Araştırma : Protein Takviyeleri – Absorbe edebiliyor musunuz ? ( Çeviri )

Konusu 'Türkceye Çevirilen Yazilar' forumundadır ve SRTN tarafından 16 Kasım 2013 başlatılmıştır.

Watchers:
Başlığı izleyen üye sayısı: 19 üye.
  1. torifonta

torifonta Üye

Beğenileri:
    305
    Ödül Puanları:
    73
    Meslek:
    Öğrenci
    Yok dostum sağlıkçı falan değilim ama çok fazla beslenme ve antrenman programı denedim ve bunların çoğuda benim kombinasyonlarımdır, hangisinden maximum verim alabilirim diye bakıyorum denemeye ve araştırmaya devam ediyorum, aldığım sonuçlarıda burda insanlarla paylaşmaya çalışıyorum bir faydam olabiliyorsa ne mutlu bana.
    Sağlıkçı konusuna tekra gelirsek hem sağlık sektöründe çalışan hem de antrenman yapan birinden alınacak tavsiyeler on numara olur gerçekten ama sağlıkçı olsa da antrenman yapmayan birinden asla tavsiye almanı önermem, başarılar.

2. HaliDBinVeliD

HaliDBinVeliD Üye

Beğenileri:
    29
    Ödül Puanları:
    28
    Eyvallah kardes bende bu arada saglikciyim vucut mekanizmalarini cok iyi anlamissin okuyunca saglikci zannettim bende bu wheyleri test ediyorum optimum var elimde orginalligi konusunda supheye dustum cunku bazi proteinden beklenilen etkileri vermiyor

Oku !Okumazsan Oku yersin!!

3. Mustimusti

Mustimusti Üye

Beğenileri:
    408
    Ödül Puanları:
    63
    Protein tozundan nasil bir etki bekliyorsunuz?

GT-I9190 cihazımdan gönderildi

4. HaliDBinVeliD

HaliDBinVeliD Üye

Beğenileri:
    29
    Ödül Puanları:
    28
    Gozlemsel soyliyeyim mesala mensei ingiltere olmasi vucudumda bazi yaralarim var iyilesmenin hizli olmamasi(bu proteinden beklenen en onemli ozelliktir cunku antreman kaslarin yaralanmasidir yani bir inflamasyondur yarada bir inflamasyondur) zinde olma hissi bu da olmuyor,ayni sekilde ust solunum yollari enfsyonum var balgam geliyor 1 aydir ben 2aydir kullaniyorum bagisikligima bile etki etmemis demek .zimba gibi olmam lazim proteinin ozelliklerini goze alirsak bunlar yeterli bir neden sayilir gibi en son acaba absorbe mi edmiyoruz diye dusunuyorum her alisimi tek olcek aliyorum yani 25gr protein.antrman gunleri 3olcek 3ser saat araliklarla off gunlerde 2 olcek 3er saat araliklarla.bunun nedeni karaciger bir seferde maksimum 25 30 gr protein sentezleyebilir bilgisi.yinede emin degilim goruslerinizi bekliyorum

5. torifonta

torifonta Üye

Beğenileri:
    305
    Ödül Puanları:
    73
    Meslek:
    Öğrenci
    Protein tozu şunu kullan çok iyi der bazıları bazıları da protein tozundan fazla etki bekleme der ikinciyi söyleyenler daha mantıklı gelirdi bana her zaman ve bu konuyu da okuduktan sonra zaten toza verdiğimiz onca paraya değmiyormuş gibi geliyor. Aslında bu iş genetik faktörüne bakıyor onun dışında eğer vücudun elverişli değilse bu işe istediğin kadar antrenman yap istediğin kadar iyi beslen, yediklerin sadece fazladan yük oluyor vücuda. Eğer genetiğin sağlamsa bu iş için yaratılmışsan beslenmene dikkat etmesende toz vs kullanmasanda gelişeceksin zaten, dikkat etsen çok daha iyi ama etmesen bile gelişir vücut.

discovery bunu beğendi.
  6. HaliDBinVeliD

HaliDBinVeliD Üye

Beğenileri:
    29
    Ödül Puanları:
    28
    Mensei ingiltere demem orginalli konusunda amerikaya gore farkli iceriklerinin olmasi yani bir nevi isletme palavrasi belkide ingiltere menseililer gercek degerleri yansitmiyordur .bunu sordudugumzda disbtor firmaya gayet guzel avrupa birligi mevzuati diye ballandira ballandira anlatiyorlar su da bir gercek ingiltere turkiyeye her zaman karsi bir hukumettir tarih bunu hep gostermistir ingilizlerinin bize kaliteli urun satacagindan supheliyim??

