Antrenmandan sonraki beslenme süreci

Konusu 'Beslenme' forumundadır ve elite35 tarafından 13 Mayıs 2014 başlatılmıştır.

Watchers:
Başlığı izleyen üye sayısı: 4 üye.
  1. elite35

elite35 Üye

Beğenileri:
    516
    Ödül Puanları:
    103
    Yer:
    İzmir
    Antrenman sonrası beslenme çok önemli bunu biliyoruz fakat bu beslenme süreci ne kadarlık bi zaman dilimini kapsıyor ?
    Yani antrenman sonrası kas gelişimi için beslenmemize proteini ağırlık vermemiz gereken süre ne kadar ?
    ( Antrenman sonrası whey protein, 1 saat sonra 200 gr tavuk göğsü, gece yatarken casein içildiği ve antrenman bitiş saatinin akşam 8 olduğu baz alınarak )

2. DrBurakkk

DrBurakkk Üye

Beğenileri:
    32
    Ödül Puanları:
    28
    Tam süre olarak rakam veremicem ama antreman bittikten hemen sonradan itibaren ne kadar çabuk ve ne kadar kana hızlı karışan (whey ) protein alırsan o kadar iyi sonuç alırsın

3. Stygia

Stygia Üye

Beğenileri:
    189
    Ödül Puanları:
    53
    Yer:
    Hamburg
    Yapilan bi deneye gore bicepslerde protein kullanimi antremandan 24 saat sonrasinda maksimum seviyeye cikmis,daha sonra yavas yavas inmis.
    Diger kas gruplarinin da buna benzer bi sekilde calistigini dusunuyorum. Kaslar antremandan sonra ilk 24 saat icinde maksimum proteine ihtiyac duyarlar,sonra zamanla bu ihtiyac azalir.
    Kaynagini tam hatirlamiyorum forumda okumustum tecrubeli bi hocamizdan.
    Kaynagiyla birlikte boyle bi arastirmayi ayrintili paylasabilecek varsa cok memnum olurum,sahsen merak ediyorum off gunlerdeki protein ihtiyacinin ne kadar oldugunu. Normalde herkes her gun esit maksimum duzeyde yiyin der. Peki neye dayanarak boyle derler?" Kaslar dinlejirken gelisir,e dinlenirken proteine ihtiyac duyarlar"
    Varmi daha iyi aciklamasi olan kolay gelsin

4. Aranel

Aranel Üye

Beğenileri:
    611
    Ödül Puanları:
    123
    elite35 bunu beğendi.
  5. elite35

elite35 Üye

Beğenileri:
    516
    Ödül Puanları:
    103
    Yer:
    İzmir
    Cevap için teşekkürler DrBurakkk. Fakat asıl aradığım cevap bu değil. Ben antrenmandan hemen sonrası için değil de daha çok ilk 24-48 saat içindeki protein ihtiyacından bahsediyorum.

Sormak istediğim asıl soruyu uzun uzun tam anlatmışsın Stygia. Ben de bunu merak etmekteyim..
    --- Mesaj birleştirildi, 13 Mayıs 2014 ---
    Cevap için ayrıca teşekkürler Aranel. Yani buradan anlaşıldığı üzere örneğin akşam 8'de antrenmanını bitirmiş birisi ertesi gün akşam 8'e kadar protein ağırlıklı beslenmeli demek oluyor..

6. mbatus

mbatus Üye

Beğenileri:
    0
    Ödül Puanları:
    0
    Greyfurt suyu icin yorumlari var bazi sitelerde o konuda yorumlariniz nedir

GT-N8005 cihazımdan Tapatalk kullanılarak gönderildi

7. x.pro

x.pro Üye

Beğenileri:
    3
    Ödül Puanları:
    0
    Normalde çoğunluk antreman sonrası içilir diye savunuyor. Fakat vücut dinlenirken yapılanır protein ozaman işe yarar antremandan sonra kaliteli karbonhidratlar tüketin diyorlar. Gece vücut aç kalmamalı bence yatmadan önce casain iyi. Sabah kalkıldığı anda 10 dk içinde içilen whey de çok faydalı vücut aç olduğu için daha çok enzimleniyor.

iPhone 'den Tapatalk aracılığı ile gönderildi

8. TEAMURAT

TEAMURAT Üye

Beğenileri:
    15
    Ödül Puanları:
    0
    Yer:
    İstanbul
    İdman sonrası bi ölçek whey ve 1 adet muz yiyebilirsin birde az kuruyemiş ye ( badem çeviz kuru üzüm vb ) bu çene kaslarının çalışmasıyla miydedr sindirim salgısı salgılanır beyşn tarafından kana daha çobuk protein gider bu süre en fazla 1 dk kısalır ama uzun sürede düşündüğün zaman mesela 2 ayda yarım saat gibş bi süre sana artısı olur bu spor zaten böyle ufak detaylarla yürüyor başarılar dilerim

iPhone 'den Tapatalk aracılığı ile gönderildi

Sayfayı Paylaş