Arka arkaya yapılan PRESS !

Konusu 'Yeni Başlayanlar Bölümü' forumundadır ve TÜRKMEN33 tarafından 20 Aralık 2015 başlatılmıştır.

Watchers:
Başlığı izleyen üye sayısı: 5 üye.
  1. TÜRKMEN33

TÜRKMEN33 Üye

Beğenileri:
    6
    Ödül Puanları:
    8
    Meslek:
    Öğrenci
    Yer:
    Sivas
    Merhaba arkadaşlar arka arkaya 2 ayri pres girmeninin bir sıkıntısi olur mu ? Çogu yazi da, video da her bölge icin tek press hareketi yeterli diyorlar bu konu canimi sıkıyor. Mesala gögüs günü ilk bench press (4×10) ile basliyorum. Arkasindan dumbell pres (4×10) yapiyorum. Omuzda da ayni sey gecerli ayakta shoulder barbell press (4×10/10/9/8) sonra oturarak dumbell shoulder press (4×10) gögüs ve omuz günleri böyle basliyorum antrenmanda tek bölge calismiyorum. Eger presslerden birini yapmayinca kendimi bir tuhaf hissediyorum sanki antrenmani yarim yapmis gibi geliyor psikolojik sanirim ne yapmam lazim sizce ?

2. ibrahimcan64

ibrahimcan64 Üye

Beğenileri:
    2
    Ödül Puanları:
    3
    Yer:
    Uşak
    Kardeşim 2 tane de yaparsin 3 tane de ancak press ustune press biraz sıkıntı .Press ten sonra fly hareketi öneririm

GM Discovery II cihazımdan Tapatalk kullanılarak gönderildi

3. Begginer

Begginer Üye

Beğenileri:
    9
    Ödül Puanları:
    8
    Bench press ile dumbell press aynıdır zaten. Neden bir daha dumbell press yapma gereksinimi duyuyorsun ki ? Ayrıca bench press yaptıktan sonra dumbell press yapabilecek gücün kalıyor mu ? Benchte zorla kendini, gücünü bitir. Dumbell a gerek kalmasın. Iki press gereksiz benim fikrime göre. Umarim faydali olabildim.

4. ibrahimcan64

ibrahimcan64 Üye

Beğenileri:
    2
    Ödül Puanları:
    3
    Yer:
    Uşak
    Kardeşim dumbell press de yapsın gogusler eşit değilse dumbell press dengelemede yardımcı olur ama dediğim gibi aralara fly koy

GM Discovery II cihazımdan Tapatalk kullanılarak gönderildi

5. Begginer

Begginer Üye

Beğenileri:
    9
    Ödül Puanları:
    8
    Dediğiniz gibi -değil ise- yapsın hocam. Devam etsin bench presse. Baktın ki eşitsiz duruyor asimetrik oluyor gogusler. O zaman bench pressi çıkarıp sadece dumbell press yapılır. Bir manası yok iki defa press yapmanın. Zaten yapabiliyorsaniz agirliklar hafiftir eksiktir bence. Press çok yorar.

SM-N9000Q cihazımdan Tapatalk kullanılarak gönderildi

6. TÜRKMEN33

TÜRKMEN33 Üye

Beğenileri:
    6
    Ödül Puanları:
    8
    Meslek:
    Öğrenci
    Yer:
    Sivas
    Yorumlariniz icin tesekkür ederim. Evet bench press den sonra gücüm kaliyor ama ilk set benche presse girdigim kadar kalmiyor dogal olarak dumbell presse gecince 25-25 kg luk dumbell var salonda en fazla onlarla calisiyorum. Bu agirlikta son 2-3 tekrara girdim mi kollar titriyor zorluyor. Bence şu algi yanlis bana göre bench presse girdikten sonra hic gücün kalmamasi, gücün hepsini benchte harcamak gibi unutulmamali sadece benche pressle is bitmiyor daha o harekketten sonra 3-4 hareket daha bulunmakta bunun icin gücü olabildigince olumlu ya da ekonomik kullanmaliyiz. Şuna da katiliyorum calisirken zorlanacagimiz agirliklara da girmeliyiz bu konuda hemfikiriz tartisilmaz.

Begginer bunu beğendi.
  7. Begginer

Begginer Üye

Beğenileri:
    9
    Ödül Puanları:
    8
    Yardimci olabildiysem ne mutlu. Gücün kalmamasi dediğim şey aslında kendini yeterince yormak. Yoksa 5dk dinlenirsek tekrar kendimize geliyoruz :) benim gücüm hiç bitmedi mesela ama zorladım sürekli. Son olarak karar sizin. İyi sporlar diliyorum

SM-N9000Q cihazımdan Tapatalk kullanılarak gönderildi

8. Pink Zeppelin

Pink Zeppelin Üye

Beğenileri:
    2.171
    Ödül Puanları:
    123
    Yer:
    eskişehir
    ben barla yapılan press hareketlerinde yüksek ağırlık-düşük tekrar , dumbell ile yapılanlarda düşük ağırlık -yüksek tekrar yapardım bu sayede çeşitlilik katmış olurdum.

9. Square

Square Üye

Beğenileri:
    43
    Ödül Puanları:
    38
    Sana tavsiyem aynı bölgeyi 2 kere çalıştırma 1 kere gir sağlam gir ha barla yapmışsın ha dumbelle ikiside aynı bölge sonuçta ikisinden birini seç o gün için değişimli yapabilirsin örn çeşitlendir üst göğüs alt göğüs yap yada üst orta sonra bide fly yap sıkıştır iyice pump yap ben bazen en sona süper set yapıyorum

Begginer bunu beğendi.
  10. TÜRKMEN33

TÜRKMEN33 Üye

Beğenileri:
    6
    Ödül Puanları:
    8
    Meslek:
    Öğrenci
    Yer:
    Sivas
    Cevabiniz icin tesekkür ederim sag olun.

Sayfayı Paylaş