Argan yagi, yuz- vucut - sac bakimi

Konusu 'Kişisel Bakım' forumundadır ve brhmcr tarafından 20 Kasım 2012 başlatılmıştır.

Watchers:
Başlığı izleyen üye sayısı: 9 üye.
  1. brhmcr

brhmcr Guest

Evet arkadaslar, son kesfim argan yagi. Bir kozmetik firmasinin tercume isini yaparken karsilastim bu bakim urunuyle.

Sans odur ki bundna iki hafta once esim yuzun cok kuru ve yipranmis, Turkiye'de gunes dokunmus sana demisti, ve artik yasin etkilerinin yuzumde goruldugunu soylemisti.

5 gun esimden uzaktim ve argan yagini son 2 gun aksam yatmadan once yuz yikama jeli, tonik arkasi yuzume uyguladim. 2 gun sonunda esimin tek dedigi sey ne kadar genc esim varmis, yuzum inanilmaz nemli dolgun ve fresh. Sabah aksam uyguluyorum. Ayrica yuzumde surdukten sonra ( krem gibi) geri kalan elime surdum ve inanin ellerim de bebek eli gibi.

Kozmetolog anlatirken dalga geciyordum ceviride, kadin herseye yarar super kuvvetlendirir vs abarttiyor diyordum.

Sac uclarina uygalanbiliyor, bugun kulladim parlak ve yagli olmayan bir gorunum gayet basarili.

Gelelim Argan yagi nedir? Faydalari nelerdir?

Argan Yağı sadece Fas’ın güney batısındaki Agadir, Essaouira ve Taroudant bölgelerinde yetişen ve UNESCO tarafından koruma altına alınan Argan (Argania Spinosa) ağacının meyvesinden elde edilir.
    30 Kg. meyveden alınan 4,5 Kg. çekirdekten ancak bir litre yağ elde edilebiliyor.
    Argan Yetiştirilen daha doğrusu doğada yedişen bu bitkiyi Fas kadınları kendine has yöntemle ayrıştırarak yağını çıkartıyorlar.
    Argan Yağının Anti Aging Etkisi :Argan Yağı, Argan Ağacının meyvelerinden özenle ve büyük bir sabırla işlenerek elde edilen, az üretildiği için kıymetli olan bir yağdır. Argan Yağı’nın en önemli özelliği yaşlanmayı önleyici (anti-aging) özelliğinin olmasıdır. Argan yağı cildin genç kalmasını sağlıyor ve kırışıklıkların da estetik ameliyata gerek kalmaksızın en aza indirgenmesine yardımcı oluyor. Bu mucize yağın bir diğer özelliği de cildi rekor denilebilecek bir zamanda nemlendirmesi ve cilt hücrelerini yenilemesi.

Argan yağı yaşlanmayı geciktirici (Anti-Aging) etkisi ile cildi yumuşatır, nemlendirir ve cildi kurumaya karşı korur. Gündüz ve gece kullanıldığında kuru ve nemli cilt arasında denge kurar.Geceleri tüm cilt tipleri için harika bir etki oluşturur. Uyku boyunca cildin yenilenmesini sağlar ve cildin yaşlanmasına karşı savaşır. Nemlendirici etkisi çok güçlüdür, cildi dışarıdan gelebilecek güneş, kötü hava, soğuk, çatlak ve gerginliklerin oluşumuna karşı korur, yaşlanmanın önüne geçer.
    Kuru ciltleri en üst seviyede nemlendirir ve cilde kısa sürede pembemsi bir görünüm kazdırır. İçerdiği E vitamini, omega 9 ve omega 6 bileşimleri sayesinde hücrelerin yenilenmesini sağlar. Cildin genç kalması için savaşır. Cildin nemlendirilmesi ve nem oranının dengelenmesine, ciltteki çatlaklıkların kısa sürede kapanmasına, ciltteki bazı yaraların iyileşmesine yüksek oranda katkı sağlar.

