Araba Tavsiyesi

Konusu 'Konu Dışı' forumundadır ve salvadore_xp tarafından 28 Ağustos 2009 başlatılmıştır.

Watchers:
Başlığı izleyen üye sayısı: 18 üye.
  1. salvadore_xp

salvadore_xp Üye

Beğenileri:
    531
    Ödül Puanları:
    123
    Meslek:
    Öğrenci
    Yer:
    İstanbul and Giresun
    Arkadaşlar 1 aydır hummalı bir araştırmanın içindeyim. 20-30 milyar arası Az yakan, seri bir araba arıyorum. Toyota Yaris 1.0 motor almayı düşündüm. Ama arabanın kasası çok ufak. Renault Megane 1.5dcı almayı planlıyordum. Ama megane'ye 28.000 vereceğim. 34 milyara sıfır Passat da alabiliyorum. Ama passat 1.9, 1.8 motor olduğu için çok yakacaktır ve parçassı da pahalı olacaktır. Pevgeot 307 1.4 almayı da düşündüm. Elden çıkarması zor olur gibi geldi bana.
    Kısacası kafam çok karıştı. Kullandığınız arabalardan tavsiye ederseniz çok yardımcı olmuş olursunuz. Hangi markanın hangi modelini almalıyım sizce? Yukarıda almayı planladıklarımın haricinde öneriler olursa sevinirim.

2. galois91

galois91 Üye

Beğenileri:
    187
    Ödül Puanları:
    53
    Meslek:
    Akademisyen
    Yer:
    Eskişehir
    Yakıt yönünden ekonomik olsun kasası da çok ufak olmasın diyorsan Ford Focus TDCI'i öneririm. Yalnız 0km si 38 binTL civarında, düşündüğün fiyata ikinci el temiz birşeyler bulabilirisin. Ford bayilerindeki ikinci el araçları kendi internet sitesinden araştırabilirsin.

Honda Jazz'da benzinlilerde ekonomik ve Yaris kadar ufak değil. Üstelik düşündüğün paraya 0km de alabilirsin.

salvadore_xp bunu beğendi.
  3. slymnasye

slymnasye Üye

Beğenileri:
    387
    Ödül Puanları:
    73
    2004 model toyota corolla 1.6 sedan kullanıyorum oldukça ekonomik bir araç yol tutuşu iyidir,sağlamdır,elinden çıkarmak istediğinde rahatça çıkarabilirsin,aradığın fiyat aralığında temiz bir corolla bulabilirsin ve pişman da olmazsın bence,corolla kendi sınıfında gerçekten iyi araçlar yapıyor ..

eğer şehir içi kullanımı daha rahat,orta boy, daha ekonomık bir araç dersen de ford fiesta dizeli tavsiye ederim piyasada oldukça fazla var ayrıca..

şahsen kendim aralık da kısa dönem askere gidicem işallah geldikten sonra bunu verip yine bir toyota almayı düşünüyorum çünkü bir kere toyotaya alıştınmı öyle gidiyor...

4. cagrihalacoglu

cagrihalacoglu Üye

Beğenileri:
    71
    Ödül Puanları:
    0
    Meslek:
    Öğrenci, müzisyen
    Yer:
    Feneryolu
    Opel Corsa 1.3 CDTI

Hem kasa sağlam, hem güzel gider, hem dizel, hem az yakar..Hatta tiptronic vitesli bulursan uzun yol çok keyifli olur...

5. MeTaLLiCaT

MeTaLLiCaT Üye

Beğenileri:
    293
    Ödül Puanları:
    73
    Meslek:
    Bilgisayar Müh.
    Yer:
    İzmir
    slymnasyenin toyota corolla tavsiyesine katılıyorum seni kolay kolay üzmez elden çıkarırkende rahat olur ama ford fiesta fln şirketler çok kullanıyor hele bide beyaz alırsan şirket arabasıyla geziyomuş gibi olur öyle durumlardan kaçınmaya çalışmak lazım bence.

6. KuKuLeTa

KuKuLeTa Üye

Beğenileri:
    29
    Ödül Puanları:
    28
    Yer:
    istanbul
    sana yardımcı olmadan önce bilmemiz gerekenler var istediğin araba hb/sedan/coupe/cabrio mu olacak dizel/benzin/benzin+lpg mi sıfırmı olacak 2. elmi olacak yılda yaklaşık nekadar kilometre yapıcaksın? bunları söylersen isteklerine daha yatkın arabalar önerebiliriz

7. HeavyDuty

HeavyDuty Yeni Üye

Beğenileri:
    221
    Ödül Puanları:
    0
    Renault Magane Sedan 1.4 derim şahsen :)

