arı Sütü

Konusu 'Beslenme' forumundadır ve Coleman tarafından 18 Ağustos 2004 başlatılmıştır.

Watchers:
Başlığı izleyen üye sayısı: 9 üye.
  1. Coleman

Coleman Üye

Beğenileri:
    250
    Ödül Puanları:
    73
    Meslek:
    ticaret
    Yer:
    istanbul
    arı sütünün içinde 20 aminoasit bulunmakta. ayrıca işçi bal arısı larvaları bunu birkaç gün içiyor karaliçe arı ise bütün ömrü boyunca içiyor işçi arıları ortalama 40 gün yaşarken kraliçe arı 8 yıl yasayabiliyor.yorum sizin :badgrin:

2. saydam

saydam Özel Üye

Beğenileri:
    1.922
    Ödül Puanları:
    0
    Meslek:
    serbest
    Yer:
    Academic Sport Center
    e peki coleman da,nerden bulucaz arı sütünü

3. Deli333

Deli333 Yeni Üye

Beğenileri:
    181
    Ödül Puanları:
    0
    Marketlerde fılan olabiliyor. Bulamazsan migros ta büyük ihtimal vardır.

4. Nassim

Nassim Üye

Beğenileri:
    11
    Ödül Puanları:
    0
    Yer:
    Danmark
    allah allah ari sütümü ? hic duymadim daha evvel :D 20 aminoasit var yazmissin ne kadarinda ? 1 litrede mi ?

5. saydam

saydam Özel Üye

Beğenileri:
    1.922
    Ödül Puanları:
    0
    Meslek:
    serbest
    Yer:
    Academic Sport Center
  6. saydam

saydam Özel Üye

Beğenileri:
    1.922
    Ödül Puanları:
    0
    Meslek:
    serbest
    Yer:
    Academic Sport Center
    araştırdım piyasada saf arı sütü yok.kombine ürün var (arı sütü+polen gibi)

7. guardbody

guardbody Özel Üye

Beğenileri:
    1.600
    Ödül Puanları:
    123
    Meslek:
    KALİTE TEKNİSYENİ
    Yer:
    MAGNESIA
    saf olarak bızım burada bulunuyor ama kullanımı cok onemlı.fazla alımda zehır etkısı gosterıyor.onun ıcın daha kombıne edılmıs halde pıyasada bulunuyor.

8. gokhanalpan

gokhanalpan Üye

Beğenileri:
    56
    Ödül Puanları:
    0
    Yaptıgım araştırmalara göre günde 1 büyük kaşık arü sütü alarak güne başlamak gercekten harika sonuclar verecektir arkadaşlar ama piyasada gerçek anlamda arı sütü bulmak cok zor Sabah aç karnına 1 büyük tahta kaşığı (demir kasık kullanımı zehirlenmeye yol açıo) yiyen adam her sabah aynı saatte acaip güçlenir :) kraliçe arı arkadaşın solediği gibi 6 sene yaşıyor .) diğer arılar ise 40 gun yani cok faydalı bir şey

9. elrunks

elrunks Üye

Beğenileri:
    2
    Ödül Puanları:
    28
    ...Yapılan araştırmalarda arı sütünün sahip olduğu zengin besin öğeleri ile özellile hücre yenilenmesi üzerinde etkilerinin olduğu ortaya konmuştur.Vücuda dinçlik ve zindelik sağladığı ve çeşitli hastalıklara karşı direnç kazandırdığı,zihinsel ve bedensel yorgunluğun giderilmesine yardımcı olduğu,yapısında bulunan hormonlar ile hormanal sistemi uyardığı, cinsel fonksiyonları düzenlediği,ciltteki kırışıklık ve sivilcelerin giderilmesine katkıda bulunduğu,sinir sistemi üzerinde sakinleştirici etkisi olduğu bilinmektedir.Arı Sütü’nün yapısında bulunan bir yağ asidi olan 10-hidroksi-2-dekanoik asit’in anti bakteriyel etkisi bulunmaktadır.Ayrıca sinir sistemi için büyük önem taşıyan ve sinir uyarılarının iletilmesinde rolü olan asetilkolin maddesini içermektedir...

