Araştırdım ancak kafamda soru işaretleri var Yardım

Konusu 'Yeni Başlayanlar Bölümü' forumundadır ve erkan9 tarafından 4 Mayıs 2015 başlatılmıştır.

Watchers:
Başlığı izleyen üye sayısı: 2 üye.
  1. erkan9

erkan9 Üye

Beğenileri:
    0
    Ödül Puanları:
    0
    Merhaba,
    Öncelikle böyle bir forumda yardımcı olan herkese teşekkür ederim.
    İşim masa başı işi olduğu için sürekli kilo alan bir yapım var daha önceli çok kez diyet yapıp kilo verip geri aldım. Bunun sonucunda spor salonuna yazılmaya karar verdim. 1.5 ay önce salona yazıldım.
    Boy : 173
    Kilo başlangıç : 93
    Hoca ilk etap için sadece kardiyo verdi (30dk yürüyüş, 30dk bisiklet, 30dk eliptik bisiklet, mekik vs) şeklinde bir program verdi. buna uygun bir diyet listesi hazırlamadan yemeği kes gibi bişi dedi. Daha önceki diyetlerimden bilgimle kendimce bir program yaptım.
    Sabah : Haşlanmış Yumurta + Salata + Çay
    Öğlen : Tavuk ,köfte, veya et + iki dilim ekmek
    Ara öğün : 1 elma
    Akşam : Yoğurt (çok geç olmazsa tavuk vs yediğim oluyor)
    Bu şekilde 1. ayın sonunda 87 kiloya düştüm.
    2. ay başladığında da antreman programında değişiklik yapmayınca kafamda soru işaretleri olmaya başladı. İnternette ve bu forumda araştırdığımda ağırlık çalışmanın gerekli olduğu vucudun kas yapısınında gelişmesi gerektiğini öğrendim. Ancak hocaya söylediğimde ilgilenmedi önce kilo ver sonra kas yaparsın gibi birşey söyledi. Salonu değiştirme şansım yok sporu akşam iş çıkışı yapiliyorum.
    Hedefim kilolarımdan kurtulup vucudum derli toplu olması tabi birazda omuzlar kaslarda olsa fena olmazdı

Bu konuda yaptığım yanlışlar varsa düzeltip veya belli linklere yönlendirirseniz sevinirim.

Tekrar teşekkürler.

2. erkan9

erkan9 Üye

Beğenileri:
    0
    Ödül Puanları:
    0
    Yardımcı olup fikir verecek kimse yokmu ikinci ayımda dolmak üzere hala çözüm bulamadım.

3. DeathProof

DeathProof Üye

Beğenileri:
    18
    Ödül Puanları:
    18
    vücutda kas inşası yapmadan definisyon programı yapan hoca olurmu gerçekten inanılır gibi değil:) ya aşırı yağlı göbeklisin.yada hocan birşeyden anlamıyor.ama benden tavsiye hocana şöyle söyleyebilirsin.hocam ben ağırlık çalışıp kas kütlemi artırarak karbonhidrat alımınıda minimum seviyede tutarak zayıflamak istiyorum.bana bir başlangıç programı verin o şekilde ilerleyeyim diyebilirsin.yoksa zayıfladıgında kolların incecik omuzların düşük bir şekilde ayna karşısına geçtiğinde o hocaya çok söveceksin.şu yanlışıda söylemiş olabilirsin yada hocan yanlış anlamış olabilir.hocam ben zayıflamak istiyorum dediysen böyle bir program vermiş olabilir.ama vücut geliştirmek fit olmak istiyorsan ağırlık çalışarak bol protein tüketerek 1 yılını vereceksin.sonra difinisyon gerekli görülürse başlanır.

Sayfayı Paylaş