7. Predatel

Predatel Üye

Beğenileri:
    742
    Ödül Puanları:
    103
    Yer:
    oVeR The HiLLs and FaR awaY
    Bağışıklık sistemi ve protein ne alaka onu anlamadım.Bir kere neden sizin üst solunum yolları enfeksiyonunuzu düzeltsin li whey ? Başınız ağrıyorsa apirin alırsnız, alerjik reaksiyonunuz varsa antihistemik ilaçlar kullanırsınız gidip te whey almazsınız. Bağışıklık sistemine etki etmesi için size antikor lazım whey değil.

Farklı içerik nasıl oluyor? Neyi değiştirmişler? Kaldı ki üretim yeri İrlanda dır ingiltere değil, bu bir. İkincisi ise on nin kutusuna bakarsanız formulated by on manufactured in the eu yazar.Bilgi noksanlığınız var.

8. el_rey

el_rey Üye

Beğenileri:
    22
    Ödül Puanları:
    0
    weider cfm whey 1.5 saatte mi kana karışıyo şimdi. makale baştan aşağı palavra gibi geldi bana

9. HaliDBinVeliD

HaliDBinVeliD Üye

Beğenileri:
    29
    Ödül Puanları:
    28
    Cok guzel demissin antikor almaliyim diye sana soruyorum proteinden yoksun bir vucut nasil bagisiklik sistemini guclendirebilir? Antikorun yapimi icin ne lazim?(cevap protein) bu aradasoyliyeyim universte 3.snf saglik ogrencisiyim diger soyledigin bilgiler aspirin antihistaminik bunlar farkli seyler.2.si kutuda neden ingiltere yaziyor peki ??

10. FoReVeR_S.F

FoReVeR_S.F Üye

Beğenileri:
    92
    Ödül Puanları:
    38
    Meslek:
    öğrenci
    Yer:
    İstanbul
    bu kadar insan antreman sonrası whey protein kullanıyor kimisi izole kimisi konsantre bu bilginin doğruluğu benide şüpheye düşürüyor her insanda protein sentezi bir olmaz gibi geliyor bana acaba bu insanlar bu wheyi antreman sonrasında mı aldı yoksa normal gün içinde mi aldı yada bu deneklerin yaptıgı spor ve belirli bir kas kütlesi (yüksek) var mıdır? yani normal yediğimiz besinlerde de %100 protein sentezi yapılmasını beklemiyoruz zaten böyle birşey olsa günlük aldıgımız proteinler sayesinde balon gibi şişerdik. Bu konuda bilgisi olan ingilizcesi iyi olan yabancı kaynaklardan araştırma yapabilen arkadaşlarımız varsa bizi aydınlatırsa memnuniyet duyarız çünkü kafamızı karıştırdı. Ayrıca niye 1.5 saat sonra vücuttan atılıyor onuda cözemedim vücuda giren besin sindirime tamamen uğramamış ise niye atılsın ben sadece mantığımla hareket ediyorum bilgili arkadaşlar varsa konuya açıklık getirmesini isterim.

11. Predatel

Predatel Üye

Beğenileri:
    742
    Ödül Puanları:
    103
    Yer:

Vücut her antikoru üretemez.Siz daha iyi bilirsiniz.Konuya mikrobiyolojisine kadar hakim değilim.Aspirin ve antihistamiklerin ne olduğunu biliyorum.Anlatmak istediğimi anladığınızı düşünüyorum kaldı ki hem sağlık öğrencisisiniz hem de enfeksiyon için whey den medet unuyorsunuz ve bunu 'etki' meselesine getirmişsiniz bu biraz ilginç geldi.Fakat bu tarz labaratuar testleri bile bir kaç kez ve yüzlerce denek üzerinde tekrarlandıktan sonra ortak bir kanıya varılır.Siz sağlık öğrencisisiniz daha iyi bilirsiniz. Yani tek bir bireyin enfeksiyonunu geçirmedi ve ona enerji vermedi diye ürün ne olursa olsun başarısız kabul edilemez.