8. salvadore_xp

salvadore_xp Üye

Beğenileri:
    531
    Ödül Puanları:
    123
    Meslek:
    Öğrenci
    Yer:
    İstanbul and Giresun
    Teşekkür ederim. Aslında en çok önemsediğim yakıtı. Evin otoparkına Lpg'li araçlar konulmuyor kapalı alan olduğu için. O yüzden diesel almak zorundayım. Toyoto Corolla'yı bir defa sürebildim. Konforlu araba gerçekten. Toyota'ları biraz daha araştırmalıyım. Arabayı kullanan kişilerin tavsiyesini önemsiyorum. Çünkü kullanmayanların bilgileri kulaktan dolma oluyor. Model olarak 2007 ve üzeri almayı planlıyorum. Şuan toyota'lara biraz daha sıcak bakmaya başladım. Tutulan arabaları elden çıkarmak daha kolay oluyor. Renault ve toyota bizde çok tutuluyor.

9. salvadore_xp

salvadore_xp Üye

Beğenileri:
    531
    Ödül Puanları:
    123
    Meslek:
    Öğrenci
    Yer:
    İstanbul and Giresun
    Bu kullandığın bir araba mı? Çok az yaktığı ilaç mümessililerinin kullanmasından anlaşılıyor. Kasaları biraz ufak; 3-4 kişiden de piyasada enaz yakan arabalardan biri olduğunu duymuştum. Bir de opel corsa essentia 1.2 1.6V olanları var. Onlar daha da az yakıyormuş.

10. Komagane

Komagane Üye

Beğenileri:
    32
    Ödül Puanları:
    0
    Meslek:
    Önlisans ögrencisi
    Yer:
    Mersin
    Ben ford focus 1.6 tdci öneririm . Yakıt konusunda bence sınıfına göre az yakıyor.bu yönden çok iyi . Sedandan öte hatcback alın derim .

Tabi artık böyle bir arabam yok .araba zaten pederindi :) Kaza yaptım . o yapış tabi . 2 ay koma da yattmıştım . Sonrasında da arabayı sigorta karşıladı ama binmiyorum focusa .Psikolojik birşey sanırım.

11. umur35

umur35 Yeni Üye

Beğenileri:
    1.031
    Ödül Puanları:
    0
    Yer:
    İzmir
    Yakıt meselesını tam bılmıyorum ama honda civic var bizim ve bence sınıfının en rahat arabalarından biri..Benim sanayide babalarının dükkanı olan 2 arkadasım var ve bizim arabayı onlarda cok ovuyorlar..Cok rahat saglam arabadır dıye..Bende farklı bır onerı getıreyım dedım..

Fıyatı sanırım senı bıraz asıyor ama 2. elden 06 model ustu bulabılırsın sanırım ayırdıgın paraya..

12. salvadore_xp

salvadore_xp Üye

Beğenileri:
    531
    Ödül Puanları:
    123
    Meslek:
    Öğrenci
    Yer:
    İstanbul and Giresun
    Benim yeğende de honda civic var; ama kendisi modifye delisidir. Arabaya binbir şey taktırdı; arabanın sadece marka logosunu görünce honda olduğunu anlayabiliyorum. Chip de taktırmış, yere yaklaştırmış vs.. Arabayı 15 milyara aldı ve 10 milyar daha harcamış arabaya demesine göre.
    Km'de 180 yakıyor diyor ama; araba şimdi o kadar hızlı ki gaza bastığında benim nefesim kesiliyor resmen, içim bir hoş oluyor...
    Modifiye'de bezim olsa heralde ben de honda civic alırdım. Yenileri de pahalı. Elektrik destekli Hibrit olanlarından almayı düşünürdüm; ama 50 milyardan başlıyor. Tavsiyen için sağol...

13. salvadore_xp

salvadore_xp Üye

Beğenileri:
    531
    Ödül Puanları:
    123
    Meslek:
    Öğrenci
    Yer:
    İstanbul and Giresun
    Büyük geçmiş olsun. Bizim de eskiden golf vardı. Ben de 15-16 yaşlarında arabayı gece kaçırdığımda direğe çarpmıştım. Bana birşey olmamıştı; ama araba perişan olmuştu. Masrafı hatırlamıyorum; ama babam 2 gün trip yapmıştı :D

14. D.Wolf

D.Wolf Üye

Beğenileri:
    2.200
    Ödül Puanları:
    123
    Yer:
    istanbul
    ben herkesın kullandıgı arabalardan almak istemem şahsen. bana sorarsan, az yakan bmw lere yönelebilirsin derim. en basitinden bildigim kadarıyla z3 ler bmw lerın bu konuda gözdelerinden. bmw son yıllarda buyuk bir çıkış yaptı. gerçekten performans arayanlar için mukemmler arabalar. dizel olanlardan aldıgında daha tasarruf edebilrisin, tabi ne kadar sıklıkla araba kullandıgına da baglı.

