Arada bir dondurma yemenin zararı olur mu?

Konusu 'Yeni Başlayanlar Bölümü' forumundadır ve maicana1998 tarafından 23 Ağustos 2014 başlatılmıştır.

Watchers:
Başlığı izleyen üye sayısı: 14 üye.
  1. maicana1998

maicana1998 Üye

Beğenileri:
    2
    Ödül Puanları:
    8
    Arkadaşlar yaşım 16 2 haftadır vücut geliştirme yapıyorum beslenme programı yaptım tuzu şekeri unu kestim ancak bu aralar çok tatlı krizim tutuyor kendimi tutamıyorum arada bir 250 gram dondurma yemenin zararı olurmu vücut tipim endomorf bu yüzden yağlanmaktan korkuyorum

2. BisikletciMert

BisikletciMert Üye

Beğenileri:
    135
    Ödül Puanları:
    53
  3. Eresbos

Eresbos Üye

Beğenileri:
    548
    Ödül Puanları:
    103
    Yer:
    istanbul
    Unu sekeri kestigin icin tatli krizin tutuyor. Ara sira ye ama tadini kacirma.

GT-I8150 cihazımdan Tapatalk 2 ile gönderildi

4. letsev

letsev Üye

Beğenileri:
    1.080
    Ödül Puanları:
    123
    kompleks karbonhidratları eksik alıyorsun demek ki. vucut bu durumda acil ihtiyaç için basit şeker arayışına girer.
    bir diğer seçenekte şekerinde kafein nikotin gibi bağımlılık yaptığı biliniyor şkeri keser unu birden bıraktığında ilk evrelerde böyle istekler doğal sebep oda olablir. biraz direneceksin.

DaMountain bunu beğendi.
  5. maicana1998

maicana1998 Üye

Beğenileri:
    2
    Ödül Puanları:
    8
    dün krizim tuttugunda kuru üzüm ve şeftali yedim böyle geçiştirmeye çalışıyorum

6. letsev

letsev Üye

Beğenileri:
    1.080
    Ödül Puanları:
    123
    daha ne yiyeceksin zaten. geçiştirme değil direkt şekeri hamuduyla almışsın. dediğim gibi bu "kriz" denilen şeyin 2 sebebi var 1 eksik kompleks karbo alımı 2 de dil bağımlılığıda denilen şeker bağımlılığı eroin kokain değil bu geçiştirmek için kuru üzüm şeftali yemek zorunda değilsin biraz irade. eğer tabi şeker kullanmak istemiyor ve kilo almamak istiyorsan. yoksa boğazda senin ye kim tutuyor.

7. maicana1998

maicana1998 Üye

Beğenileri:
    2
    Ödül Puanları:
    8
    meyve demi yemiyim yani

8. letsev

letsev Üye

Beğenileri:
    1.080
    Ödül Puanları:
    123
    basit şeker sadece sofra şekeri değildir beyaz ekmekte şeker pirinçte şeker. meyve fruktoz şekeri yağlandırır tabikide.

9. maicana1998

maicana1998 Üye

Beğenileri:
    2
    Ödül Puanları:
    8
    tamamda daha yaş 16 herşeyi kestim hayattan bezdim valla bari meyve yiyebiliyim :) zaten fazla değil günde 1 şeftali veya 1 elma en fazla

10. umut3504

umut3504 Üye

Beğenileri:
    30
    Ödül Puanları:
    28
    Ya karfesim sacmalama vucudun ihtiyaci olan vitamin lif mineralleri taze meyvelerden karsilamali her doktorun da dedigi gibi cok sekerli olmadan ve gece gec saatde olmadigi surece herkesin gunde iyi yikanmis taze 2-3 porsiyon meyve yemesi gereklidir

GT-S5830i cihazımdan Tapatalk 2 ile gönderildi

11. letsev

letsev Üye

Beğenileri:
    1.080
    Ödül Puanları:
    123
    günde bir şeftali elamnın zararı olmaz. ayrıca spor yapanların vitamin minaral ihtiyaçlarını meyvelerden karşılamasının mümkünati yok.

ama krizim geldi ölüyorum bitiyorum. tatlı krizi diye bişey yok 3 kere dediğim gibi tatlı krizin geliyosa git bir kase yada yarm kase yulaf veya yoğurt ye. vücuduna gerekli yakıtı verirsen böyle bir krize girmezsin. h

he daha 16 yım hayatımı yaşayamadım dondurmaya profitöröllere doyamadım diye isyan ediyorsan ye. seni kim tutuyor spor moda oldu yapmayanı dövüyorlar biliyorum ama hayat senin özgürsün ye iç artık doyduğun an 18 mi 25 mi hangi zaman dilimyse başla spora. bu

sporu yaşam biçimi haline getirmediğin sürece her zaman zorlanırsın bunu unutma. bir zorunluluk bir yük gibi görmemelisin.

