinceye kadar inilir ve nefes verilerek tekrar kolların itme gücüyle, dirsekler tamamen düzelinceye kadar en üst noktaya kadar yükselinir. Hareket sırasında vücut dikliğini muhafaza etmelidir. Göğüs altlarını şekillendirmek için yapılan dips hareketinde biraz daha farklı uygulama vardır. Buna göre, iki el arsındaki mesafe normal dips hareketinde 50-60 cm. kadardır ve vücut hareket sırasında dikliğini korumalıdır. Fakat göğüs için yapılan harekette iki bar arsındaki mesafe 80 cm. kadar olmalı ve hareketi uygularken, gözler ile ayak burunlarının aynı dikey doğrultuda olmasına dikkat edilmelidir.

Son düzenleme: 9 Mayıs 2012
  3. Cattleya

Cattleya Yeni Üye

Beğenileri:
    233
    Ödül Puanları:
    0
    Yer:
    Aydın
    Drop seti araştır biceps ve tricepste çok faydası oluyor

4. SPARTACUS5

SPARTACUS5 Üye

Beğenileri:
    114
    Ödül Puanları:
    53
    Meslek:
    Doctor
    Yer:
    İstanbul
    Telefondan giriyorum lafı fazla uzatmayacağım,triceps yapısındaki lifler itibariyle ağır girmeyi gerektirir, bence senin temel problemin bu.

close grip bench veya alna triceps 8 8 6 4
    pulldown 8 8 6
    paralel dips veya bench dips 8 8 6

1 ay sonra sonuç almassan gel beni bul ; )

Sayfayı Paylaş