megane, focus, corsa, astra,corolla vs bunlar trafikte dolu olan arabalardan. şu mantıga da katılıyorum; sonucta yyuarıdakı arabalar da sıfır, bas gitsin birşey olmaz diyor insan. bu yuzden ikinci el arabalarda daha temkınlı olmak zorunda hissediyorsunuz , ama az km yol almış ve temız bmw arabalardan bulursan, bu kriz dönemınde bu tür kalteli arabaları daha ucuza bulabilirsin. bence, bmw ler çok farklı, tabi zevk meselesi. bana göre, bastıgını hissettiren araba işte budur!

aynı zamanda, babam bmw kullanıcısı. 2005 model 5.30 xi var biz de, performans çok iyi, parçaları pahalı, orası biraz can yakıyor ama alt modelleri o kadar da pahalı değil. bilmiyorum karar senın, 30 milyar verebileceksen, araba piyasasını biraz daha araştır derim. ama meslegin de önemli tabi, iyi yerde çalışyorsan ve konumun yuksek olacaksa, bmw daha farklı bir hava katar ve kişiligini yansıtır birazda.

15. umur35

umur35 Yeni Üye

Beğenileri:
    1.031
    Ödül Puanları:
    0
    Yer:
    İzmir
    Yanlsı anlasılmıs ben zaten modıfıye et demedım..Genel olarak guzel araba..Ve fıyatıda pahalı belırtmıstım ama bı kac model dusugunu uygun fıyata bulabılırsın sanırım..

Ama dedıgın gıbı bu cıvıcler 98-02lerın modıfıye konusunda en populer arabalarıydı hala da yaptıranlar var..:)
    Ben en cok 2001 modele bayılıyorum onuda belırteyım yenı modeller cok sekıllı oluyor ben sevmıyorum mesela..:) 2001de kı o kocaman kasa cok hosuma gıder..:)

16. furai

furai Üye

Beğenileri:
    11
    Ödül Puanları:
    0
    Az yaksın iyi kaçsın diyorsan ford'la peugeot'un ortak üretimi olan 1.6 110 hp dizel motor kullanan bir araç tavsiye ederim. ford focus, peugeot 308, volvo s40 bunlara en iyi örnek.

17. salvadore_xp

salvadore_xp Üye

Beğenileri:
    531
    Ödül Puanları:
    123
    Meslek:
    Öğrenci
    Yer:
    İstanbul and Giresun
    Aslında ben de seviyorum öyle arabaları. Çok dikkat çekiyor. Yolda bile yanımdan geçerken inceliyorum onları. Ama bir öğretmene BMW ultra lüx kaçar. Bir şirkette üst düzey yönetici olsam ya da bir fabrikatörün oğlu, elbet Mercedes,Bmw zorlardım. Ama elden çıkarması da kolay olmalı arabanın. Yani yeri geldiği zaman paraya çevirebilmeyi de düşünüyorum. 1.999 model BMW bulmuştum. Ama düşünüyorum da o arabayı ben 5 sene kullansam araba olacak 15 yaşında. Kim alır o arabayı ondan sonra. Bir de adam akıllı depoyu fulleyip gezemedikten sonra da anlamı kalmıyor. Olay paraya bakıyor D.wolf. Bütçe kaldırmaz sanırım onları.

18. salvadore_xp

salvadore_xp Üye

Beğenileri:
    531
    Ödül Puanları:
    123
    Meslek:
    Öğrenci
    Yer:
    İstanbul and Giresun
    Yanlış anlamadım umur, Sadece ek bilgi vermek istedim. 1.4 motorları çok yakmıyor; ama yeni modelleri çok yakıyor. 2007+ almayı planlıyorum. Hondaların 2007+ üzeri çok pahalı. O fiyata yabancı süper arabalar alınıyor. Modifiyeye de o iri kasalar gidiyor bence de ;)

19. R/T

R/T Üye

Beğenileri:
    6
    Ödül Puanları:
    0
    Skoda Fabialarada bakabilirsiniz..Dediğiniz fiyat aralığında 07-08 model 1.4 TDI ları mevcut..Km de oldukca düşük olanlar var..Düşünülebilir..

20. zhu.zhq

zhu.zhq Üye

Beğenileri:
    340
    Ödül Puanları:
    73
    opel corsa 13dizelde kullandim ford focus 1.6benzinlide kullandim 2side 2004 model. opel cok harika bi araba cok atik cok iyi ivmeleniyo ford daha iyi tabi ama arda segment ve fiyat farki var 2side guzel araba yalniz ford focusa lpg asla taktirma biz taktirdik ve hic memnun degiliz fordun dizeli nasildir bilmiyorum. 0 km bi araba istiyorsan yeni honda cityler yada yeni fiestalar cok super

Sayfayı Paylaş