Araştırdım, okudum ama nereden başlayacağımı bilmiyorum

Konusu 'Yeni Başlayanlar Bölümü' forumundadır ve Bulletproof tarafından 23 Temmuz 2013 başlatılmıştır.

Watchers:
Başlığı izleyen üye sayısı: 2 üye.
  1. Bulletproof

Bulletproof Üye

Beğenileri:
    1
    Ödül Puanları:
    0
    Meslek:
    Öğrenci
    Arkadaşlar herkese merhabalar. öncelikle bir kaç detay vereyim

boyum: 1.72 m

Kilom : 81

Yağlanma yoğun olarak: bacak, kalça ve bel çevresi+son 1 senede iyice belirginleşmiş nur topu gibi bir göbek

Geniş omuzlu biriyim. Ayrıyetten genetikten kaynaklandığını düşündüğüm fena olmayan bir kas yapım var (endo-mezo olarak tanımlayabilirim kendimi sanırım)

Arkadaşlar başlıkta da belirttiğim gibi araştırdım, okudum, vg yoluna baş koydum ben de ama nasıl başlayacağım bir türlü kestiremiyorum. benim kilit sorum: ilk başlarda kardiyo mu yapmalıyım yoksa kardiyo+ağırlık mı gitmeliyim?

2. muti5757

muti5757 Üye

Beğenileri:
    328
    Ödül Puanları:
    73
    Meslek:
    Öğrenciyim
    Kadiyo + ağırlık gitmeni tavsiye ederim herşey sana bağlı ne kadar iradeli ve azimli olursan o kadar yol kat edersin herşey seni elinde yani kişi ağırlık çalışırkende kapasitenden biraz daha az ağırlık çok tekrar yapmanı öneririm mesela 15x3 gibi yağların parçalanmasına bir nebze katkısı olur.

3. Bulletproof

Bulletproof Üye

Beğenileri:
    1
    Ödül Puanları:
    0
    Meslek:
    Öğrenci
    hocam çok sağol. peki ağırlık antrenmanından kastımız tam olarak nedir? yani kardiyodan sonra ne tip bi antrenman yapayım? yine vücudu genel olarak mı çalıştırayım? bunu soruyorum çünkü bugün karın bölgesindeki yağları eritmede abs çalışmanın etkisi olduğunu duydum. ne dersiniz?

Sayfayı Paylaş