Kaynak:

http://www.herbalium.net/index.php?g=ari

10. gokhanalpan

gokhanalpan Üye

Beğenileri:
    56
    Ödül Puanları:
    0
    Buda benden insalla isinize yarar

Arı sütü; işci arıların gırtlak bezelerinden salgılanan bir bal emülsiyonudur. Kraliçe arının besini olup, besin değeri son derece yüksektir. Tüm yaşamı boyunca arı sütü ile beslenen kraliçe arının ömrünün uzunluğuna da en önemli işarettir. Diğer arılar sadece 2 ay yaşarken, kraliçe arının ömrü 6 yıldır. Bu besinde, kraliçe arının niçin inanılmaz büyük (iri), uzun ömürlü, verimli ve diğer arılarla mukayese edildiğinde neden daha fazla enerjiye sahip olduğunun sırrı saklıdır. Kraliçe arı, sadece arı sütü ile beslenerek günde 3.000 yumurta üretir ve bu emülsiyon kraliçe arıyı sağlıklı ve güçlü tutmak için gerekli besinleri de sağlar. Hayatlarının ilk 2 günü bebek arılar (lavra), işci arılar tarafından yapılan özel bir karışımla beslenirler. İşci arıların yutmaksızın çiğnedikleri, çiçek tozlarından yaptıkları ve başlarının üstündeki bir bezede sakladıkları özel bir madde ile karıştırdıkları bu maddeye arı sütü denilir. İlk 2 günde, bu kuvvetli protein gıdası bebek arıları (larvaları) küçük bir arıya dönüştürür. Bu işlem gerçekleştikten sonra, işci arılar arı sütü üretimini azaltırlar ve sadece mevcut kraliçe arı ve bir sonraki sefer kraliçe arı olarak seçilen arı için üretime devam ederler. Hem kraliçe arı hem de prenses arı bu gıda ile beslenmeye devam eder.

Araştırmalar, arı sütünün insan vücuduna da, en az kraliçe arıya sağladığı yayar kadar yarar sağladığını ortaya koymaktadır. Arı sütü, bir çok çeşit etken madde; enzimler, amino asitler, vitamin ve mineraller içermekle kalmayıp, metabolizma için çok önemli olan panteik asit (pantheic acid), asetilkolin (acetylcholine), protein, bağışıklık sistemini güçlendiren ve ruhsal-fiziksel dayanıklılığı artırıcı bir yağ asidi olan 10-HDA (10-Hydroxy-2 Decenoic Acid), sepanin asit (sepanine acid), hastalıkların iyileşme döneminden sonra sindirimi düzenlemek ve iştahı açmak için çok ideal olan oleik asit (oleic acid) içerir.

Doğal hormon ve enzimleriyle beraber içerdiği vitaminler arasında tüm B vitaminleri (B-Complex vitamins), A, C ve E vitaminleri vardır. Ayrıca 10 temel amino asitten (esansiyel) sekizini de (lizin, metionin, lösin, fenil-alanin, treonin, triptofan, valin, izolösin) doğal hormon ve enzimleriyle içermektedir. Tüm bunlara ilave olarak; kalsiyum, potasyum, fosfor, demir, sülfür, bakır ve silisyum minerallerini de içerir.

Bu faydalı maddeleri yüksek oranda içerdiği için, vücudu strese ve dış etkenlere karşı güçlü kılmakta ve onun anti-bakteriyel ve antibiyotik özelliği ise soğuk algınlığı ve grip gibi hastalıklara karşı korunmamıza yardımcı olmaktadır.

Arı sütü bir doğa harikası olarak; aşağıdaki durumları önlemede veya iyileştirmede yardımcı olmaktadır :

· Bronşiyal Astım

· Akciğer Hastalıkları

· Uykusuzluk

· Mide Ülseri

· Böbrek Hastalıkları

· Kırıkların daha hızlı iyileştirilmesi

· Bağışıklık sisteminin güçlendirilmesi

· Saç, cilt ve tırnakların beslenmesi ve güçlendirilmesi

· Sindirim sistemini sağlıklı tutmak

· Üreme ve boşaltım sistemini korumak

· Ruhsal ve zihinsel (mental) dayanıklılığı artırmak

· Düşük Tansiyon

· Metabolizmayı canlandırmak, enerji vermek

· Yorgunluk

· Soğuk algınlığı ve grip

· Strese ve dış etkenlere karşı dayanıklılık

· Sinirsel ve ruhsal dengenin kurulması

Yıllardır, arı sütünün olağanüstü gençleştirme gücü ve sağlığa faydaları araştırılmaktadır. Nispeten Amerika’da pek fazla bilinmemesine rağmen, Avrupa ve Asya’da çok uzun bir süreden beri bilinmekte ve kullanılmaktadır. Arı sütü’ nün ünü 1950’li yıllarda Avrupa’da onun hakkında yayınlanan yazı ve raporlardan sonra dünyaya yayılmıştır. Gerçekte arı sütü hakkında en fazla araştırma ve tıbbi yayın Fransa, Almanya, İtalya, Rusya, Çin ve Japonya’da yapılmıştır. Şu an için Japonya dünyada en fazla arı sütü tüketen ülke durumundadır.

