Aranıza yeni katıldım.Bu vücut adam olur mu?

Konusu 'Yeni Başlayanlar Bölümü' forumundadır ve ozgur_3482 tarafından 5 Şubat 2011 başlatılmıştır.

Watchers:
Başlığı izleyen üye sayısı: 11 üye.
  1. ozgur_3482

ozgur_3482 Üye

Beğenileri:
    0
    Ödül Puanları:
    0
    Arkadaşlar öncelikle herkese merhabalar.Aranıza yeni katıldım ve bu spor da çok yeniyim.Forumda bu spora gönül vermiş arkadaşların önceki ve sonraki resimleri görünce bende irademe sahip çıkıp spor yapmaya karar verdim.Haftaya bir spor salonuna yazılıcam ve inşallah yaza kadar biraz vücüt yapacağım.

Boy: 1.84
    Kilo : 92

Öncelikle heralde 10 kg vermem gerekecek.Umarım haftada 4 - 5 gün çalışarak vücudumu biraz forma sokarım.Sizlerin tavsiyelerinizi bekliyorum.

Ekli Dosyalar:

2. atakan123123

atakan123123 Üye

Beğenileri:
    36
    Ödül Puanları:
    38
    Meslek:
    Öğrenci
    Yer:
    Şişli/İstanbul
    Evet Doğru bir karar vermişsiniz Öncelikle Bu spor Sabır işidir Hemen sonuç beklemeyin.Yaza kadar bol bol vakitiniz var forma girmek için.6-7Ay kadar.Her ay 2-2.5kg verseniz sizin İçin Yeter hatta artar.Boyunuz gerçekten Çok uzun Zaten boyunuz uzun olduğu için Şişman Göstermiyorsunuz Yalnızca her Türkde Olan Türk kasından var biraz:D
    Şişman değilsiniz fakat Spor salonunda yapılıcak Olan bir uygulama gerçe ama belirtmek istediğim.Bir Yağ ölçüm analizi Yaptırsanız iyi olur.Ayrıca Diyetisyen falan Önermiyorum.İnsan Kendi Kendine Bedenine ne kadarının Yeteceğini Neyin fazla Olduğunu bilmesi yeter.Yani diyetisyene gidip bir besin listesi hazırlatırsınız Uyarsınız Ama Diyetten sonra yine Eski zamanda ki gibi Yemeğe devam edilirse Üzücü sonuçları üzücü olabilir:( Bu hataya Düşmemeniz umudumla...
    İyi çalışmalar Neticeleri Resim ekleyerek Paylaşırsanız Bizide mutlu edersiniz.

3. ozgur_3482

ozgur_3482 Üye

Beğenileri:
    0
    Ödül Puanları:
    0
    Maalesef o Türk kası evlendikten sonra çok çıktı.Benim en çok istediğim omuzlarımın genişlemesi.Bu arada boyuma göre kilom kaç olmalı?

4. atakan123123

atakan123123 Üye

Beğenileri:
    36
    Ödül Puanları:
    38
    Meslek:
    Öğrenci
    Yer:
    Şişli/İstanbul
    Bence 76-78Arası idealdir.

5. Emre94

Emre94 Üye

Beğenileri:
    115
    Ödül Puanları:
    0
    bence kilo iyi body yapınca zaten o yağlar gidiyo

6. DeaqLe

DeaqLe Üye

Beğenileri:
    43
    Ödül Puanları:
    0
    Meslek:
    Öğrenci
    Yer:
    Artvin
    Öncelikle kendine inanmanız gerekiyor.Olur mu olmaz mı diye bir sorunun cevabı yok.Siz

isterseniz olur ,istemezseniz olmaz.Beslenme+Dinlenme+Antreman sistemini

kuracaksınız.Hayatınızı belli bir düzene sokacaksınız.Bunları oluşturmak için önce belirli bir

bilgiye sahip olmanız gerekir.O yüzden spor salonunu başlamanız en iyisi olur.Ayrıca Üye Fotoları

incelersen nerden nerelere gelindiğini öğrenip,motivasyon sağlayabilirsin ...