Kahverengi noktaların giderilmesi, yüzdeki sivilcelerin ve boyun çizgilerinin giderilmesi için Argan Yağı yüze ve boyuna haftada 2-3 defa olmak üzere hafif bir masaj ile yedirilerek uygulanmalıdır. Maksimum etkinin sağlanması için tercihen gece yatmadan önce uygulanmalıdır. Eğer sivilceniz varsa yatmadan önce yağı pamuklu bir çubukla da yüzünüze uygulayabilirsiniz. Argan Yağı mutlaka temiz bir cilde uygulanmalıdır. En iyi etkinin sağlanması için yağı uygulamadan önce buhar banyosu yapınız ya da en azından haftada bir kez, normal banyo yaptıktan sonra Argan Yağı’nı vücudunuza uygulayın ve rahatlayın. Sonucu çabucak göreceksiniz. Cildiniz daha pürüzsüz ve yumuşak olacak ve ipeksi bir his uyandıracak. Argan Yağı, cilde uygun şekilde uygulandıktan sonra deri tarafından oldukça hızlı bir şekilde emilir. Bu durum deride hızlı bir nemlenme sağlar. İçerdiği E vitamini ve diğer bileşenler sayesinde, cildi kuru ve ölü deri hücrelerinde arındırarak, deri hücrelerinin yenilenmesini sağlar.

Argan yağının, insan cildindeki en belirgin özelliği ise, ciltteki çatlak, kırışıklık ve derideki küçük gözenekleri iyileştiren “ANTI AGING” özelliğidir. Bu özellik sayesinde insan cildinde yaşlanmanın etkileri giderilmiş olmaktadır.

Alinti: http://arganyagifaydalari.gen.tr/

2. thetramp

thetramp Özel Üye

Beğenileri:
    2.368
    Ödül Puanları:
    123
    Meslek:
    Elektrik-elektronik mühendisi
    Yer:
    manisa
    kız arkadaşım kullanıyor saçları için, acaip yararlı olduğuna inanıyor ki bi şurup şişesi boyutundaki şişesine 120-140 tl gibi fiyatlar verebiliyor :)
    bide bununda çakmasını yapmışlar sanırım biraz daha seyreltilmiş birşey onun şişeside 30-40 tl civarında satılıyor hatta geçen sene üniversite şenliklerindeki sergilerde 15 tl ye bile buldum..
    alınacaksa tabi orjinali alınmalı paraya kıyılıp :)

kursatucar ve (silinen üye bunu beğendi.
  3. brhmcr

brhmcr Guest

%100 Argan yagi olanini kullanmakta yarar var.

Son düzenleyen: Moderatör: 20 Kasım 2012
  4. coder

coder Üye

Beğenileri:
    138
    Ödül Puanları:
    53
    Meslek:
    Yazılımcı
    Yer:
    istanbul
    gerçeğini nerden bulabiliriz ? sahtesi çokmuş sanırım

5. brhmcr

brhmcr Guest

Her populer urun gibi bunun da sahteleri cikmis Turkiye'de. Ozelden Polonya'dan ithal eden firmayi yazabilirim isterseniz. Sahte olma ihtimali yok en azindan:)

Fas a yolu dusen varsa cok ama cok ucuzmus Ege de zeytingyagi almak gibi.

6. mr_dblue

mr_dblue Üye

Beğenileri:
    1.363
    Ödül Puanları:
    123
    Hamam otu yağının bile sahtesi çıkmış.:)

1 kişi bunu beğeniyor.
  7. John399

John399 Üye

Beğenileri:
    555
    Ödül Puanları:
    103
  8. brhmcr

brhmcr Guest

John399 :) sen cok gencsin bu tip bakim urunleri icin senin zaten bebek gibi tenin olmasi lazimki var da zaten :) Senin derinden kolajen ve elastin akiyordur :)

9. John399

John399 Üye

Beğenileri:
    555
    Ödül Puanları:
    103

İltifatınız için teşekkürler ayrıca yaşımdan kaynaklı olduğunu sanıyorum sevgilerimle :)....

