Arginine - Ornithin kullanimi zararli

Konusu 'Supplementler' forumundadır ve dexter3434 tarafından 28 Haziran 2005 başlatılmıştır.

Watchers:
Başlığı izleyen üye sayısı: 2 üye.
  1. dexter3434

dexter3434 Üye

Beğenileri:
    0
    Ödül Puanları:
    0
    Erol Uğur ve Özer Baysaling'in "Herkes için Spor" adlı kitabında 277. sayfada arginine ve ornitinin birlikte kullanımının GH ı arttırması sebebiyle kanser olgusuna uygun bünyelerde, kansere tutulma riskinin olduğu söylenmektedir.

Sizce bu doğru mudur? Eğer böyle birşey varsa perfect yada ultimate gibi üreticiler neden bunu kutularının üzerinde uyarı olarak yazmıyorlar??

2. EyeSeeYou

EyeSeeYou Özel Üye

Beğenileri:
    242
    Ödül Puanları:
    0
    Re: Arginine - Ornithin kullanımı zararl&a

bu husus, sadece o suni ürünler için değil diğer ürünler için de geçerli...hatta günümüzdeki işlenmiş yiyeceklerin birçoğu için de geçerli...büyüme hormonu gibi steroidler için daha da geçerli....ancak bunların neredeyse %90ı bilimsel açıdan kesin olarak ispat edilebilmiş değil...yani kanser ile o ürünler arasında direk bir ilişki kanıtlanmış değil...

3. ALPEREN

ALPEREN Özel Üye

Beğenileri:
    470
    Ödül Puanları:
    0
    Bunu bende duymuştum,

Ancak araştırmalarımda yabancı sitelerde böyle birşeye rastlamadım. Bunun net cevabı var mıdır? Nitekim L-Arginine + L-Ornithine bende kullanıyorum.

4. ALPEREN

ALPEREN Özel Üye

Beğenileri:
    470
    Ödül Puanları:
    0
    Birde sitelerde, kanseri engellemek için argininenin kullanılabileceği yazıyordu. Bazılarında yüksek dozlarda risk var yazıyor, ama tam anlayamadım. Metinçeviri programı yarım yamalak çeviryor :)

Mesela şu yazıda,

Administration of large amounts of arginine to animals has been found both to promote7 and to interfere with cancer growth.8 In preliminary research, high intake (30 grams per day) of arginine has increased cancer cell growth in humans.9 On the other hand, in people with cancer, arginine has been found to stimulate the immune system.10 At this time it remains unclear whether arginine is dangerous or helpful for people with cancer.

Yüksek dozda mı demiş kanser yapara yada engeller anlayamadım :?

Bu konuda iyi bir araştırma şart. "sarc4stic" arkadaşımız işlerini halledince bu konulara bir el atıverse çok güzel olurdu.

Görüşmek üzere...

5. ALPEREN

ALPEREN Özel Üye

Beğenileri:
    470
    Ödül Puanları:
    0
    Arginine retards the growth of tumors and cancer by enhancing immune function. It aids in liver detoxification by neutralizing ammonia.

Arginine tumors ve arttıran bağışıklığı olan fonksiyonla kanserin yetişmesini geciktirir.Amonyağı nötr hale getirerek karaciğer detoxificationda yardım eder

Demişler, yani sitelerde genelde kanser yapar denmiyor, aksine bünyeyi güçlendirip kanseri yener deniyor.

Özer Bey, yanlış çevirmiş olmasın :D

6. sarc4stic

sarc4stic Özel Üye

Beğenileri:
    2.261
    Ödül Puanları:
    0
    Meslek:
    Satış Temsilcisi
    Yer:
    Istanbul
    Hayvanlarda büyük dozlarda Arginine hem kanseri ilerletmiş hemde kanser gelişimini durdurmuş. Yeni yapılan araştırmalarda ise yüksek doz Arganine(günde 30 gram) alımının insanlardaki kanser hücrelerinin sayısını arttırdığı görülmüş.

Diğer taraftan ise kanser hastası olan insanlarda Arganine bağışıklık sistemini harekete geçiriyormuş. Şu anda Arganine maddesinin kanserli hastalara nasıl bir etki ettiği tam olarak belli değil.

İkincinin aynısı. Amonyağı etkisiz hale getirerek karaciğerin vücuttaki zehiri atmasına yardımcı oluyormuş.

Yok artık :)

7. ALPEREN

ALPEREN Özel Üye

Beğenileri:
    470
    Ödül Puanları:
    0
    Teşekkürler :)

30gr baya büyük bir oran. 3 ile 6gr alındığında ancak işe yarıyormuş. Ama bu kanser riski yukardaki mesajda belirtildiği gibi diğer ürünler içinde geçerli. Hazır gıdadan uzak durmak en güzeli aslında. Elimdeki ve yeni aldığım ürünler bitsin, amerikan şirketlere para kazandırmakta bitecek :)
    inşallah...

8. maxlimit

maxlimit Üye

Beğenileri:
    5
    Ödül Puanları:
    0
    Senelerini ver çalış et, Arginine - Ornithin kullan para ver, sonra kanser ol iyimi...

9. arnoldjr

arnoldjr Üye

Beğenileri:
    19
    Ödül Puanları:
    0
    Yer:
    izmir
    Bu tip urunlerde kanser riski yoktur.Bunlar sacma sapan cikarilan dedikodulardir.her gun gazetelerin bir köesinde su kanser yapar su kanserojen madde icerir yazmiyormu.Adamlar sagdan soldan kanitlanmamis,bilimselligi olmayan haberleri birde yalan yanlis ceviriyorlar,haber olsun diye koyuyorlar oraya...

Buyume hormonu kalitsallasmis kanserli hücrelerde,anormal büyümeye neden olabilir.Ama arg-orn gibi ürünler,büyüme hormonu seviyenizi oyle denildigi gibi yukarilara cikartmiyor,merak etmeyin.ondaki artis kücük bir miktardir ve bu zarar degil aksine yarar saglar vücutta...

10. devolam

devolam Üye

Beğenileri:
    6
    Ödül Puanları:
    0
    ben arginin kullanmak istiyorum.her akşam yatmadan 2gr lık tablet alsam 6 ay boyunca bir zararı olurmu?bunun yanında balık ve bitkisel çay kullanıyorum boy uzaması için.argininnide büyüme hormonu salgılatması için kullanmak istiyorum.yaşım 21.sizce bir sakıncası olurmu arginin kullanmamın?

11. judgementday

judgementday Üye

Beğenileri:
    140
    Ödül Puanları:
    53
    Ben boy uzaması ve kemiklerimin daha irileşmesi için üstteki arkadaşın dediği gibi küçük miktarlarda arginin-ornithin kullanmak istiyorum sizce zararı olur mu?

12. devolam

devolam Üye

Beğenileri:
    6
    Ödül Puanları:
    0
    yardımcı olabilecek biri yokmu?

Sayfayı Paylaş