7. lord_aragorn

lord_aragorn Üye

Beğenileri:
    7
    Ödül Puanları:
    18
    Meslek:
    öğrenci
    Yer:
    Sivas
    ekemek tuz şeker i azaltın yemeklerde sıvı yağı tercih edin protein ağırlıklı bir beslenme ve iyi bir programla gayette güzel bir form yakalarsınız ben hızlı kilo verme gibi bir hata yaptım ve 2 ay sarkma topladım yavaş kilo verin ama sağlam verin.yağ analizi yaptırın her ay yağ kaybını ve kazandığınız kas kütlesini takip edin.başarılar

8. loveofbody

loveofbody Yeni Üye

Beğenileri:
    146
    Ödül Puanları:
    0
    gördüğüm kadarıyla bir adam vücudu :D adam olmasına gerek yok :D
    sen yeter ki azmet,sabret ve inan.....sonuçları görünce dahada hevesleneceksin.....kolay gelsin

9. ozgur_3482

ozgur_3482 Üye

Beğenileri:
    0
    Ödül Puanları:
    0
    Evet üye fotolarını gördükçe motivasyonum artıyor.Haftaya spor salonunda başlayacağım.Bu konu hakkında aranızda çok bilgili arkadaşlar var.Kısa zamanda inşallah bende emelime ulaşacağım ve gururla yeni fotoğraflarımı buraya koyacağım.

10. masbay

masbay Üye

Beğenileri:
    165
    Ödül Puanları:
    38
    Meslek:
    öğrenci
    Dostum ben senin 2 katı kadar göbek fln vardı benden olduysa senden haliyle olur emin ol:))

11. CaLL

CaLL Üye

Beğenileri:
    19
    Ödül Puanları:
    18
    SaBıR Sadece Sabır Adam Olmayan Vcud Yok

12. Emrahbozoglu

Emrahbozoglu Üye

Beğenileri:
    78
    Ödül Puanları:
    0
    Yer:
    İstanbul
    Ya aslında çok basit beyaz ekmeği hayatınından çıkart. Pilavı makarnayı normal yediğin porsyonun yarısı kadar al ve mümkün olduğunca yağsız sossuz tüket. Öğünleri yay. Sık yemek ye ama az ye. Bende başladığımda böleydim benimde yaş 28, şimdi canavar gibiyim. Ama çok okudum çok araştırdım çok sordum çok öğrendim. Mesela flexor hocanın programları uygulayabilirsin ama çok disiplinli bir şekilde. Dinlenme günlerinde de 45 dk hafif tempo koşu yaparsan kesin gider seni temin ederim. Ne vucutlar var adam oluyo. Ne de çok geç sadece inanmak ve azim başka bir şey değil.

Şimdiden kolay gelsin

13. Absent

Absent Üye

Beğenileri:
    0
    Ödül Puanları:
    0
    Yer:
    istanbul
    Umarım istediğiniz ölçülere ulaşırsınız.

Bende az önce foruma üye oldum genelde mesajları okurdum ama üye olmak bugüne kısmetmiş.

Benim durum daha vasat konu açamıyorum şuan konu açabildiğim vakit bende arkadaşların bilgisine başvurucam

Boyum 1,83-1,84

Kilom 100

Yaş 27

Omuzlarım Geniş

Alt 36 üst XXL giyiyorum

Sigara Hiç Kullanmadım

Alkol Ayda 1 kez kullanırım

Jinekomastri de bulunuyor yada kilodan dolayo yağlı büyüme Röntgen çektirmedim

2004 de askere gittim düşebildiğim kilo 94 dü

Resim eklemedim o yüzden böyle yazdım kendi bedenimden hiç memnun değilim

Vardiyalı bir işte çalışıyorum sabah 8 akşam 6 yada öğlen 2 akşam 10 haftada 1 gün iznim var.

