arabaya chip taktirip beygir gücünü artirma

Konusu 'Konu Dışı' forumundadır ve sivasli tarafından 15 Ekim 2008 başlatılmıştır.

Watchers:
Başlığı izleyen üye sayısı: 7 üye.
  1. sivasli

sivasli Üye

Beğenileri:
    253
    Ödül Puanları:
    73
    arkadaslar bende 170 beygir gücünde bi bmw cabrio var..belki bazilariniz 170 beygir var daha ne istioyrsun diyecekler ama ben yinede buna chip taktirip gücünü artiracam bu konuda bilgisi olan varmi...varsa cevap bekliyorum....saygilar

2. sivasli

sivasli Üye

Beğenileri:
    253
    Ödül Puanları:
    73
    bilgisi olan yokmu bu konuda arkadaslar...170 piyes bazen az geliyor.gaza basinca koltuga sirtimi yapistirsin istiyorum :)

3. ALPEREN

ALPEREN Özel Üye

Beğenileri:
    468
    Ödül Puanları:
    0
    Chip tuning ile ilgili olarak , http://www.bestservis.com/ adresini ziyaret edip, teknik bilgi alabilirsin. Ben önceleri araştırmıştım, turbo araçlarda chip tuning daha fazla güç veriyor. Programlamayı isteğe görede yapabiliyorlar. Ancak özellikle cansız devirleri iyileştiriyorlar ve aslında araçta bulunan gücü açığa çıkarıyorlar. Turbo olmayan araçlarda 5-7bg bir güç alınabildiğini biliyorum ama bu değişebilir. Sonuç olarak aracın çekişi artıyor. Bana verilen fiyat; chip-dereceli egzantrik ve hafa filtresi için 2700ytl'ydi bir zamanlar...

4. sivasli

sivasli Üye

Beğenileri:
    253
    Ödül Puanları:
    73
    bilgi icin sagol alperen,yalniz bu 5-7 beygir meselesinde bi yanlislik oldugunu düsünüyorum.cünkü 7 beygir icin kimse bunu yaptirmaz,7 beygirlik bi güc artisi aracta hissedilmez bile.en az minumum olarak 25 beygir gücü fark olmasi lazim.yoksa yapildigina bile degmez.benim burda bi arkadasim var 265 beygirlik audisi vardi 53 beygirlik chip taktirdi ve su an 318 beygir oldu..nerdeyse araba ucacak birinci viteste abartisiz ibre yüz onu gösteriyor ve motorda tik yok...yani demek istedigim 7 beygir meselesi yanlis yazildi galiba yoksa kimse vermez onun icin para

5. ALPEREN

ALPEREN Özel Üye

Beğenileri:
    468
    Ödül Puanları:
    0
    Atmosferik motorlarda 5-7bg...Bu +2-3 olabir.
    Turbolarda 20bg veya üzeridir. Zaten siteyi incelersen ordada bilgiler var; bizzat sahibi " Muzaffer" beyle'de görüşüp bilgi alabilirsin. Ben bizzat görüştüm, yapılan araçlarıda gördüm, araca chip uygulandıktan sonra dinamoya sokup bakıyorlar. O yüzden bana sadece chip değil, komple egzantrikle birlikte chip yaptırmamı söylemişlerdi.

Verdiğim sitede, uygulamalara bakabilirsin. Orda araçlar ve alınan değerleri vermişler...

Son düzenleme: 16 Ekim 2008
    sivasli bunu beğendi.
  6. castorpollux

castorpollux Üye

Beğenileri:
    403
    Ödül Puanları:
    0
    Yer:
    Ankara
    gereksiz masraf, ben olsam o arabaya kıymazdım 3-5 beygirlik bir fark için, bunun kat be katı, şu reklamlarda çıkan amerikan yağları yapıyor üstelik 100ytl bile değil...