1 kişi bunu beğeniyor.
  10. exsisman

exsisman forum Kurdu

Beğenileri:
    774
    Ödül Puanları:
    123
    Yer:
    Almanya
    türkiyedeyken bende kullanmisdim Siviceler icin, pek ise yaramamisdi. Ama deli gibi satiyorlardi demekki sahtasine denk gelmisim :D

11. Dexter_Morgan

Dexter_Morgan Üye

Beğenileri:
    665
    Ödül Puanları:
    123
    Akneler konusunda etkisi varmıdır sayın brhmcr :) Ayrıca gözaltı torbaları için ne yapabiliriz senden yardım bekliyorum. Konuyu dağıtmamı istemezsen pmdende konusabiliriz.

12. brhmcr

brhmcr Guest

Caner23. konuyu dagitmayiz, aldigim kozmetik egitiminde bu urunun nemlendiric ve onarici etkisinden bahsedildi.Akne konusunun sebebi onemli :) o konuda daha hedefe kitlenen urunler mevcut.

Goz torbasi konusunda ise bu urun faydali olsada bir kac oneri :) Sallama caylari ictikten sonra ilik kompres cok yardimci oluyor, patates dilimi de sislikleri aliyor....

Son düzenleyen: Moderatör: 21 Kasım 2012
  13. Sigmσ

Sigmσ Üye

Beğenileri:
    14
    Ödül Puanları:
    28
    göz altından bende muzdaribim önerinizi deneyeceğim bu gidişle cerrahi mudahale düşünüyorum :(

14. sewinch_87

sewinch_87 Üye

Beğenileri:
    20
    Ödül Puanları:
    18
    Yani bakımlı erkeğin hali bir başka olur argan yağınıda öğrenmişler :)
    Size marka vermem gerekirse landoll nashi linkten görebilirsiniz ''http://www.bunualayim.com/Nashi-Argan,LA_403-2.html'' bu yağı el,yüz,vücut,saç dilediğiniz her yerde kullanabilirsiniz gerçekten nem konusunda mükemmel ürünlerden biri.
    Dikkat etmeniz gerekenler kısmına gelince saçınız nemliyken sürerseniz fönle kurutma yapmanızı tavsiye etmem önce fön sonra yağ sürerseniz daha iyi olur
    yüzünüz için kullanıcaksınız peelingten sonra gece yatmadan sürmelisiniz yumoş olursunuz.

15. brhmcr

brhmcr Guest

Tesekkurler tuyolar icin,

Ciddi bir kozmetik egitimi almis bulundugum icin arkadaslarla paylasmak istedim benim kullandigim urun Organique Argan yagi, gercekten super etkiler aldim.

Sormak istedigim yumos tabirini yumusacik olmaktan anlaminda kullandiniz sanirim arakdaslar Pm den donus yapmislar yanlis anlasilmasin.

Ayrica peeling'in her gun yapilmasi soz konusu olmamali peeling urunleri gerek kimyasal gerek mekanik gerek enzimsel peeling urunleri surekli kullanimda kolajen ve elatin uretimini olumsuz etkiler.Bu noktada kimyasal peeling ler ayda bir onerilirken (ozellikle hyaluronic acid icerenler) enzimsel ( papaya, ananas, sut enzimleri) ve mekanik ( tuz, seker, kil) peeilinglerin haftada 1-2 kullanimi oneriliyor.

Argan yagi yaninda ayrica Marrocco green clay maske olarak oneriliyor zaten bu maskenin yapiminda da argan yagi kullanilabiliyor.

16. brhmcr

brhmcr Guest

17. Parliament

Parliament Üye

Beğenileri:
    31
    Ödül Puanları:
    28
    Meslek:
    Öğrenci
    Yer:
    İstanbul
    Gerçekten mucize yağ.Annem Casablancadan( Fas'ın başkenti) orjinalini 25 euro ya almış.4-5 şise var evde.Türkiye de orjinali zor bulunuyor içine başka yağlar katıyorlarmış.Bu arada leş kokuyor:)

18. Parliament

Parliament Üye

Beğenileri:
    31
    Ödül Puanları:
    28
    Meslek:
    Öğrenci
    Yer:
    İstanbul
    Bu arada 25-30 tl ye almış yanlış olmasın

19. brhmcr