Bir şekilde biraz kilo verip daha iyi görünümlü ve daha sağlıklı bir vicuda sahip olmak istiyorum

Gülmeyin ama Tşört bile giyemiyorum göüs deki büyümeden dolayı :(

14. Cidade de Deus

Cidade de Deus Üye

Beğenileri:
    1.717
    Ödül Puanları:
    123
    Yer:
    İstanbul
    hoşgeldınız neden adam omasın vucudunuzda bırsey yokkı boylede adam gıbı toplumun çoğu oyle obez degılsınız çok sukur 10 kg de az bı kılo yaza verılır tabı duzenlı yapılırsa hayırlı olsun spor hayatınız:)

15. ozgur_3482

ozgur_3482 Üye

Beğenileri:
    0
    Ödül Puanları:
    0
    Az kaldı....Pazartesi günü salonda çalışmalara başlayacağım.Benim gibi askerlik hariç hiç spor yapmamış adama biraz zor gelecek ama buradaki arkadaşların önceki ve sonraki vücutlarını gördükçe ben niye yapamayayım diye içimden geçiriyorum. Sanırım ilk 1 yada 2 ay boyunca vg değilde kilo vermeye yönelik statik aletlerde çalışacağım.Tabi bu arada diyet yapmam da gerekiyor.Şimdiden spor salonunun hocası nasıl bir program uygulayacak bilemiyorum açıkçası.Bunların yanında beni herhalde en çok zorlayacak konu sigara bırakma konusu.İnşallah onu da azimle bırakacağım.Umarım bende bunda 4 yada 5 ay sonra sizlere gururla göstereceğim bir vücut hatlarına sahip olurum.

16. DeaqLe

DeaqLe Üye

Beğenileri:
    43
    Ödül Puanları:
    0
    Meslek:
    Öğrenci
    Yer:
    Artvin
    Öncelikle bu sporun bilincini kavramanızı dilerim.Kendine bu sporu bir ömür mesken edinmeniz dileklerimle.Her şeyden önce beslenmenizi dikkat etmeniz gerekiyor,bu birinci kural , sigaranın zaten bu sporda işi yok ,ayrıca statik aletlerde çalışacağım demişsiniz ,önerim ağırlıklara erkenden başlamanız böylelikle işiniz dahada kolaylaşır.

Kolay Gelsin ..

17. judgementday

judgementday Üye

Beğenileri:
    140
    Ödül Puanları:
    53
    çalışmana bağlı bakarsan bağ bakmassan dağ olur

18. Cidade de Deus

Cidade de Deus Üye

Beğenileri:
    1.717
    Ödül Puanları:
    123
    Yer:
    İstanbul
    bakın one kardıo yapın arakasından body herkez oyle yapıyor bende oyle yapıyorum hocamın programı bu ve 1 ayda 6 cm belımı ıncelttım yeme ıcmeme pek dıkakt etmeden 6 cm cok şaşırmıstım tabı daha sonra ıncelme durdu sımdıde dıyet ekledım bakalım bu ay ne olcak

19. ozgur_3482

ozgur_3482 Üye

Beğenileri:
    0
    Ödül Puanları:
    0
    Arkadaşlar spora başlayalı bugün tam 10 gün oldu.Haftada 3 gün spor yapıyorum ve son gitiğimde biraz daha antremanı arttırmaya başladım.Diyet yapmaya başlayalı da tam 1 hafta oldu.Bu zaman zarfında tam 3 kg verdim.Başlangıç için fena sayılmaz heralde

20. ozgur_3482

ozgur_3482 Üye

Beğenileri:
    0
    Ödül Puanları:
    0
    Bugün spor yapmaya ve diyete yapmaya başlayalı tam 1,5 ay oldu.Bu zaman içinde haftada 3 gün spor salonunda cardio yaptım ve yediklerime çok dikkat ederek tam 8 kilo verdim.2 hafta içinde 2 kilo daha verir isem tam 10 kilo vermiş olacağım ve kilom da 82 olacak.Bu kiloya düştüğüm zaman vg başlamayı düşünüyorum.İlk başladığım da belim 110 cm idi şu an 100 cm ye düştü.Boyuma göre (1,84 cm ) 82 kiloya düştüğümde vg başlasam yeterli olur mu acaba? 2,5 - 3 ay gibi bir sürede gözle görülür bir biçimde vucudumda gelişme olurmu?

Sayfayı Paylaş