aparkat ve kroşe vuruken bileğim acıyor

Konusu 'Savunma ve Dövüş Sporları' forumundadır ve lucesgo tarafından 27 Ocak 2013 başlatılmıştır.

Watchers:
Başlığı izleyen üye sayısı: 11 üye.
  1. lucesgo

lucesgo Üye

Beğenileri:
    32
    Ödül Puanları:
    38
    arkadaslar kick boks gidiyorum daha 1 hafta oldu ama aparkat ve kroşe vuruken bileğim acıyor yavas vuruken sorun yok ama hızlı vurunca acıyor..
    düz yumruk atarken böyle bisi olmuyor ama aparkat ve kroşede inanılmaz bir acı çekiyorum yardımlarınızı bekliyorum...

2. seak52

seak52 Üye

Beğenileri:
    8
    Ödül Puanları:
    13
  3. ethem

ethem Üye

Beğenileri:
    4
    Ödül Puanları:
    13
    direk yumrukla kroşeyle aparkatla alakası yok yumrugu vurduktan sonra fazla ittirme aynısı ben boks yaparken bendede oluordu yumrugu at kendini fazla kasma ve gereginden fazla ittirme sert vurmak için yoksa bende direk yumruk atarkende oluordu yakından abanıp vurduğumda ve gereğinden fazla ittirdiğimde basıncla alakalı bence ve zamanla düzgün atmayı ögreniyorsun daha az oluor o zmaan o ağrı

4. SiR_Arawn

SiR_Arawn Üye

Beğenileri:
    868
    Ödül Puanları:
    123
    Meslek:
    Öğrenci
    Yer:
    İzmir/Buca
    Evet bu üyenin yorumunda anlatmak istediği şeyle karşı karşıyasınız büyük ihtimal atılan yumruk deydikden sonra elinizi iktirmeyin zaten yumruk patlayıcı bir şekilde çarpıyor sonra daha iktirmenize gerek yok.Ayrıca bileğinize dikkat edin tekniği doğru uyguladığınızdan emin olun.

5. lucesgo

lucesgo Üye

Beğenileri:
    32
    Ödül Puanları:
    38
    öncelikle ilgilendiğiniz için teşekkür ederim...
    sanırım dediğinizden dolayı çünkü düz yumruk atarken seri atmak için geri çekiyorum ama kroşede biraz bekliyorum veya aparkatta...
    ama sadece başparmağımın altı bileğimin tam orası acıyor zaten biraz bosluk var yumruğumu sıkınca biraz içine giriyor bundan sonra çekmeye dikkat edicem...

6. ercan gürgöze

ercan gürgöze Üye

Beğenileri:
    1.332
    Ödül Puanları:
    123
    bileğini büküyorsundur...

Mesajınız otomatık olarak birleştirilmiştir---------- mesajın eklendiği saat 12:09 ---------- ilk mesajın gönderildiği saat 12:06 ----------

türk boksörü gibi atıyorsan ,zaten her zaman başparmak kırma riskin bile vardır ...özellikle kroşe de

7. lucesgo

lucesgo Üye

Beğenileri:
    32
    Ödül Puanları:
    38
    hocam türk boksöründen anlatmak istediğiniz nedir anlayamadım ama
    yumruğumu yan tutup atıyorum ve başparmayım asağada kaldığı için kum torbası ile temas bile etmiyor...
    sol bileğimin sağı, sağ bileğimin solu acıyor düz yumrukta yok kroşe ve aparkatta var bide attıktan sonra eski halime dönmem zaman alıyor...

8. MyShadowKing

MyShadowKing Üye

Beğenileri:
    137
    Ödül Puanları:
    53
    Meslek:
    Öğrenci
    Yer:
    İstanbul
    Zamanla guclenecektır el bandajı takmadan yumruk atma . Ve yenı basladıysan eger kum torbasına abanma yavas calıs .

9. lucesgo

lucesgo Üye

Beğenileri:
    32
    Ödül Puanları:
    38
    kendime el bandajı aldım ama eldivenim yok el bandajı ile kum torbasına vuruyorum.

10. MyShadowKing

MyShadowKing Üye

Beğenileri:
    137
    Ödül Puanları:
    53
    Meslek:
    Öğrenci
    Yer:
    İstanbul
    Tamam ama olur boyle seyler kemıgın alıskın degıl bılegıne destek lazım . Zamanla devam ettıkce guclenecektır muhakkak.

