arginine yan etkisi?

Konusu 'Supplementler' forumundadır ve devolam tarafından 25 Ocak 2011 başlatılmıştır.

Watchers:
Başlığı izleyen üye sayısı: 8 üye.
  1. devolam

devolam Üye

Beğenileri:
    6
    Ödül Puanları:
    0
    merhabe forumda aradım ve istediğim bir cevap bulamadım.21 yaşındayım.boy uzamasına yardımcı olsun diye arginin içeren besinler tüketiyorum.günde 6 gr arginin tüketiyorum.ama gece arginin içeren besin tüketip yatamıyorum.çünkü ağır geliyor yediklerim.arginine tablet kullanmak istiyorum her akşam yatmadan 2 gr alsam bir yan etkisi olurmu?çene uzaması vs.. gün içinde toplam 8 gr a tekabül edecek.yardımcı olmanızı bekliyorum.

2. Rambo16

Rambo16 Üye

Beğenileri:
    1.164
    Ödül Puanları:
    103
    Yer:
    La Paz
    21 yaşındaysan boy uzaması zor ihtimal ama kas gelişimi için kullanabilirsin..

3. devolam

devolam Üye

Beğenileri:
    6
    Ödül Puanları:
    0
    uzayıp uzamaması önemli değil,en azından denemiş olurum, uzama ihtimali küçükde olsa değerlendirmek isterim.herhangi bir yan etki oluştururmu?bunu öğrenmek istiyorum.

4. vinternatt

vinternatt Üye

Beğenileri:
    385
    Ödül Puanları:
    73
    Büyüme hormonunun salgılanmasını başlatan asıl aminoasidin Ornithine olduğu söyleniyor, o yüzden deneyecekseniz Arginine + Ornithine kombinasyonu denemeye çalışın.

Arginine'nin olabilecek bazı yan etkileri;
    - nefes almada problemler
    - bacaklarda şişlik
    - başağrısı
    - düşük kan basıncı
    - ishal
    - göğüs ağrısı
    - mide bulantısı, kusma
    - Herpes (uçuk) yayılmasında artış
    - gut
    - astım problemi olan insanlarda nefes almanın daha da zorlaşması vb.

Bu yan etkilerin kanıtlanmış bilimsel dayanağı var mıdır bilmiyorum ancak birkaç siteden bunları teyit ettim. Tabi bunlar özel sağlık durumu olan insanlar veya çok aşırı arginine tüketen insanlarda görülebilecek etkiler diye düşünüyorum.

Kaynaklar: #1, #2

5. BMS

BMS Üye

Beğenileri:
    15
    Ödül Puanları:
    0
    Meslek:
    öğrenci
    Yer:
    Mersin
    yaklaşık 3-4 aydır günde 2-4 gr arjinin alıyorum (AOL olarak)...hiçbir yan etkisini görmedim...ama bu seninde görmeyeceğin anlamına gelmez...bendeki değişiklikler şu şelikde oldu :

1- damarlarda belirginleşme.
    2- antreman öncesi alımda,antremanda performand artışı.
    3-antreman sonrası alımda,kaslarda ağrı azalması.

...boyum 1.88 . başladığmda da öyleydi ,şimdide :D boy uzaması filan için ne arjinin ne glutamin sana yardımcı olur..

6. devolam

devolam Üye

Beğenileri:
    6
    Ödül Puanları:
    0
    ben akşam yatmadan önce sadece 2 gr almayı düşünüyorum.korkum ise çene uzaması vs..

7. lucifer_666tr

lucifer_666tr Üye

Beğenileri:
    41
    Ödül Puanları:
    0
    Meslek:
    inş.müh.
    Yer:
    ankara
    vinternatt yine aydınlattın bizleri aydın bilgilerinle bişey takıldı kafama ben arginine kullanmayı düşünüyodum fakat bu söylediğin yan etkileri görünce çekindim . aol olarak mı kullanmalıyız ürünü yoksa sadece arginine - ornithine mi ? gut hastalığına da yatkın biri olarak tırstım biraz olsun.

