Araba alacam onerilerinizi bekliyorum!!!

Konusu 'Konu Dışı' forumundadır ve izzet tarafından 30 Mart 2007 başlatılmıştır.

1. izzet

izzet Üye

Beğenileri:
    27
    Ödül Puanları:
    0
    Meslek:
    ogrenci
    Yer:
    Body_Land
    Slm arkadaslar ehliyetimi yeni aldim ve bir kac hafta icinde araba almayi dusunuyorum
    oncelikle ucuz olmasi benim icin cok onemli tabi cok eskide olmayacak
    ben golf 3 ve peugot 306(eski modelleri) i dusunuyorum
    2. olarakta benim icin onemli olan ne kadar benzin kullandigi(araba diesel olmali)
    benzini su gibi icerse body i birakmak zorunda kalirim :D :D
    yani kisacasi ekonomik ve surekli sorun cikarmayacak bisey olmali

arabya 2000 ile 2500 euro ayirmayi dusunuyorum

not:fransada yasiyorum

2. izzet

izzet Üye

Beğenileri:
    27
    Ödül Puanları:
    0
    Meslek:
    ogrenci
    Yer:
    Body_Land
    ozellikle BaBe ShaQ tan oneri bekliyorum :) ;)

3. taco23

taco23 Üye

Beğenileri:
    12
    Ödül Puanları:
    0
    Meslek:
    Dalış eğitmeni,İşletmeci
    Yer:
    izmir
    İlk önce ehliyetin hayırlı olsun İzzet.Ben A3 TDİ kullanıyorum,dizelden cok memnunum bunun yanında artı olarak performansıda cok tatmin edici.Sende golf ve peugeot arasında tercih yapıcaksan nede olsa peugeot'nun ana vatanındasın tercihin bence peugeot olabilir.Bence peugeot'ların eski kasaları daha güzel ,daha sportif gözüküyor,daha yere yakın modifiye acısından parcaları body kıtleri acayip fazla.(Fr'de nıssan'ların durumu nasıl tutuluyormu özellikle nıssan 200sx s14 serisi)ş-Şimdiden hayırlı olsun.Kazasız belasız sürüşler. ;)

4. taco23

taco23 Üye

Beğenileri:
    12
    Ödül Puanları:
    0
    Meslek:
    Dalış eğitmeni,İşletmeci
    Yer:
    izmir
    İzzet emin ol ki,benden hemen sonra BaBe ShaQ yazıcak :lol:

5. izzet

izzet Üye

Beğenileri:
    27
    Ödül Puanları:
    0
    Meslek:
    ogrenci
    Yer:
    Body_Land
    :)
    A3 ile ortalama 1 depoya kac kilometre yapabiliyorsun
    nissan lar fazla tutulmuyor
    cogunlukta nissan lari tunning icin seciyorlar
    fransada peugot citroen ve diger fr arabalari cok fazla tutuluyor

6. izzet

izzet Üye

Beğenileri:
    27
    Ödül Puanları:
    0
    Meslek:
    ogrenci
    Yer:
    Body_Land
    (yazmayi unuttumamin :))tesekkur ederim insallah hepimize kazasiz belasiz surusler

bu arada A3 ler 6.000 eurodan basliyor fr de yani beni asar ilerde belki olabilir ama simdi benim gibi acemi icin o araba gitmez

7. taco23

taco23 Üye

Beğenileri:
    12
    Ödül Puanları:
    0
    Meslek:
    Dalış eğitmeni,İşletmeci
    Yer:
    izmir
    A3 ortalama 100km'de 5.9litre yakıt tüketiyor.55lt depoyada 932km menzil veriyorlar.C3 ler cok sevimli geliyor TR'de dizelleri yok satıyormuş,peugeot 306 cabriolarada bakabilirisin onlarda uygun olabilir bütçeyide biraz zorlarsın.Ben tuning hastasıyım,özellikle japon arabaları dedigim modeli nıssan 200sx s14 piyasada aramadıgım yer kalmadı TR'de yok malesef,sadece bir kişide buldum istanbulda oda arabasına aşık hayatta satmayı düşünmüyor,bende birazdaha bekleyip toyota supraya yönelicem,Fr'de tunerlar genelde Fr arabalarına yöneliyor galba?

8. BaBe ShaQ

BaBe ShaQ Üye

Beğenileri:
    36
    Ödül Puanları:
    0
    Yer:
    Manisa-Merkez
    Nerden de bildin hemen :shock: :p
    Bende keske benden once taco atlicak diye yazsaydim :D
    izzetcim hayirli olsun ehliyet ;)
    Gelelim sade de... :) (yazacaklarim Edindigim tecrube ve kendi fikirlerimden olusmaktadir.yazinin icinde kendi arabasinin markasindan olumsuz bahsettigimi dusunen celallenmesin,apirip kopurmesin,hoplayip,ziplamasin.)

