ARANIZDA YAKIN ZAMANDA BESYO KAZANAN VAR MI

Konusu 'Dertleşme' forumundadır ve murat.pinarbody tarafından 11 Eylül 2014 başlatılmıştır.

Watchers:
Başlığı izleyen üye sayısı: 4 üye.
  1. murat.pinarbody

murat.pinarbody Üye

Beğenileri:
    12
    Ödül Puanları:
    18
    Varsa bı nebze bıle yardımcı olursa çok seviirim

2. BZULFIKAR

BZULFIKAR Üye

Beğenileri:
    0
    Ödül Puanları:
    0
    Elimden geldiğince yardımcı olmaya çalışayım :)

3. murat.pinarbody

murat.pinarbody Üye

Beğenileri:
    12
    Ödül Puanları:
    18
    ilk önce nerde oturdugunuzu sorayım.ve meslek lisesi mi yoksa düz lisemi :)

4. BZULFIKAR

BZULFIKAR Üye

Beğenileri:
    0
    Ödül Puanları:
    0
    İstanbuldayım ve düz lise çıkışlıyım.

5. murat.pinarbody

murat.pinarbody Üye

Beğenileri:
    12
    Ödül Puanları:
    18
    hangi üniversteyı kazandınız ve mulakat sınavları ıcın nasul bı yol izlediniz yanı ne zaman başladınız mulakata hazırlanmaya,belli bi süre kendınız mı arttırdınız kondisyonunuzu yoksa direk kurs aracılığıyla mı ?

6. BZULFIKAR

BZULFIKAR Üye

Beğenileri:
    0
    Ödül Puanları:
    0
    Marmara Üniversitesinde spor yöneticiliğini kazandım. Girdiğim bölüm tercih ile alıyor puanım tuttu ve girdim ama asıl amacım Beden Eğitimi Öğretmenliği bölümü idi. Mülakatlarda istediğim sonuçları alamayınca tercihten gelen bölüme gittim. Ygsden önce başarılarını duyduğum bir kurs ile görüştüm sınavdan 2 gün sonra antrenmanlar başladı. Haftada 6 gün kros şeklinde başladık sonra 3 gün kros 3 gün salon şeklinde devam ettik sınava az kala sadece salonda çalışarak kamp dönemine girdik. 4 ay boyunca yoğun bir antrenman sürecinden geçip sınav zamanı hazır duruma geldik. Bu şekilde :)

7. murat.pinarbody

murat.pinarbody Üye

Beğenileri:
    12
    Ödül Puanları:
    18
    Benim yapmak istediğim ygs sınavına kadar kondisyonumu ıyıce arttırmak sınavdan bı gun sonra hemen kursa baslamak ama mulakat tarıhlerıde one cekıldı mesela ege unıverstesı hazıran ayının sonuna alındı.Burda bı kac tanıdık beden eğitimi hocası var yani bodybuıldıng calısırsan hantal kalırsın kazanamazsın dıyolar.Bi kaç kişiyle daha görüşüceğim bu konuyu onlar ne dıyecekler acaba :) sen ne dusunuyosun bu konuda

8. BZULFIKAR

BZULFIKAR Üye

Beğenileri:
    0
    Ödül Puanları:
    0
    Gittiğim kursta bodybuilding ile ilgilenen kişiler vardı fakat hiçbiri hantal değildi içlerinde rekor kıranlar da oldu. Fakat antrenmanlar yoğun olduğundan hepsi çok kilo verdi yaşadıkları tek sıkıntı bu olsa gerek :)
    Benim sana tavsiyem sınava çok iyi çalışman çünkü alacağın puanın önemi çok büyük. Ayrıyetten fiziksel durumunu da iyi tutabilirsen çok iyi olur ama ilk planında her zaman sınav olsun. Sınavlar erkene alındı evet ama iyi bir kurs ile çalışırsan ve istikrarlı olursan kısa sürede de iyi sonuçlar alabilirsin. Şimdiden kursları araştırmaya başlasan iyi olur geçmiş yıllardaki başarılarına antrenman sistemlerine bakıp hepsiyle tek tek görüşmeni öneririm o sektörde insanları kandıran kişiler çok fazla çünkü :)

