Ara vermek, Kas kaybi

Konusu 'Yeni Başlayanlar Bölümü' forumundadır ve enqinn tarafından 2 Şubat 2012 başlatılmıştır.

Watchers:
Başlığı izleyen üye sayısı: 5 üye.
  1. enqinn

enqinn Üye

Beğenileri:
    2
    Ödül Puanları:
    18
    Meslek:
    Öğrenci
    Merhaba arkadaslar,

Ben body'e baslayali 4 ay oldu. Bunun 3 ayini calistim son 1 ayinida ara verdim. Su an yurtdisinda olmamdan dolayi mecburi ara verdim. Burada gitmeyi dusunuyorum bu hafta ile birlikte 5 haftam oldu ara vereli. Ama simdi korkuyorum. 3 ayda kazandigim altyapiyi acaba kaybettim mi, yani vucut yine hamlasti mi. Yoksa bir kaybim yok mu diye dusunuyorum. Bir yerde okumustum 1-6 hafta arasi ara verildiginde hicbir kas kaybi yasanmiyor diye ama ne kadar dogru bilemiyorum.

Siz arkadaslarin yardimina ihtiyacim var. Acaba kas kaybi yasadim mi baslarsam sifirdan mi baslayacagim yoksa herhangi bir kas kaybi yok normal agirliklarimin yarisindan mi baslamaliyim. Beni bu konuda bilgilendirirseniz sevinirim arkadaslar, su an tereddutteyim.

Cevaplariniz icin simdiden tesekkurler. iyi gunler

2. hellbeat35

hellbeat35 Üye

Beğenileri:
    104
    Ödül Puanları:
    0
    bu süre içinde hiçbir aktivite yapmadıysan tabiki hamlaşır fakat şınav mekik bari çektiysen bir şey olmazthums:

3. BeachBoy

BeachBoy Üye

Beğenileri:
    4.430
    Ödül Puanları:
    123
    4-5 haflalık arada kaslarda performans kaybı yaşanabilir. Fakat bu sıfırdan başlıcağınız anlamına gelmez. Vucudun kas hafızası devreye girer ve birkaç hafta içinde eski formunuzu yakalayabilirsiniz. Şimdilik kaslarını alıştırma idmanlarıyla başla sonra yavaş yavaş kiloları arttırabilirsin.

mista ve ZeusS_ bunu beğendi.
  4. Cidade de Deus

Cidade de Deus Üye

Beğenileri:
    1.717
    Ödül Puanları:
    123
    Yer:
    İstanbul
    Ne yazıkki bu sporu bırakınca kaslar küçülmeye başlıyor ve hamlaşma başlıyor

yazın 3 ay tatile çıkmıştım yurtdışına mecbur salon ara verdim orda gün aşırı çok iyi çalışmama rağmen barfıks şınav mekık hatta 20 kg lı dambıl larda vardı kendıme sehpa bıle yapmama ragmen 3 ay sonunda gözle görülür fark olmuştu vücütta ama spora tekrar başalyınca hemen topluyor vücut.

siz yemeklerınize dikkat edinki yağlanmayın yağlanınca iş zora giriyor.

mista ve ZeusS_ bunu beğendi.
  5. enqinn

enqinn Üye

Beğenileri:
    2
    Ödül Puanları:
    18
    Meslek:
    Öğrenci
    peki arkadaslar yarin basliyorum hayirlisiyla ve 2 tane protein tozu aldim kullanacagim. Spor gunleri antrenmandan once ve sonra 2 olcek sut ile birlikte ve Muscletech Nitrotech antrenman yapmadigim gunlerde Optimum Nutrition Whey Protein kullanmayi dusunuyorum. Acaba aldigim karar dogrumu yoksa Muscletech'i kesmeli miyim?

6. xdreamer

xdreamer Üye

Beğenileri:
    19
    Ödül Puanları:
    18
    antrenmandan sonra sütle içmeyin süy ile karıştırırsanız kana karışması 2 saat sürer su ile içerseniz 10 dakikada karışır

Sayfayı Paylaş