Arabalar

Konusu 'Konu Dışı' forumundadır ve masteer tarafından 17 Mayıs 2006 başlatılmıştır.

Watchers:
Başlığı izleyen üye sayısı: 100 üye.
  1. yiit

yiit Yeni Üye

Beğenileri:
    11
    Ödül Puanları:
    0
    Yer:
    İzmir
    öncelikle corsa,segmentinin bence en iyi arabası
    106 gti ile corsayı kıyaslamak saçma
    aynı donanımlarla 106 danda 206 danda çok daha kalitelidir bence,özelliklede motor olarak
    az daha para verip dediğin zaman corsa full ile astra full arasında (ikiside dizel) 10 bin ytl fark var eh buda az daha veririm mantığı değil bence:)
    talepte , herşey ne kadar iyi olsada tüketicinin zevk ve tercihleri önemli olan 3 şeyden biridir izmir için konuşuyorum segmentinde en yaygın araba corsa,yollarda en çok corsa görebilirsiniz

cerato...130 milyona doluyor 650 km gidiyor..yani km başına 200 bin lira yakıyor,benim corsa cerato ile aynı güçte 135 bin lira yakıyor..
    corsayı geçtim astra 140 bin civarı yakıyor
    200 bin lira yakan dizel olmaz,olursada işin esprisi kalmaz 230 bin lira yakan benzinli araba alırım çok daha performanslı
    ben kia cerato begenmiyorum içinede oturdum kullandım da ama yok yani hyundai gibi işte araba içinde güven vermiyor..bizim arkadaş aldı 28 milyara,bence o para verilmez..astra-megane2 alırım daha iyi
    ayrıca izmir dede 2 tane servisi var,servisleri de çok lakayıt
    arkadaşta satıcak şimdi zaten..
    ben alman arabası diyorum her zaman 1 adım önde..(birde GM tabiki)

2. mito

mito Yeni Üye

Beğenileri:
    8
    Ödül Puanları:
    0
    Yiit en guzel araba opel corsa dir, onun uzerine de araba yokur :D
    Benim sana soyledigim az daha verirsin honda alirsin di ama yanlis anlamis olmalisin heralde :D
    Bir de 106 nin satisi yok, bu yuzden corsa goruyorsundur, ben bizim buralarda corsa yi genelde bayanlarda goruyorum :D
    Ben de senin gibi alman arabasi diyorum ama almanlarin 3 tane arabasi vardir.
    1.Mercedes
    2.BMW
    3.WOLKSWAGEN
    Bir dorduncusu yoktur, hic dusundun mu dunyada en cok araba bulunan ve bu piyasanin en zengin oldugu yer amerikadir ve bu ulkede bir tane opel goremezsin neden acaba :D
    bir de asagida vermis oldugum link e bir bak, turkiye de ki en cok sikayet opel in arabalarinadir, simdiden sana da hayirli olsun corsa :D

http://www.sikayetvar.com/index.php?loc=categories&tree=256,24&level=3&id=24&fno=169

3. tito ortiz

tito ortiz Üye

Beğenileri:
    1
    Ödül Puanları:
    0
    130 ytl ye depo doluyo ve şehir içi 650 km yol gidiyosa bu pek iyi bi rakam değil bence dizel bi otomobil için :?:

4. ahmetuygur

ahmetuygur Üye

Beğenileri:
    14
    Ödül Puanları:
    28
    Meslek:
    işletmeci
    1.si arabayı çok seri kullanmak zorunda kalıyorlar bizim işlerimiz biraz acil oluyor sürekli seri kullanımda yakıyor yani adam gibi bi depoyu fulleyip kac km yaptıgnı hesap edemedik ayrıca sizin bahsettigniz corsa tamam belki malzeme kalitesi olarak co kaha üstün sonucta senelerin markası opel ancak cok ufak bir araba 4 kişi rahat oturamazsını icinde bide yük bindimi corsa ne olur ? bagajı yok ? bunlar tabiki snn icin önemli değilse corsa alman en mantıklısı ancak suan icin 26 bin ytl'ye alına bilecek bence en mantıklı araba kia ben senelerdir bu işin icindeyim cok arabam oldu ancak motor gücü bu kadar tatminkar sarfiyatı gayet az dizaynıda gayet şık olan bi araba görmedim acıkcası bizim icin parcasının ucuz olmasıda cok önemliydi kiayı secmemizde ki nedenlerden biridir :)