9. murat.pinarbody

murat.pinarbody Üye

Beğenileri:
    12
    Ödül Puanları:
    18
    yaşadığım yerdeki besyoyu kazanan ınsanlardan hocalardan dıyım kurs acacak olanlar var burda buyuk bı arastırma sonucu bı yere kayıt olucaz artık :)

10. BZULFIKAR

BZULFIKAR Üye

Beğenileri:
    0
    Ödül Puanları:
    0
    Hedeflerine ulaşman dileğiyle. Kolay gelsin :)

11. murat.pinarbody

murat.pinarbody Üye

Beğenileri:
    12
    Ödül Puanları:
    18
    verdiğin bilgiler ve ayırdığın vakit için çok teşekkür ederim :) ha bu arada ygs puanın kaçtıda marmara kazandın :)

12. BZULFIKAR

BZULFIKAR Üye

Beğenileri:
    0
    Ödül Puanları:
    0
    Ham puan olarak en yükseği 327 idi zaten Marmarada 300 puan barajını geçemezsen yetenek sınavlarına girmeye hak kazanamıyosun.Fakat Spor Yöneticiliği okul puanıda eklenmiş şekilde ygs-5 ile alıyor o da 338 geldi .

13. murat.pinarbody

murat.pinarbody Üye

Beğenileri:
    12
    Ödül Puanları:
    18
    tekrardan çok teşekkür ederim :)

14. TTTT

TTTT Üye

Beğenileri:
    176
    Ödül Puanları:
    43
    Meslek:
    Ögrenci
    Yer:
    Ankara
    ben sana anlatayım arkadaslarım besyo sınavına gırdı bazısı kaandı bazısı kazanamadı oncelikle bodybuildingle hantallıgın bır alakası yok söyle anlatayım arkadasım body yapar ama hantaldı yanı aslında hantal sayılmaz ama cok hızlı deıgldı normaldı sınava gırdı hızlı olmadıgı ıcın kaybettı ben body yapıyorum 100 metresı 11.5 da falan kosuyorum yanı bu ıyı bır derece sayılır hıc antrenmansız oncelıkle body ıle hantallıgın cok alakası yok sımdı besyoya gelelım besyo oncelıgı spordan once ygs puanıdır yanı 330 puan almıs bır ogrencı ıle 240 puan almıs bır ogrencı arasında daglar kadar fark var ıkısıde spora gırsın bırısı atıyorum 50 puan alsın 240 alan dıgerı 30 puan alsın 330 daha oncelıklı olur cunku akademik basarı her zaman oncelikli sımdı sen 300 aldın ısın buyuk bır kısmını hallettın gıbı bırsey olur cunku cogu unıversıte ıcın bu puan altın gıbı bırseydır yanı 300 ve üsttü besyo ıcın altın puandır puansız gırılen yerlerde ınsanlar 180 ıle gırıyor emın ol sımdı besyo kursu cok agırdır yanı hem lys dusunuyorsan hem besyo sıkıntı cıkarabılır yanı cok fazla yorulursun mezun varsayıyorum senı sabah 9 ders ders cıkısı 12 30 gıbı olur genelde sonrasında yeemk falan fılan derse bakarsan aksam olur aksam bı antrenman sana vakıt hıc kalmaz gerekirse haftada 5 gunde spor yapıyorlar arkadasın dedıgı 6 gunmus ama ben 6 gun yapan gormedım genelde 5 gun olur sonlara dogru belkı durumun kotuyse hocan 7 gun bıle verebilir biraz hocana bakar oncelıkle bı alanda uzman olman gerekıyor bı yetenek sınavı var bıde genel sınav var genel sınavda parkur vardır onu en cabuk bıtırmeye calısırsın sen besyoda bunun ıcın ugrasıcaksın kursunda bıde yetenek sınavı var buda bır alan secıceksın box tekvando futobl voleybol basketbol vs. bunlardan sınava gırıceksın bır alan secıp mesela benım arkadasım atletıızm 100 metre secmıstı en hızlı kosanları alıyorlar krıter bu mesela hızlıysan buna gıreıblırsın daha rahat olur senın ıcın eger mıllı ısen yetenek sınavına gerek yok mıllı kontejyanı denen bırsey var yanı normal ınsan ıcın 280 barajı koydularsa mıllı ıcın baraj genelde 180 falandır yada yoktur mıllı olmak her zaman artı kısaca sen suan ygsden cok yuksek bır puan almaya bak en kotu 280 üstü tabı 240 lada gırersın ama cok ıyı bır yere gıremessın yanı hacettepe olsun marmara vs. 280 uzerı aldın dıyelim besyo kursuna basla dırek eger hedefın kesın besyo ıse dersaneyı bırak lys kısmı için gıdıyorsan tabı ondan sonra full antrenman yaparsın ozel yetenek sınavlarına bakıp claısırsın aten kursa gıdınce her unının bellı bır sınavı var her sene asagı yukarı aynısını yapıyorlar youtube yazarsan bulursun boyle boyle sorun varsa alıyım benım arkadaısm gazı besyoyu kazandı mesela cocuk 3 yıldır denıyordu bu sene oldu bodybuildingcı oyle hardcore bıde gorsen cocuk hantal dersın ama ucuyor öyle ışte sorun varsa cevapların