Eğe ürünün üzerinde gerçekten ingiltere yazıyorsa (England) uk değil farklı şeyler, imkanınız var ise bir screenshot ekleyin.Gerçekten merak ettim ve ilk defa duyuyorum ingilterede on üretildiğini

12. HaliDBinVeliD

HaliDBinVeliD Üye

Beğenileri:
    29
    Ödül Puanları:
    28
    Kardesim ben wheyden medet beklemiyorum sadece vucut direncini artirarak bagisiklik kazanmaya calisiyorum proteinden ne bekliyorsak wheyden de beklememiz gerekir mantiken ayrica bu proteinler bitkiselde degil hayvansal illaki vucut direncine katkisi olmali.ayrica ben gozlemsel bulgularimi yazdim orda bir kactane daha bulgum var farkindaysan hele hele ozellikle inflamasyona etkisi. İlac kullanmanin birde diger etkilerini bilseniz sizde farkli yollardan birseyler yapmaya calisirdiniz..mensei ingiltere yazili forumda bir suru yazida var gormus olmaniz lazim screenshotta yapabilirim bulamazsaniz

13. HaliDBinVeliD

HaliDBinVeliD Üye

Beğenileri:
    29
    Ödül Puanları:
    28

Predatel bunu beğendi.
  14. Predatel

Predatel Üye

Beğenileri:
    742
    Ödül Puanları:
    103
    Yer:

Ben de onu diyorum zaten gözlemsel yazmışsınız.Hiç bir tutarlılık yok.Madem bir şeyler biliyorsunuz paylaşın.Sorularımın hiç birine yanıt vermemişsiniz.Bana laf yetiştireceğinize sorularımı yanıtlayın.Farklılıklar varsa ben de bileyim.Forumda yazan ingiltere mensi olması bu bilginin doğru olduğu anlamına gelmiyor.Çünkü forumdeki on başlığı altında türkiye distribütörü olan firmada çalışan bir yetkili de irlanda demişti. Kaldı ki eğer UK yazıyorsa (united kingdom-birleşik krallık demek) bir kaç ülkenin meydana getirdiği bir topluluk.Tamam içinde ingiltere de var ama bu üretimin ingilterede olduğunu göstermez.Ben de on kullanıyorum ve irlanda malı, üzerinde tam olarak ne yazdığını yukarıdaki ilk mesajımda aynen paylaştım ''formulated by optimum nutrition, manufactured in the eu'' ve bulgaristan distrübütörü(bulgaristanda yaşıyorum) olan firmadan alış veriş yapıyorum ve o da irlanda cevabını verdi.Şuanda da optimum kutusu da yanımda zaten.

Eğer screenshot atabilirseniz gerçekten çok iyi olur.Ben de içeriklerini inceleyeyim.

Screenshot ben mesajı yazarken gelmiş.Teşekkürler

15. HaliDBinVeliD

HaliDBinVeliD Üye

Beğenileri:
    29
    Ödül Puanları:
    28
    Kardes burda kimseye laf yetistirmiyoruz herkes kendi kanaatini yazar kanaate ise itiraz edilmez.fotoyu paylastim gozukmuyor mu bu baslikta bana gozukuyor bu arada bak bakalim

Son düzenleme: 31 Mayıs 2014
  16. HaliDBinVeliD

HaliDBinVeliD Üye

Beğenileri:
    29
    Ödül Puanları:
    28
    Bu arada gorduyseniz fotoyu cevabinizi bekliyorum bu amerika menseili ile ingiltere menseili mevzusunda

17. HaliDBinVeliD

HaliDBinVeliD Üye

Beğenileri:
    29
    Ödül Puanları:
    28

18. Predatel

Predatel Üye

Beğenileri:
    742
    Ödül Puanları:
    103
    Yer:
    Optimum Whey 100% Whey Gold Standart | Sayfa 179 | BodyForumTR Vücut Geliştirme Forumu

Optimum nutrition 100% whey "FAKE"?

Bu linklerde kalite mevzusuna dair bilgiler bulabilirsiniz.

Menşei muhabbetine gelirsek ingiltere mevzusunu bilmediğimi söylemiştim.Niye bu kadar taktınız anlamadım.Zaten linkler de de göreceğiniz gibi distribütör firma irlandaya ait.

19. boksbody

boksbody Özel Üye

Beğenileri:
    2.870
    Ödül Puanları:
    123
    protein tozundan hacim ve ölçü beklemek yanlış olur

Son düzenleme: 1 Haziran 2014
    Mustimusti bunu beğendi.

Sayfayı Paylaş