Araştırma sonucunda vardığım bazı sonuçlar..

Konusu 'Vücut Geliştirme & Fitness' forumundadır ve darkhacker tarafından 10 Şubat 2011 başlatılmıştır.

Watchers:
Başlığı izleyen üye sayısı: 2 üye.
  1. darkhacker

darkhacker Üye

Beğenileri:
    12
    Ödül Puanları:
    0
    S.a Arkadaşlar..

Sizlerlen forumda okuduklarıma dayanarak bazı beynimde oluşan bilgileri ve birazda kendimden katarak özetlemk istiyorum aksini düşünen varsa yazabilir..

1. olarak = hafif kilo çok tekrar yada ağır kilo az tekrar konusunda edindiğim bilgiler..

Hafif kilo çok tekrarlı setler mevcut kas gruplarını parçalamaya yarıyor kütle kazandırmıyor ..
    çok ağrılık az tekrar ise kütle kazandırıyor ..(tabi bunlar yapıdan yapıya değişir ama genelde böle)..
    O halde 1 hafta hafif kilo çok tekrar 1 hafta ağır kilo az tekrar yapmakta mantıklı geliyor bana ve şuda olabilir belirli bir süre hiç kas kütlesine sahip olmayan kişiler öncelikle ağır kilo az tekrar yapıp kütleyi kazandıktan sonra bunu çok tekrar hafif ağrılıklan şekil verebilmekte..

2.olarak =body i bıraktığımızda mevcut kasları nasıl koruruz ?

bu konudada düşüncelerim şu şekilde :Bir süre body yapıp kişinin isteğine göre bıraktığında eve 2 tane dambıl alsa 5 er kg lık düzenli şekilde hafif kg çok tekrar yapsa o yaptığı kaslar erimez bence zaten body i bırakınca eline 2 dambıl almaktan her akşam 50-100 şınav çekmekten aciz olanlar üşenenler bu spora başlamaz diye düşünüyorum ..

İçimden gelenleri sadece paylaşmak istedim yanlışım varsa bende bileyim ..

2. BeachBoy

BeachBoy Üye

Beğenileri:
    4.430
    Ödül Puanları:
    123
    ben her zaman piramit çalışmayı tavsiye ederim 12-10-8-8 ilk set hafif sonradan ağırlık yükseltilerek son set super pump. ne fazla bulk ne fazla fit orta karar iyidir. 2. sölediğine gelince bence spor araç değil bir hayat felsefesidir. Yemeni içmeni yatmanı kalkmanı hobilerini herşeyini bir düzene koyman gerekir. Eğer bunu yapabilirim diyorsan gerçek bir sporcu olursun.

Azi, Pappy ve darkhacker bunu beğendi.

Sayfayı Paylaş