Arı sütü, hem erkek hem de kadınların kullanabilecekleri bir doğal ürün olup, ruhsal ve fiziksel vücudunu dengede tutmak isteyen herkes, özellikle orta yaş ve üzerinde olanlar, menopoz dönemindeki kadınlar, en yüksek fiziksel dayanıklılığı arzu eden sporcu veya vücut geliştiriciler onu kullanabilir.

UYARILAR: Arı sütü bazı kişilerde allerjik reaksiyonlara neden olabilir.

11. 2fast2furıous

2fast2furıous Üye

Beğenileri:
    0
    Ödül Puanları:
    0
  12. Macho Man

Macho Man Üye

Beğenileri:
    1
    Ödül Puanları:
    0
    Arkadaşlar bu besini yıllar önce kullanmıştım, hatta o sıralar parmağım kesilmişti, arı sütü sayesinde birkaç gün içinde mucizevi bir şekilde kesik kayboldu. Vücuda verdiği enerji ve cinsel güce katkısı ise tarif edilemez düzeyde.

Ne var ki yakın zamanda tekrar denedim. Ciddi bir etkisini göremedim malesef. Sanırım bu besinin sahtesini yapıyorlar yada kavanoza söylediklerinin çok altında bir miktarda koyuyorlar.

Bunun gerçeği kesinlikle yaşam iksiri.

13. Macho Man

Macho Man Üye

Beğenileri:
    1
    Ödül Puanları:
    0
  14. muscle_pump

muscle_pump Yeni Üye

Beğenileri:
    53
    Ödül Puanları:
    0
    arı sütünün amino asit profilini merak ettim :D

15. smltncr

smltncr Yeni Üye

Beğenileri:
    214
    Ödül Puanları:
    0
    Yer:
    Denizli
    hazır almana gerek yok direk arıdanda sağabilirsin ben öle yapıyorum:D

16. smltncr

smltncr Yeni Üye

Beğenileri:
    214
    Ödül Puanları:
    0
    Yer:
    Denizli
    şaka biyana bende bulamadım bu arı sütünü nerede satılıyor bu ..

17. lebowski

lebowski Üye

Beğenileri:
    1
    Ödül Puanları:
    0
    arı sütü+polen+ bal şeklinde aktarlarda ve eczanelerde satılıyor saf olararak bulamadım bende

18. savior

savior Üye

Beğenileri:
    0
    Ödül Puanları:
    0
    3 hafta kadar önce arı sütü kullanmaya başladım. Artvin'deyim burada temin etmek çok kolay her türlü kaliteli balı da bulmam mümkün.

bir çay kaşığı almaya başladım her sabah. 3.gün sabah vücudumda özellikle göğüs ve mide üzerinde içi iltihaplı sivilceler çıktı. alerjik reaksiyon göstermiş vücudum. doktor kullanmamı yasakladı. 15 gün sonra farklı olarak saf kestane balı denedim müthiş bir enerji kaynağı ama daha önce alerjim olmayan kestane balına da vücudum alerji gösterdi...

tıbbı bir açıklaması var mı bilmiyorum ama kullanan arkadaşların dozunu iyi ayarlamaları gerekiyor

19. Macho Man

Macho Man Üye

Beğenileri:
    1
    Ödül Puanları:
    0
    Kullandığın arısütü polen ve balla karışık mı? Eğer polen de varsa alerjinin kaynağı polen de olabilir. Dozaj tabi çok önemli. Yoksa adamı düz duvara tırmandırır.

20. Jagry

Jagry Üye

Beğenileri:
    14
    Ödül Puanları:
    18
    Meslek:
    Akademisyen / Yrd. Doç. Dr.
    Yer:
    Trabzon / EU / Kastamonu
    arisütü eczanelerde vs satilmakta veya bal vb gidalari satan yerlerde fakat arkadaşlarin da söylediği gibi saf olarak bulmak zor ve daha once büyümek için kullanmiştim pek bir etkisi olmadi.uğraşmaya değmez kanimca ancak sağlik için kullanabilirsiniz ki şunu da göz ardi etmeyin günümüzde çoğunun içerisine sirf büyüme etkisi yapsin diye kortizon basiyorlar yani steroid...

Sayfayı Paylaş