106 mı opel mi diye yukarda bir konu geçmiş eski bir 106 owner olarak :)) hayatımda bindigim en kötü ancak bi o kadarda hızlı arabalardan en önde gideni :) malzeme kalitesi sıfır icinde sesten oturamazsınız cukura girersiniz sunroof kafanıza düsücek gibi olur :) daha neler neler peugeotnun nerdeyse her modelini kullanma şansım oldum ancak hepsi aynı dökülüolar ben arbama gözüm gibi bakarım ancak yinede peugeot ne yaparsan yap olmuo :)

5. ahmetuygur

ahmetuygur Üye

Beğenileri:
    14
    Ödül Puanları:
    28
    Meslek:
    işletmeci
    g.kore evet :)

6. mito

mito Yeni Üye

Beğenileri:
    8
    Ödül Puanları:
    0

7. mito

mito Yeni Üye

Beğenileri:
    8
    Ödül Puanları:
    0
    Ahmet, sahsen oyle kutu gibi arabayi almam da binmem de, insan icinde kendini guvende hissedemiyor, yalniz senin de dedigin gibi, o tarz arabalari seven insanlar, hiza ve sportif olmasina onem verdikleri icin pek konfor aramiyorlar... Kendi gorusum turkiye sartlarinda en iyi, sorunsuz otomobiller, japon ve alman otomobilleri, gerisi hikaye :D

8. dj_JAwsS

dj_JAwsS Üye

Beğenileri:
    1
    Ödül Puanları:
    0
    Meslek:
    ögrenci
    Yer:
    ankara
    )) biri corsamı dedi :D

evet .D yeni modellerıde olsun eskı modellerıde olsun corsa genelde bayan arabası olarak bılınır :D

9. ahmetuygur

ahmetuygur Üye

Beğenileri:
    14
    Ödül Puanları:
    28
    Meslek:
    işletmeci
    olsun korede japon sayılır :) kesinlikle japon arabaları saglamlıgından süphem yok 1001 hp lik supra war amerikada gerisi hikaye :)

10. N-aim

N-aim Üye

Beğenileri:
    27
    Ödül Puanları:
    0
    Yer:
    Adana
    ahmetuygur nissan skyline var 1600 hp gördünmü bilmem ama dehşet bişey.adamlar son sözü söylemiş. :eek:

11. ahmetuygur

ahmetuygur Üye

Beğenileri:
    14
    Ödül Puanları:
    28
    Meslek:
    işletmeci
    naim walla görmüşümüdr hatırlamıyorum www.exvitermini.com diye bir site war bu japon ların sitesi acaip arabalar yapıolar 0/100 ü nerdeyse motosiklet kadar olan skyline supra falan war heriflerde enteresan :)

12. ahmetuygur

ahmetuygur Üye

Beğenileri:
    14
    Ödül Puanları:
    28
    Meslek:
    işletmeci
    galleries bölümünü bi gezin :) özelliklede videolarda various bölümüne bakın supra giderken kaputun arası acılıo

13. mito

mito Yeni Üye

Beğenileri:
    8
    Ödül Puanları:
    0
    Benim karsi komsu da vardi ahmet, toyota supra her gordugum de icim geciyordu walla, mukemmel bir araba, insan icine binince kendinin araba da oldugunu unutuyor :D

