Ara Vermelimiyim ?

Konusu 'Yeni Başlayanlar Bölümü' forumundadır ve Mr.White420 tarafından 20 Ekim 2014 başlatılmıştır.

Watchers:
Başlığı izleyen üye sayısı: 2 üye.
  1. Mr.White420

Mr.White420 Üye

Beğenileri:
    0
    Ödül Puanları:
    1
    Arkadaşlar merhaba,
    Forumu biraz inceledim ancak soruma cevap bulamadım.Ben 6 aydır bu sporu yapıyorum 1. aydan sonra Multipower'ın Whey proteinini (2250gr) kullandım.Ardından bir tane daha aynısından aldım ve buna ilave olarak Universal 2700 Aminoasit ekledim.Şuan Protein tozu bitti aminolar da yarıdan az kaldı.Şuan için diyorum ki 1 ay vücudumu dinlendirsem mi ? Hemen hemen 5 aydır bir fiil protein kullanıyorum.

Yaşım 21 boyum 1.80 , kilom 81

Ancak bu 1 aylık süreç içerisinde kilo ve bunula birlikte kas kaybı yaşar mıyım ? Zaten çok iyi bir vucüdum yok 37cm Kolum var.
    Yok hayır bırakmamalısın proteini diyorsanız bununla birlikte proteinin yanına kombine olarak ne kullanmalıyım ?

Lütfen görüşlerinizi esirgemeyin.Şimdiden teşekkürler

2. columbu

columbu Üye

Beğenileri:
    1.079
    Ödül Puanları:
    103
    Kazandığınız kas kütlesinde protein tozu ve amino asitlerin sadece 'katkısı' var, yani kasın gelişme - var olma sebebi değiller. Günlük ihtiyacınız kadar protein aldığınız sürece bırakın kas kaybını, kazanmaya devam edeceksiniz. Zaman gelir ve günlük öğünlerinizde protein ihtiyacını karşılayamadığınızı farkedersiniz, o zaman protein tozu ihtiyacı doğar. Bu arada 6 ay için 37 cm iyi bir ölçü.

Mr.White420 ve boksbody bunu beğendi.
  3. Mr.White420

Mr.White420 Üye

Beğenileri:
    0
    Ödül Puanları:
    1
    Yani bu 1 ay vücudumu dinlendirmem benim için iyi olacaktır. En azından yazınızdan bunu anladım. İdman programımı da tek bölgeden çift bölgeye döndüreceğim. Sonuç itibariyle protein tozundan aldıgım değerleri normal beslenerek tam anlamıyla alamayacağım.Bu yüzden bu bir ay bana sağlık anlamında iyi geleceğini umuyorum ve yorumunuz için teşekkür ediyorum.
    Bu arada ben ilk basladıgımda kolum 31cm di bu kadar sürede 37 oldu yani umarım iyidir.

4. columbu

columbu Üye

Beğenileri:
    1.079
    Ödül Puanları:
    103
    Oldukça iyi bir ölçü, artık işler biraz zorlasmaya başlayacak bilginiz olsun:)

Mr.White420 bunu beğendi.

Sayfayı Paylaş