Antrenmanlarda yorgun hissediyorum. Antrenman öncesi ne yemeliyim?

Konusu 'Beslenme' forumundadır ve byserhatt tarafından 5 Temmuz 2012 başlatılmıştır.

Watchers:
Başlığı izleyen üye sayısı: 8 üye.
  1. byserhatt

byserhatt Üye

Beğenileri:
    6
    Ödül Puanları:
    0
    Antrenman yaptığım günler bir kaç hareketten sonra böyle tükenmiş gibi bir halsizlik beliriyor ve antrenmanı zor bitiriyorum. Neden oluyor bilmiyorum. Antrenman öncesi ne gibi şeyler yemeliyim ki direncim artsın güçten çabuk düşmeyeyim ?

2. carmelo114

carmelo114 Üye

Beğenileri:
    269
    Ödül Puanları:
    73
    Meslek:
    Öğrenci
    Yer:
    Bornova/İzmir
    Aynı sorunu yaşadığım zamanlarda antremandan 1,5 saat önce ben yulaf lapası ve balı karıştırıp mideye indiriyordum denemeni tavsiye ederim ama yulafı suyla pişir süt kullanma pişirdikten sonra balla tatlandır.

3. byserhatt

byserhatt Üye

Beğenileri:
    6
    Ödül Puanları:
    0
    Eyvallah . Yulaf lapası hangi marketlerde olur ? Pek görmüyorum ben.

4. carmelo114

carmelo114 Üye

Beğenileri:
    269
    Ödül Puanları:
    73
    Meslek:
    Öğrenci
    Yer:
    Bornova/İzmir
    Yulaf lapasını sen evde yapıcaksın örneğin 1 bardak yulaf ezmesine 2 bardak su döküp ocakta pişiriyorum suyunu cekip lapa halini aldımı ocaktan alıp biraz soğuduktan sonra bal ve tarçın döküp yiyorum.
    Yalnız yulaf pişip lapa olduğu zaman Gİ oranı biraz daha artıyor ve balda Gİ oranı yüksek bir gıda bunları bilipte tüketmekte fayda var ve bir tavsiyem daha olucak koyu büyük bir kupa kahve iç antremandan 25 dk önce enerji artışı sağlayacaktır

5. byserhatt

byserhatt Üye

Beğenileri:
    6
    Ödül Puanları:
    0
    Tamam anlıyorumda yulaf içeren birşey alıp onu bala batırıp yesem olmuyor mu ? Pişir süz falan . . .

6. muratcan.biceps

muratcan.biceps Üye

Beğenileri:
    540
    Ödül Puanları:
    93
    ant önceki ana öğününde mutlaka kompleks karbonhidrat almalısın.onun dışında ant 1 saat önce içerisine kuru üzüm katılmış yulaf öneririm. yarım saat öncede kahve.(ballar pek gerçek olmadıgı için bence rafine şekerden uzak dur) saygılar

7. Swager

Swager Üye

Beğenileri:
    391
    Ödül Puanları:
    73
    makarna pilav bunlar senin işini görür.

8. bugraysl95

bugraysl95 Üye

Beğenileri:
    13
    Ödül Puanları:
    18
    Ben Solgarın Polen hapını Kullanıyorum Normalde İlaç asla tavsiye etmem fakat faydasını gördüm 100 tableti 30 tl hemde günde 2 tane dinç kalmama yardımcı oluyor ya da bana öyle geliyor olabildiğince kafein tüket ama enerji içeceklerinden uzak dur şöyle sert bi fincan kahve işini görür :)

9. Rinkushichi

Rinkushichi Üye

Beğenileri:
    1.138
    Ödül Puanları:
    103
    1-2 saat önce makarna tavuk tarzı şeyler ye, antremandan 30 dk öncede 1-2 tatlı kaşığı şekersiz nescafe iç, kahve içtikten sonra yorgun hissetme gibi bi ihtimalin yok

10. RaPPeRuA

RaPPeRuA Üye

Beğenileri:
    84
    Ödül Puanları:
    38
    Meslek:
    Psikolog
    Yer:
    İzmir
    Bence pek kahve falan deneme. Yani her antrenman öncesi kahve alırsan 1 yıl boyunca, kafeinizm denen şeye bulaşabilirsin.

11. thekinger

thekinger Üye

Beğenileri:
    79
    Ödül Puanları:
    38
    Salondaki hıca idmandan 45 dk önce 3-4 kaşık pirinç yada bulgur lapası ye diyor.
    eğer kan şekerin düşerse idmandan sonrada yiyebilirsin diyor ama ben idmanı akşam yapıyorum, saat 9 dan sonra karbonhidrat almak istemiyorum.
    Sizce 3-4 kaşık pilav yemek enerji verirmi idman öncesi?

12. 1983

1983 Üye

Beğenileri:
    15
    Ödül Puanları:
    0
    bence önce bi dahiliye uzmanına git ve bütün kan tahlillerini yaptır. kan değerlerinde bi düzensizlik çıkacak mı çıkmayacakmı ona göre arkadaşların önerilerini değerlendire bilirsin. veya kardiyolojiyede gitsen olur. ben salona başlamadan evvel kardiyolojiye gittim ve efor eko tam kanekg hepsini yaptırdım.

Sayfayı Paylaş