8. penny

penny Üye

Beğenileri:
    27
    Ödül Puanları:
    38
    Yer:
    istanbul
    21 yaşından sonra kaç santim uzamayı düşünüyorsun ki ?

eğer supplement ile olsaydı bu bügün ifbb prolar 2 metre olurdu. akıl var mantık var yapmayın allah aşkına.

Bodysoft bunu beğendi.
  9. Bodysoft

Bodysoft Üye

Beğenileri:
    469
    Ödül Puanları:
    73
    Hiç bir bilimsel tutarlılığı ve dayanağı olmayan kulaktan dolma bilgilere itibar etmeyiniz. Arginin doğru adıyla L-Arginin zaten bir çok yiyecek ve içecekte bulunmaktadır. (Yumurta, Süt, Çikolata...)

Yetersizliği nadir görülür... Elbette ki büyüme hormonunu uyarıcı etkileri vardır ancak bu işi "çene uzaması"na kadar götürecek boyutta değildir lakin bir hormon değildir.

L-Arginin yerine yatarken yağsız süt iç hem ağır gelmez hem de yeteri kadar Arginin desteği sağlamış olursun. Kapsül olarak kullanmak gereksiz, beklediğin yönde yararını görmezsin.

10. judgementday

judgementday Üye

Beğenileri:
    140
    Ödül Puanları:
    53
    Arginin kullanmayı bıraksan damarlar eski haline döner mi?

11. sheridan

sheridan Üye

Beğenileri:
    108
    Ödül Puanları:
    53
    yan etkilerin çoğu gün 20 gramdan sonra cıkıyor ama çene uzaması falan beklemeyin dogal hipofizi uyararak gh arttırıyor yani çene uzaması dediginiz şey imkansız

12. JaM

JaM Üye

Beğenileri:
    85
    Ödül Puanları:
    38
    Yer:
    Bursa
    alın size yan etki...bu bana ve size kulak küpesi olsun :)
    VPX Shotgun ile başladığım antrenmandan sonra yatmadan evvel bir de Arginine-Ornithine tablet almıştım.
    geceyarısı sıtma gibi titremeyle uyandım, sabaha kadar üşüye üşüye wc den çıkamadım, felaket ishal yaptı....
    Allah'tan sabaha birşeyim kalmadı, belki de ucundan döndüm.
    aman arkadaşlar hele ki yaşınız erken ise kesinlikle abartmayın.

13. lucifer_666tr

lucifer_666tr Üye

Beğenileri:
    41
    Ödül Puanları:
    0
    Meslek:
    inş.müh.
    Yer:
    ankara
    peki bu shotgun un yan etkisi olmasın zaten ishalim bi de arginin alacaktım kararım yavaş yavaş değişiyor hele gut ürik asit felan amaney tırstım walla.

14. JaM

JaM Üye

Beğenileri:
    85
    Ödül Puanları:
    38
    Yer:
    Bursa
    sanmam...arginie almadan önce ve bu olaydan sonra shotgun u rahatlıkla kullanmıştım

15. Bodysoft

Bodysoft Üye

Beğenileri:
    469
    Ödül Puanları:
    73
    L-Arginine bazı kişilerde sindirim sistemi bozuklukları yapabilir, daha önce de belirttiğim gibi dışarıdan destek olarak L-Arginine alınmasına gerek yoktur, yetişkin sağlıklı bireyler bunu vücutlarında sentezleyebilir...

Ama belirttiğim gibi sindirim sistemi bozukluklarına yol açabilmektedir...

Daha ayrıntılı bilgi için Dr. Hasan İnsel'in yazdıklarını okuyabilirsiniz....

16. BMS

BMS Üye

Beğenileri:
    15
    Ödül Puanları:
    0
    Meslek:
    öğrenci
    Yer:
    Mersin
    arkadaşlar nelerden bahsediyorsunuz?? Saçmalayın..Insan arjinin kullandı diye çenesi mi uzar? Hele 21 yaşından sonra boyu arjinin ile nasıl uzar? sindirim sistemi bozukuğu diye de sallamayın 3 aydır kullanıyom hiçbir şeyi yok...RealBlade cevabım: walla orasını bilmiyom,damarlar eski haline dönermi dönmezmi bırakıp denemek lazım.ancak 6 ay sonra detaylı bilgi verebilirim...

Sayfayı Paylaş