7. salvadore_xp

salvadore_xp Üye

Beğenileri:
    527
    Ödül Puanları:
    123
    Meslek:
    Öğrenci
    Yer:
    İstanbul and Giresun
    Bence de. Ben beygirini arttırdığında arabanın yürüyen aksanlarının zarar göreceğini düşünüyorum. Arabanın kapatsitesine göre bence müthiş bir beygir gücü var. Ben 90 beygiri geçemedim hiç. Yerinde olsam bu arabayı satar; hız amaçlı üretilen bir araba alırım. Bu da hızlı; ama senin beklentiler de ayyuka çıkmış valla....

8. sivasli

sivasli Üye

Beğenileri:
    253
    Ödül Puanları:
    73
    :) yok salvadore ayyuka cikma falan yok..asiri hizida sevmem aslinda..170 piyes gayet iyi gecen otoyolda 240 i ibre rahat gösterdi.demek istedigim benim araba cabrio yani üstü acik oldugu icin herhangi bir takla durumunda normal arabada sansin olsada bunda ölüm kacinilmaz,o nedenle bu üzeri acik arabalarin virajlarda takla atmasini engellemek icin alt tarafini agir demirle kapliyolar.yani ayni arabanin üstü kapalisi ile cabriosu arasinda yakalsik 200 kilo agirlik farki var.benim arabanin aynisindan arkadasta var ama onunki normal limusin kasa cabrio degil.gecen sehir icinde yaristik piyesler ayni ama o beni.gecti arkadas dedigime bakmayin cok gicik ve cins biri.bu benim zoruma gitti ve ondan hebersiz chip taktirip onu asfalta yapistirmayi planliyorum..normalde böyle seyleri hic sevmem ama cok kalabalik bir ortamda agir laflar söyleyip sacmaladi.bu nedenle dersini almasi lazim :) saygilar

9. ozzers

ozzers Üye

Beğenileri:
    142
    Ödül Puanları:
    53
    çok güzel 170 doyurucu bi güç ama bazen yetmiyor bilirim ;)
    bmw de kucuk oynamalarla buyuk verım alınabılır ama egzantrığe sakın gırme gırersende çok çok ustasına yaptır çünkü bmw egzantrıkte cok sorun cıkartıyor yani timing ayarı cok ıyı yapılması gerekır yoksa klasık bmw sorunu hop motoru kucaga alırsın ;)
    ist de yaptıracagım dersen yardımcı olurum chıp de artık klasık pahalı markalar yerıne dırek yazılım yapılıyor
    galıba yurt dısındasın aslında hersey senın elının altında ;)

10. sivasli

sivasli Üye

Beğenileri:
    253
    Ödül Puanları:
    73
    evet almanyadayim ozzers.3.18 yada 3.16 olsa motordan korkarim ama benmiki 3.20 yani 6 silindir..bu motorlara kolay kolay bisey olmuyor.bu ara islerim cok yogun haftaya bmw nin kendi yerine gidip bi fiat alacam..

11. castorpollux

castorpollux Üye

Beğenileri:
    403
    Ödül Puanları:
    0
    Yer:
    Ankara
    güç, hız ve güvenlik diyorsan o zaman subaru impreza efsanesini anmak zorunda kalırız...
    yüzbinlerce euroluk ne bmw ne mercedes duman edersin...
    ben yerinde olsaydım bmw yerine düşünürdüm ama Almanya'da yaşıyorsun madem git bmw'nin m serisine takıl :D
    örnek ikinci el subaru imprezalar;

25.000 YTL Vites Tipi: Düz Vites Yılı: 1998 Kilometre 70000 Silindir Hacmi: 2000 cm³ Yakıt Tipi: Benzin Motor gücü: 400 BG (294 KW)
    ----------------------------------------------
    46.500 YTL - Peşin
    (Pazarlık Payı Var)
    Vites Tipi: Düz Vites Yılı: 2003 Kilometre 110000 Silindir Hacmi: 2000 cm³ Yakıt Tipi: Benzin Motor gücü: 230 BG (169 KW) Renk: Mavi-met.