11. YandımAli

YandımAli Üye

Beğenileri:
    615
    Ödül Puanları:
    103
    Meslek:
    Bilişim Teknolojileri ve Programlama
    1 haftalık bi sporcuyu neden torbada çalıştırırlar anlamam.İtmeyle veya alışkın olmamakla alakalı bi durum değil tekniğin yanlış muhtemelen.Ercan hocamızında söylediği gibi kroşede her zaman risk vardır.Hocanız torbada çalışırken dikkatli izledi mi?Dikkatli dememin sebebi bir çok hoca vuruş esnasında daha çok ayaklara,çıkış şekline ve gardın nasıl olduğuna dikkat eder bilek kısmına dikkat etmezler.Üstüne çok gitmeyin ciddi bi sakatlık yaşayabilirsiniz.

MyShadowKing bunu beğendi.
  12. lucesgo

lucesgo Üye

Beğenileri:
    32
    Ödül Puanları:
    38
    antremanlarda lapada çalışıyoruz eşli olarak 3 dk o tutuyor 3 dk ben...
    bizim evde kum torbası var ben onla çalışıyorum.

13. ParZ

ParZ Üye

Beğenileri:
    869
    Ödül Puanları:
    0
    Meslek:
    öğrenci
  14. lucesgo

lucesgo Üye

Beğenileri:
    32
    Ödül Puanları:
    38
    kroşey ve aparkat çalışıyordum ve sunu fark ettim kroşe ve aparkat vuruken dirseğim 90 derece olunca bileğim acımıyor ama daha açık olursa bileğim acıyor normal aparkat ve kroşe vurşlarında dirsek ne kadar açılmalıdır?

15. thechosenone

thechosenone Üye

Beğenileri:
    14
    Ödül Puanları:
    8
    Meslek:
    Öğrenci
    Yer:
    Ankara
    Bende cok biliyormus gibi soylemiyim AMA bende siyah kusak kickboxciyim. Antrenorune soyle, cunku yanlis vuruyorsun ve bilegin ya cok guclu(yani asiri sert vuruyorsun) ya da cok gucsuz. Nerden biliyorsun diyeceksin, ayni seyi bende yasadim. Arti asla hizli vurma ilk donemler, yavas yavas ve teknigi kavra.

16. lucesgo

lucesgo Üye

Beğenileri:
    32
    Ödül Puanları:
    38
    kavramaya çalışıyorum ama bir türlü anlamadım bileğimin neden acııdğını su anda tamamen çözdüm bileğim okadar güçlüde değil güçsüzde ama ben kroşe ve aparkat vuruken isaret parmağım ilk önce çarpıyor ve bu bileğimin sol tarafına baskı yapıyor(sağ elle) kroşe ve aparkat vuruken elimizin yani tarak kemiklşerimizin hepsi aynandamı temas etmesi lazım yoksa benim bileğimmi güçsüz...

17. YandımAli

YandımAli Üye

Beğenileri:
    615
    Ödül Puanları:
    103
    Meslek:
    Bilişim Teknolojileri ve Programlama
    Muhtemelen ters ve yanlış vuruşla bileğini sakatladın.Bu yüzden düzgün vuruş yapsanda bileğinde acı hissedirsin.Tavsiyem biraz torba çalışma.Biz burdan ne kadar söylesekte boş kalacak.Sana en iyi hocan yardım eder.Çalışma esnasında onun seni izlemesi lazım.

18. lucesgo

lucesgo Üye

Beğenileri:
    32
    Ödül Puanları:
    38
    bizim tarafa gelmiyor bile türkiye sampuyonasına hazırlanan arkadaslar var onlarla ilgileniyor

19. excreta

excreta Üye

Beğenileri:
    9
    Ödül Puanları:
    28
    sorunun aynısını bende yaşadım direk yumruklarda hiçbi sıkıntı yok faka kroşe ve aparkatlarda ağlıyasım geliyodu hatta günlük hayatımda da elimi kullanamıyodum.Bence bunun sebebi bileklerin biraz zayıf olabilir ilerde güçlenecektir, vuruşu yaparken yumruğunu sağlam sık gevşek bırakırsan vuruş esnasında sakatlanma riski çok, bandajı sağlam sar bileğinin iyice kavrasın, yumruklarının üstünde şınav çek faydası olabilir belki

20. cemgül

cemgül Üye

Beğenileri:
    1
    Ödül Puanları:
    0
    Yer:
    istanbul
    arkdaşım bende kıck boksa gittim kum torbasına vurdum kroşe gibi benimde bileklerim arıyodu sonradan fark ettim kroşe veya parkat vururken bileğini kip tut sıkı tut bişey olmaz tabi çokta sıkma

Sayfayı Paylaş