15. murat.pinarbody

murat.pinarbody Üye

Beğenileri:
    12
    Ödül Puanları:
    18
    yazdığın şeyler için öncelikle sana çok teşekkür ederim.Dün bi masada oturuyoduk işte bayan bi beden öğretmeni var bı abımın tanıdığı bana böyle söyledı bodybuıldng yaparsan hantal kalırsın patlarsın falan dıye bende kondısyonumu arttırdıktan sonra neden patlıyım gıbı seyler dedım oda olmaz patlarsın falan dedı hernyese ben uzatmadım fazla aklıma yazdım onu dun gece.2013 senesınde manısa celal bayar unıverstesını kazanan arkadaslarım var su an yurtdısındalar onlar gelsın onlarlada ıyıce konusucam falan ıste tabıkı en oncelıklı hedefım ygs 250 ve üstü.Lys derken orayı anlamadım besyo ıcın lys gerek yok dıye bılıyorum ama ?

16. TTTT

TTTT Üye

Beğenileri:
    176
    Ödül Puanları:
    43
    Meslek:
    Ögrenci
    Yer:
    Ankara
    evet yok ıste dedımkı dersaneye gıdersen ygs bıttıkden sonra bırakman gerebılır tek hedefın besyo degılse yanı eger baska bır hedefınde varsa besyo ve lys bır arada gıtmeyebılır tabı yapan vardır ama cok zor body yapıncada patlamassın merak etme cogu bodycı hantal degıl tam terzı daha atletıktır cunku kaldırıgın yüksek agırlık patlayıcı gucunude gelıstırır buda daha hızlı olmak demek

17. murat.pinarbody

murat.pinarbody Üye

Beğenileri:
    12
    Ödül Puanları:
    18
    hedefim sadece besyo su anda olmazsa 2 senelık dırek gecıs hakkımı kullanırım ama öncelik besyo

18. BZULFIKAR

BZULFIKAR Üye

Beğenileri:
    0
    Ödül Puanları:
    0
    Söylediklerine kesinlikle katılıyorum özellikle de puanın önemi konusunda yalnız düzeltmek istediğim ufak bir nokta var. Milli sporcular için yetenek sınavına gerek yok gibi bir şey söylemişsin. Onlar da sınava giriyo fakat kendi kontenjanları açılıyo ve milliler kendi aralarında değerlendiriliyor. Yardımcı olduğun için teşekkür ederim :)
    --- Mesaj birleştirildi, 11 Eylül 2014 ---
    Bu arada bir şey daha ekliyim. Besyo 4 bölümden oluşuyo : öğretmenlik, antrenörlük, spor yöneticiliği, rekreasyon olmak üzere. Bunları da araştırıp ona göre hareket etmen gerek bence öğretmenlik birinci tercihin olmalı bunun için iyi bir puan yapmaya bak :)

19. TTTT

TTTT Üye

Beğenileri:
    176
    Ödül Puanları:
    43
    Meslek:
    Ögrenci
    Yer:
    Ankara
    benım bıldıgım kadarıyla zaten bır alanda mıllı oldugu ıcın yetenek sınavına gırmıyor sadece genel parkura gırıyor ve gecerse mıllı konteyanından gırıyor basarılı olursa demek ıstedıgim buydu yanlıs anlasılmıs olabilir kb

Sayfayı Paylaş