_Tunc_ ve DaMountain bunu beğendi.
  12. TurboTurabi

TurboTurabi Üye

Beğenileri:
    26
    Ödül Puanları:
    18
    başkan protein bar yap içine bal kat
    canın tatlı çekince kes 1 dilim ondan ye
    hem faydalı hem zararsız dışarda abur cubur yiyeceğine

uzk bunu beğendi.
  13. letsev

letsev Üye

Beğenileri:
    1.080
    Ödül Puanları:
    123
    balda basit şekerdir.

14. umut3504

umut3504 Üye

Beğenileri:
    30
    Ödül Puanları:
    28
    Kardesim ztn sporcunun vitaminini meyveden karsilamasi diye bisey yok her insana meyvenin faydasi var ozellikle c vitamini cildin parlak dolgun derinin temiz kabuklanmadan pueussuz olmasi icin bile meyve yenir yani

GT-S5830i cihazımdan Tapatalk 2 ile gönderildi

15. TurboTurabi

TurboTurabi Üye

Beğenileri:
    26
    Ödül Puanları:
    18
    letsev bilmiyorduk sağol yediğin ürünleri gözden geçir bal yanında adı gibi kalır

16. trkçrl

trkçrl Üye

Beğenileri:
    60
    Ödül Puanları:
    38
    kilo mu almak istiyorsun kilo mu vermek istiyorsun ona göre kendin karar ver yemeye veya yememeye...

letsev bunu beğendi.
  17. salih09

salih09 Üye

Beğenileri:
    2
    Ödül Puanları:
    3
    valla ben kahvalıda canım cekerse yarım simit yiyorum ara ounlerde meyve fln yıyorum allaha sukur kılo vermeme mani olmadı 4 ayda 16 kılo vermısım 17 ye dogru gıdıyorum su an hekrezın dedıgı gibi kilo kalori hesabıdır sadece kalori sınırını asmassan kılo verırsın asarsan kılo alırısn bu kadar basit

doxux bunu beğendi.
  18. zafer_zaferoglu

zafer_zaferoglu Üye

Beğenileri:
    65
    Ödül Puanları:
    38
    Meslek:
    inşaat mühendisi
    Yer:
    istanbul
    Eğer sadece kilo vermek istiyor ve kas kütleni korumayı önemsemiyorsan haklısın. Bu şekilde de "kilo" verebilirsin.
    Eğer amacın yağ yakımı ve kas kütleni korumaksa yanlış yoldasın.

letsev ve salih09 bunu beğendi.
  19. fatih.b

fatih.b Üye

Beğenileri:
    27
    Ödül Puanları:
    28
    Sekeri direkt kesersen kirize girersin daha cok seker ister vucudun azaltarak kesersen daha iyi olur kilo verirken biraz gec ve zor verirsin ama en azindan kirize girmekten iyidir hem aniden şekeri kesmek vücutta sistemleri bozar eger vucud sekere alismissa seker alamadığın gunlerde uyari veriyorsa vucudu şok etmeye gerek yok yavaş yavaş azaltarak tamamen kesmen daha mantikli ben oyle uyguladim ise yaradi hem hayattan bezmedim hem vucudumu korudum. Meyvelere gelirsek hergum 2 kilo seftali 5 dilim karpuz 2 salkim uzum yemedikten sonra bisi yapmaz meyveyi yemekten 1 saat sonra veya ara ogunda yemeni tavsiye ederim bide meyve yememek vücudu tehlikeye atar meyve yememek hem cok zararli hem vucudu bozar. Meyvelerdeki vitaminler ve minarellerde vucuda gerekli.

doxux bunu beğendi.
  20. salih09

salih09 Üye

Beğenileri:
    2
    Ödül Puanları:
    3
    Kardes evet haklısın kas olayına gırınce benım iş yanlıs ama ben bunu her zmn yapmam hanı bazı anla vardır artı kyeter dersın ya kendımı motıve etmek ıcın cok az yerım yoksa ınsan bı noktadan sonra sıkılıyor yanlısmıyım

kahvaltıda bıraz simit dedim oda haftada 1 kere obur turlu ben sabahları yulaf ezmemı6-7 ane yumurta beyazımı lor penıyırımı eksık etmem yesıl cayımı ıcerım v.s v.s
    --- Mesaj birleştirildi, 24 Ağustos 2014 ---
    aynen allah meyveleri boşa yaratmamıstır yanı her dogal besınden ıhtıyacımız var ama az az

Sayfayı Paylaş