14. ahmetuygur

ahmetuygur Üye

Beğenileri:
    14
    Ödül Puanları:
    28
    Meslek:
    işletmeci
    hehehe walla 2 tane cok güzel supra war istanbulda biri siyah biri turuncu :) turuncu olan avk maslakta yapıldı su fast&furioustaki turuncu supranın aynısı ama araba öle bişe ki daha sanayiden cıkamadan çiçekliklere uçmuş parçalanmış :) bide siyah wr oda fena dehşet bi araba :) sonuc olarak japon yapıo :D

15. diez

diez ADMIN Yönetici Admin

Beğenileri:
    15.000
    Ödül Puanları:
    123
    Yer:
    Çorum
    topic off a doğru gidiyor..en harika arabaların seçildiği bir konu oldu..

neyse..masteer bence araba alırken (özellikle peugeot çok karizmatik çekici kaporta yapar) dış görünüş biryere kadar sizi motive eder..arabanın işletme maliyetide gözönüne alınmalıdır..eğerki sabit gelirliysen ve tamamen elektronik donanımlı bir araba alacaksan bir kez daha düşünmek lazım derim..piyasaya yeni çıkan modeller haricinde bir araç alacaksan motor yenileme atölyelerine yada servisine beğendiğin arabayı motor olarak sormanda fayda var.aracın motor kulağı, gaz kelebeği, piston alaşımları,biyel yatakları vs..gibi detaylar motorcular için önemli detaylardır..
    güvenlik testlerinden tam not alamamış araçların tavsiye bile edilmemesi gerektiği kanaatindeyim..ford focus2004 tercihen tdci ,megan2 ve tam not alan 407,yeni astra ve golf'de de tavsiyelerim arasında.vwler buarada uzun süre masraf çıkarmayan araçlardır...aşağıdaki linkleri incele derim..şimdiden hayırlı olsun ve kazasız günler dileğiyle..

Euro NCAP ÇARPIŞMA TESTLERİ (mutlaka bakım derim)
    http://arabam.milliyet.com.tr/ncap/kompakt_ust.asp
    http://arabam.milliyet.com.tr/ncap/kompakt.asp

16. mito

mito Yeni Üye

Beğenileri:
    8
    Ödül Puanları:
    0
    Evet ahmet japon yapinca yapiyor, aslinda bunu hep yapiyor...Dunyada ki en kral spor otomobilleri italyanlar yapar, ben japonlarin bu konuya el atmamalarina sasiriyorum, isteseler italyanlarin yaptiklari en kral otomobile kok soktururler, demek ki bir bildikleri war :D
    Heralde onlarda bu sektorden ekmek yesinler diye girmiyolar :D

17. NEFELIS

NEFELIS Üye

Beğenileri:
    44
    Ödül Puanları:
    38
    ciddi şekilde 207 almayı düşünüyorum fakat fiatların açıklanmaması dövizin yükselmesi bayabi soru oldu

tahminiolarak 26-28 civarı bi fiyatdan cıkmasını bekliyordum ama otomobil fiyatlarının yükselmesi tuz biber oldu

ayrıca 407 tipinde 207 agresif gönümüyle bence çok başarılı olmuş aksi görüşlere rağmen

18. ahmetuygur

ahmetuygur Üye

Beğenileri:
    14
    Ödül Puanları:
    28
    Meslek:
    işletmeci
    Fransız estetik yapar
    Japon güçlü ve sağlam
    Alman prestij

19. JöNTürK

JöNTürK Üye

Beğenileri:
    22
    Ödül Puanları:
    0
    Meslek:
    Öğrenci
    Yer:
    Tekirdağ
    Seat-Leon,Ford-Fiesta(2005model olması lazım),Peugeot 407 Bu üçünü tek geçiyorum...

20. dj_JAwsS

dj_JAwsS Üye

Beğenileri:
    1
    Ödül Puanları:
    0
    Meslek:
    ögrenci
    Yer:
    ankara
    ))

siz turk arabalrında haberınız yoq :) aslında alacan bır 131 takacan :D skline motorunu :9 gorecen zuhahshahahahahahahhahahahaha

Sayfayı Paylaş