Simdi gerek bu forumda,gerek baska forumlarda,gercek hayatta da adim cikmis benim Fransiz antipatizani diye..
    Ama napiim..Kimse kusura bakmasin ,Adamlarin ile-de-france' ve $araptan baska iyi bişey yaptiklarini gormedim henüz..Gustave Eiffel'de otomobil tasarimcisi olsaymis ne kadar iyi is cikarirmis tartisilir.Kuleye bisey dedigimiz yok.Fransizlarin cogu allah razi olsun diodur yilda 7-8 milyon turist ziyaret ettigi icin.Bildigin demirden yigma kule iste..$afti kaymis gibi gorunen pissa kulesi bile bana gore daha detayli ve gozalici..Fransizlarin ne muzik piyasasinda,ne sinemada,ne de tower'da sahaserler yarattiklarini soyleyebiliyorum.Sabahtan aksama kadar o $arap $isesi senin,bu mantar tipasi benim diye ortalarda gezdikleri tecrübeyle sabittir.

Muhafazakar olmalari belkide yenilesmelerini engelliyo olabilir.Fakat Peugeot bu konuda naptiysa digerlerine gore (Renault,Citroen)a$mis bi otomobil ureticisi bence.Fransizlarin tasarim harikasi diye nick takabilirim rahatca..Renault gibi yoksun,citroen gibi kalas degil..(Veyron alinma ustune)..peugeot tasarladigi yeni biseyi renault gibi her modele yapistirmaya calismio..fabrikasyon yapmıo..Ama Peugeot ,diger Japon ya da Alman'larla kıyaslanıcaksa o zaman sıradan diyebilirim.(Sadece tasarim icin soylemiorum bunu,motor,konfor vs içinde gecerli.)O yuzden Fransa'da yasiorum Fransiz oto kullanıcam diceksen Peugeot'u yanına al.

Ama öyle "hem $ofor mahalli hem Erzurum"olmaz.. 306 nın dizeline denk gelmedim hiç..Ama Benzinlisi fena degil.Bide ehliyeti yeni almissin..pratik acidan daha iyi olur ama ilerde orta segment bi arabaya gecis yaparsan yadirgarsin.gerci onu da pratikle yine cozersin :D
    Ama şunu unutma ki D segment araclar C segmentlerden daha güvenlidir.

Peugeot olacaksa : 307 1.6 HDI XT
    Selefine gore buyumu$ bi arac (birkaç milimetre)Sanirim ilk 2005'te makyajlanmısti .407 ile hemen hemen ayni ama basmakalip olmayan degistirilmis bir on burun yapisina sahip..belki bu biraz 407 yi andirdigi icin yildirabilir.virajda hafif savrulma yapabilio.yuksek olmasiyla alakali olabilir belkide.ama yol tutu$u etkilemio..

Audi olacaksa : Taco'nun otosu A3 2.0 TDI olsun.
    Dort teker ceki$ var daha ne istion?Alman konforunu arabanın içindeki her cm'de hissediyosun.Ve kıyas kabul etmicek kadar super bi ayna-cam dizayni var.307 dekinden multi iyi suspansiyon var ve bu da multi super yol tutu$ demek ! Viraja istedigin kadar bodozlama gir..
    307 deki gibi yalitimi düsük bi arac degil.Uzun yolda ses gecirgenligi yaptıgını duymadim.307de dizel motor yuksek devirlerde cok ses gecirio.yaninda oturan adami duymakta zorlaniosun.Sanki motor arabanin icinde calisio..A3 un yakit Tüketimi dusuk.
    bide 100 Km'ye 9 kusur saniyede cikio..307 ninkinden çok daha kisa sure.
    Bide ben sikayetci siteleri cok takip ederim.A3 ün pek fazla sikayetcisi yok..Sikayetci olanlarinda mevzulari kil,yun,tuy..307 icin amortisör problemi cikardigini soyleyen cok yazi okudum ve 1-2 tanidiktanda ayni onayi aldim.
    Super bi araba A3...reklaminda eskimonun "Quattro" demesi kadar etkileyici bi oto bence..

VW olacaksa : Golf 1.6 TDI Comfortline olabilir.
    Fakaaat.Golf un dizel fiyatlari cok yuksek.Yani TR’de ole..Bide gösterge tablosu Audiyle hik demis burnundan dusmus gibi.Bide on konsol cok birbine girmis gibi gelio bana golfte..5 parmagin 5 i bir olmadigi gibi demek Almanlarda bir degil detirtio.Tavsiyem A3 ten indikten sonra Golf'e binmemen..On tarafın kullanim kolayligi A3 teki gibi degil.vites koluyla-kulluk abla-kardeş gibi..klima kumandalarini nerdeyse alt $anzumana yakin yerlestirmisler. :? Bi de Golf'te araba yüksek devirde onden kayiyo..ESP varsa normale donuo,yoksa hala kayıyo :D
    Ama yinede cici bi arac..Yol tutus "minnacik araba nassi yapisio asfalta ole beee :shock: "dedirtio A3 kadar olmasa da.. :)

Japonlara bakma,fransada iş yapmazlar.
    ilerde aldigin arabadan bikkinlik gelirse $artlara gore insallah sana Lamborghini,Pontiac,Lincoln falan bakariz.;) Kazasiz belasiz kullan.