Son düzenleme: 16 Ekim 2008
  12. sivasli

sivasli Üye

Beğenileri:
    253
    Ödül Puanları:
    73
    hakli olailirisn ama benim istedigim sadece hiz ve güc degil.ben arabanin distan görüntüsüne ve rahatliginada cok önem veririm.o dedigin arabayla bmw yi kiyaslamak olmaz.bmw nin yeri baska kontagi cevirdiginde 6 silindir bi motorun verdigi ses bile insani mutlu etmeye yetiyor...zevk renk meselesi ama ben param oldugu sürece bmw den baska arabaya binmem.cünkü alistim bu arabalara baskasina binince rahat edemiyorum.bmw nin yeri ayri bende yani anlayacagin

13. ozzers

ozzers Üye

Beğenileri:
    142
    Ödül Puanları:
    53
    bence en iyisini yaparsın burada olsan yardımcı olurum ama gercekten 3,20 lerde fıltre takalım 5 hp alalım olmuyor emısyon olcumu akısmetre kontrolu v.s.
    ıkı ay once arkadaşım motor yaktı ve arabada 320 ci masrafını gectık artık araba cıktı ılk kullanım vasat araba ılk vıteste tutuk gıdıyor yanı bır sey tutuyor arabayı o hıssı verıyor 2. vıtese gectıgınde özüne dönüyor bılgısayarda hıcbır sorun gozukmuyor sorun akışmetre en son aklımıza gelecek yer demek ıstedıgım ufak bır sorun bıle buyuk performans dusuklugune sebeb oluyor

egerkı sana orada secenek sunarlarsa ben olsam
    dereceli egzantrik(profosyonel ellerde)chip ve saglam bır hava fıltresi ile olayı çözersin
    tahminim ki şeçenek sunarlarsa kent cams ın sport R cam kitthums: i var chıp ve fıltre ile +30 hp daha eklersin öncelikli tercihin olsun ben buna sessiz güç diyorum:D

14. sivasli

sivasli Üye

Beğenileri:
    253
    Ödül Puanları:
    73
    özer bilgilerin iicn sagol..dedigim gibi haftya gidecem bmw ye.bakalim ne diyecekler.arabada zaten optik falan süper hersey m3 seklinde yapilmis..bide motoru biraz daha güclendirirsem seneye allahin izniyle köln-istanbul 4 saat :)

15. sivasli

sivasli Üye

Beğenileri:
    253
    Ödül Puanları:
    73

salvadore_xp bunu beğendi.
  16. ALPEREN

ALPEREN Özel Üye

Beğenileri:
    468
    Ödül Puanları:
    0
    Şu güzelliğe bakın, benim incelediğim araçta şu sıralar BMW 3.20ci'ler... Almanya'dasın bu işi oralarda çok rahat yaptırırsın; kazasız belasız bol performans dilerim :)

17. ozzers

ozzers Üye

Beğenileri:
    142
    Ödül Puanları:
    53
    maşşallah ALLAH kaza bela vermesin
    sana ufak bi tavsiye yapabilirsen çamurlukları m3 çamurluğu ile değiştir değişimi gör ;)

18. sivasli

sivasli Üye

Beğenileri:
    253
    Ödül Puanları:
    73
    alperen ve ozzers ikinizde cok saolun allah daha iyisni size nasip etsin.ozzers yaza kadar biseyler yaptiracam zaten..2-3 hafta daha binip kapatacam kisin sürmem bunu arabayi.ayrica cantlara yorum gelmemis.ilk resimdeki cant siradan bi cant.ikincisi ise ac snitzer marka.sadece 4 cant tekersiz 2000 euro :)

ALPEREN bunu beğendi.
  19. ozzers

ozzers Üye

Beğenileri:
    142
    Ödül Puanları:
    53
    bmw yakışan jant lar güzel seçim yapmıssın ama ben acık kanallı jantları sevmıyorum ama ılk goze çarpan jantların ;)

bmw borbetsiz borbet bmw siz olmaz ;)
    bu kasalarda ayırdılar sevenleri :)

Son düzenleme: 17 Ekim 2008
  20. sivasli

sivasli Üye

Beğenileri:
    253
    Ödül Puanları:
    73
    ozzers borbet galiba türkiyede kullanilan bi terim anlamadim ney oldugunu bana aciklarsan yada bi resim koyarsan anlarm :)

Sayfayı Paylaş