Ara Öğün Sıkıntısı

Konusu 'Beslenme' forumundadır ve noiroi tarafından 15 Şubat 2012 başlatılmıştır.

Watchers:
Başlığı izleyen üye sayısı: 4 üye.
  1. noiroi

noiroi Üye

Beğenileri:
    1
    Ödül Puanları:
    0
    Arkadaşlar benim boyum 1.97 kilom 103-105 yağ oranım %10 icvarı aynı zamanda basketbol oynuyorum. Vücut ölçülerimde gayet iyi en son arkadaşlarla dalgasına kollarımı ölçmüştüm sağ 41.5 sol 41 çıktı diğer ölçüülerimde düzenli ama rakam veremicem.
    Sorum ise benim şuan sporla birlikte 98 kilo civarına düşmeye çalışmam gerekiyor diyet yapmicam sadece beslenme düzenimi ayarlamam gerekiyor. Ana öğünleri düzgün halledebiliyorum fakat ara öğünlerle ilgili öneriye ihtiyacım var. Etrafımda öğüt veren çok kişi var ama hepsi birbirini çelişkiye düşüren şeyler söylüyor burda çok bilgili ve denemelerle elde edilmiş tecrübelere sahip çok kişi var. Yardımcı olursanız sevinirim.

2. Cidade de Deus

Cidade de Deus Üye

Beğenileri:
    1.717
    Ödül Puanları:
    123
    Yer:
    İstanbul
    ara öğün olarak sabit yemen gereken birşey yok adı üstünde ara öğün
    benim tavsiyem ara öğünlerde kuruyemiş,salata sebzeler,meyve,bazende yoğurt

bunları ara öğünde tüketirsen daha faydalı olur sana demiyorum hepsini karıştır 1 ara öğünde tüket örneğin 1 ara öğünde sebze yedin diğerinde meyve gibi ama bunları abartmadan ara öğün olduğunu bilerek tüketmen gerek.

3. heldic

heldic forum Kurdu

Beğenileri:
    1.118
    Ödül Puanları:
    123
    Yer:
    izmir

kilo vermek istiyorsan ara ogun yapmaman lazım 2 ogun yapsan daha da faydasını gorursun

agzına yag haric ne girerse vucud insulin salgılatıyor oda yaglanma hormonu

4. Cidade de Deus

Cidade de Deus Üye

Beğenileri:
    1.717
    Ödül Puanları:
    123
    Yer:
    İstanbul
    https://www.bodyforumtr.com/makaleler/beslenme/kan-sekeri-hormonlari.html
    kan şekerinin kas gelişimine katkısı buyrun okuyun 197 boyunda kılosu boyuna gore çok fazla değil kas ınşası ıcın ınsulıne ıhtıyacı var nedenı lınkte okuyunuz.

Buda başka bir alıntı sıteden.
    2.Karbonhidrat alımınız çok düşük. Düşük karbonhidrat diyetleri yağ yakımı için oldukça sık kullanılır fakat karbonhidrat alımını şiddetli bir biçimde azaltmak büyük bir yanlıştır. Karbonhidratlar proteinler tarafından harcanırlar bu nedenle fazla miktarda protein almanıza rağmen eğer az miktarda karbonhidrat alıyorsanız kas kaybedebilirsiniz.
    https://www.bodyforumtr.com/vbforum/kardiyo-kas-kayb-na-yol-t13831.html?t=13831

birçok diyetisyen ve beslenme uzmanıda ara öğün tüketilmesini destekliyor aç kalınca kan şekeri düşüyor bu daha fazla yemek istemnine neden oluyor

ara öğün yaparak sındırım sıstemımıze bınene yük azalır metebolızmamızın hızı aç kalıcna duser ara öğün koyarak metebolızmayı hızlandırırz buda daha fala enerjı harcamamız anlamına gelır.

S- Aldığım kaloriyi ne kadar azaltırsam, o kadar çok kilo verir miyim?
    C- Günlük almamız gereken kaloriyi çok düşürmek, kilo vermeyi hızlandırmaz. Çok düşük kalorili diyetler uzun süre uygulandığında, vücut bu kaloriye alışır ve metabolizma hızı düşer. Metabolizma hızının düşmesi de günlük harcanan kalorinin azalmasına neden olduğu için kilo verme yavaşlar veya durur. Ayrıca diyet bittikten sonra da verilen kilolar daha hızlı geri alınabilir. Bu nedenledir ki, kontrolsüzce çok düşük kalorili diyetlerin uygulanması önerilmemektedir.

5. heldic

heldic forum Kurdu

Beğenileri:
    1.118
    Ödül Puanları:
    123
    Yer:
    izmir
    kan sekerinin kas gelisimine etkisi vardır da protein yiyince de kan sekeri yukselir sonucta ogunlerde protein ve iyi karbonhidratlar yeniyor (badem ceviz sebzeler v.s )

bu tamamen yanlıs yeterli protein alınmazsa kas kaybı olur.

Kan sekeri ac kalınca tabi düser sabah oturup karbonhidrattan bol bir beslenme yaparsanız kan sekeriniz cıktıgı gibi aynı hızda dusecektir fakat

sabah yag ve proteinden bol karbonhidrattan kıt bir kahvaltı yaparsanız kan sekeriniz hafif yukselip hafif duser.

Aldıgınız kaloriyi cok azaltın zaten demiyoruz ki aynı kaloriyi yag ve proteinden yuksek olarak almanız hem daha az kas kaybına hemde aclık cekmeden kilo vermenizi saglar

Fakat karbonhidrattan bol bir beslenme ile vucudu insuline bogacaksanız ara ogun tuketin

6. oktayd

oktayd Yeni Üye

Beğenileri:
    264
    Ödül Puanları:
    0
    maydonuzlu yogurt mesela

7. Cidade de Deus

Cidade de Deus Üye

Beğenileri:
    1.717
    Ödül Puanları:
    123
    Yer:
    İstanbul
    Sayın MT nin yazdığı bir yazı.O kadar üye 2008 yılından beri bir yanlışını görmedi orda yazılanların heldic yanlış dedi diye yanlış olmuş oluyor sanırım hehe:) işine gelen yanlış işine gelen doğru kabul ediyorsun objektif ol bunlar forumun sabit başlıkları içinde yazılan yazılar yanlışsa kaldırılsın.

neyse benım bu başlık altında son mesajımdı gerekenleri yazdım.

8. heldic

heldic forum Kurdu

Beğenileri:
    1.118
    Ödül Puanları:
    123
    Yer:
    izmir

bir gun kaldırılacaktır zaten dogru 1 tane olur

9. noiroi

noiroi Üye

Beğenileri:
    1
    Ödül Puanları:
    0
    Cevaplar için teşekkürler arkadaşlar badem ceviz fındık gibi kuruyemişler salata ve yoğurtla ara öğünlerimi kombine etmeye çalşcam sanırım.

Cidade de Deus bunu beğendi.

Sayfayı Paylaş