Haa unutmadan Taco,Renault’nun Nissan’la sadece %5 ortakligi var.O da Pazar payi.Nissanı Avrupa pazarina sokmak amaçlı yapılmış bi anlaşma..Hatirlatayim dedim.Cogu kisi Renault’yla Nissan ortak,birbirleri icin calisiolar,Nissan renault’dan civata,renault’da nissandan iç plastik,kaporta saci alisverisi gibi bit pazari alisverisi yaptiklarinı sanio..Yanlis olmasin..
    Zaten öle olsaydi suan Nissana binio olmazdim :D

Allaaaaaam parmaklarim morardi yazmaktan..Aboooww saate bak..Bu saatte foruma yazdigimi goren civar tanidiklar deli durttugunu sanıcak :D :D :lol:

9. izzet

izzet Üye

Beğenileri:
    27
    Ödül Puanları:
    0
    Meslek:
    ogrenci
    Yer:
    Body_Land
    Coook tesekkur ederim zevkle okudum arkadasim eline saglik
    Eiffel den bir tanede istanbul a mi diksek acaba :D
    bencede fransizlarin sinamasi olsun muzikleri olsun pek bir seye benzemiyor
    fransiz kulturu hep ornek gosterilir ama ben kulturlerinide begenmiyorum ama insan olarak almanlardan ve isvicrelilerden cok daha sicak kanlilar
    peugot dedigin gibi citroen ve renaut dan ustun cok fazla sekilde kullanicisi var(belkide oyle degildir kaldigim yerde fransanin en buyuk araba fabrikasi var peugot a ait ondanda olabilir :) )
    insallah ilerde hepimize Ferrari,Lotus,Lamborghini,Pontiac,Lincoln gibi kusursuz arabalara binme nasip olur :)
    alicagim ilk araba benim icin cook fazla onemli degil maksat yollara trafige alisma o arabayla ama ilerde nasip olursa almak istedigim 2. arabam o olmasada 3. arabamin buyuk ihtimal Bmw m3 CSL olmasini diliyorum

tekrar tesekkurler yorumlariniz icin

10. NBA

NBA Yeni Üye

Beğenileri:
    25
    Ödül Puanları:
    0
    Yer:
    __ NBA ACTİONS__
    bütcen kısıtlı ise bu arabadan alabilirsin.. :D

11. izzet

izzet Üye

Beğenileri:
    27
    Ödül Puanları:
    0
    Meslek:
    ogrenci
    Yer:
    Body_Land
    tamam fiyatta anlasirsak neden olmasin :D :D :D :D :D

12. NBA

NBA Yeni Üye

Beğenileri:
    25
    Ödül Puanları:
    0
    Yer:
    __ NBA ACTİONS__
    bi şey deil canım 100.000 dolarcık.arabayı alırsan yanında hediye olarak optimun protein weriyorum. :) :D :idea:

13. Excursion

Excursion Üye

Beğenileri:
    82
    Ödül Puanları:
    0
    Meslek:
    Öğrenci
    Vay bee, babe shaq ne kdr extreme bi hatunmuş öyle, arabalar, body building falan =)

Neyse bende az çok anlarım, daha doğrusu ben motordan iyi anlarım..
    Bende Fransızları sevmem(tabi otomobil olarak, hiç tanıdığım Fransız yok :) ) amaaa, içlerinden biri vardır kii, 106 GTI, işte orada ben aşırı bir ilgi duyarım 106 lara. Kuzenim yarışçı, turbo corolla var bizde bir tane, çok yakın arkadaşında da 106 var, zamanında ulusal draglarda siyah kpj plaka crx i geçmişliği vardır.. 106'ya aşık olmamın nedeni belki o arabadaki Kent Cams PT54'ler (top race eksantrikler, 317 derece) ve Dbilas Single Throttle Bodies olabilir :D sesini gerçek olarak duymanız lazım. Neyse ben fazla daldım gibi detaylara :)

Benim sana tavsiyem 106 GTI olacaktır, eğer birazda merakın varsa anavatınında iyi güzel şeyler yapabilirsin onunla.

Benzin konusunda bi bilgim yok, bizimkiler bayağı iyi içiyorlar. Bizim corolla km'de 1 ytl civarı yakıyor mesela :D tabi cadde kullanımı için değil, drag use only :D

Sayfayı Paylaş