Antrenmandan sonra uyku

Konusu 'Vücut Geliştirme & Fitness' forumundadır ve CENTAUR tarafından 12 Ocak 2007 başlatılmıştır.

Watchers:
Başlığı izleyen kişi sayısı 1 user .
  1. CENTAUR

CENTAUR Guest

Antrenmandan sonra akşam eve gelip yemek yeyince müthiş bir halsizlik ve uyku çöküyor fakat zaten 8-9 saat su malağı gibi yatarım, hiçte benim uyku saatim olmuyor bu, uykumun kaçması 1.5 saati falan buluyor, acaba uyusam daha mı süper olur arkadaşlar ne dersiniz growth hesabı.

Bahsettiğim, evim salona çok yakın yürüyerek birkaç dakika yani, eve gelip yemeği yer yemez vursam kafayı yatsam diyorum.

2. CENTAUR

CENTAUR Guest

Pardon bir düzeltme yapayım uykumun kaçması bu kadar uzun sürmüyor, 45 dakka falan sonra kaçıyor.

3. Coleman Trebor

Coleman Trebor Üye

Beğenileri:
    83
    Ödül Puanları:
    0
    Yer:
    Ankara
    valla centaur aynı sprun bendede vardı gerçekten inanılmaz bir biçimce yoruluyordum şimdi çok az oluyor uykumun gelmesi sadece hafif halsız oluyorum ama uyandığımda çok dinç oluyordum bunun gelişmeye dez avantajı var mı bilmiyorum

4. hernan77

hernan77 Üye

Beğenileri:
    181
    Ödül Puanları:
    53
    Meslek:
    sağlık teknisyeni
    Yer:
    izmir
    ikinizin de normal olarak uyku problemi yok gibi. ( su malağı benzetmesi çok komikti centaur) buna rağmen uykunuz geliyorsa bence 40-45 dk şekerleme yapın. belkide vucudunuz bunu istiyordur....

5. qadir

qadir Üye

Beğenileri:
    34
    Ödül Puanları:
    38
    wücudunu dinle.
    koy kafayı uyu.

6. sarc4stic

sarc4stic Özel Üye

Beğenileri:
    2.261
    Ödül Puanları:
    0
    Meslek:
    Satış Temsilcisi
    Yer:
    Istanbul
    Yediğin yemek yağa dönüşmez mi? :roll:

svmszcck bunu beğendi.
  7. HaX7

HaX7 Üye

Beğenileri:
    1
    Ödül Puanları:
    0
    ben sabah kahvaltıdan sonra spor yapıyorum. antremandan hemen sonra eve gelip yemek yiyorum ve öğle uykusuna geçiyorum 3-4 saat uyuduktan sonragece yatana kadar iki öğün daha yiyorum.. gece 24:00 gibi de tekrar yatıyorum. bu uygulama sizce nasıl ?

8. Miracle

Miracle Üye

Beğenileri:
    243
    Ödül Puanları:
    53
    Meslek:
    Ticaret
    Bodyden eve donunce yemegını yıyıp hemen yatman yanlıs.. Bence 1 2 saat sonra yat bısıler bul ılgılenecek.. Yaga donusmesın yedıgın vucudunun yedıgını sındırmesı ıcın zaman tanı..

svmszcck bunu beğendi.
  9. Coleman Trebor

Coleman Trebor Üye

Beğenileri:
    83
    Ödül Puanları:
    0
    Yer:
    Ankara
    bodydewn sonra aşırı karbonhidratlı yemekler yemeyorum taş çatlasa 100 gr karbonhidrat alıtım zaten oda anca kaybettiğim enerjiyi verir bu şekilde sanırım yağa dönüşmez değil mi yediklerim

10. CENTAUR

CENTAUR Guest

:) Tavsiyeleriniz için hepinize teşekkür. Tek sorun yediklerin yağa dönüşmesi gibi görünüyor, belki karbonhidratsız, bol proteinli bişeyler yedikten sonra kalkınca da karbonhidrat ağırlıklı bir öğün yesem daha mantıklı olur. Kim bilir :roll: .

Saygılar.

11. hoterme

hoterme Üye

Beğenileri:
    4
    Ödül Puanları:
    0
    kardeş uyku ister tabiki ağırlık çalıştığında biliyosun laktik asit denen olay var oda yorgunluk yapar bunun için 20 dk ant bitiminde hızlı tempo yürü bu seni biraz daha rahatlatacaktır beslenmede önemlii tabiki bunu unutma

12. CENTAUR

CENTAUR Guest

Söylediğin olayı biliyorum aslında çok doğru laktik asidin dağılması için fakat benim kafayı taktığım mesele antrenman sonrası hiç vakit geçirmeden ilk yarım saat içerisinde protein yüklemesi yapmak olduğu için cardiovasküler çalışma hiç içimden gelmiyor :cry: .

Acaba idmandan sonra seratonin gibi hormanlarda mı salgılanıyor :roll:

13. hoterme

hoterme Üye

Beğenileri:
    4
    Ödül Puanları:
    0
    kardeş sex yaptığındada uyuyomusun :) o zamanda salgılanır bu ama benim sana önerim dediğim gibi yap üsenme sana zararlarıda olur yüklenmeni yine yaparsın bide ant öncesi beslenmende cho tüketimini hangi yiyeceklerle yapıyosun vucutda çabuk atılan zor atılan bide ortası var adı gelmedi aklıma sen orta olanlarından tüketeceksin yararı olur ant süresinde ama bu uykuyla alakalı değildir. sadece senin daha iyi egzersiz yapmanı sağlar

14. CENTAUR

CENTAUR Guest

Karrdeş madem olayı sexle ilişkilendirdin şöyle söyliym herkes genelde orgazm dan sonra bir halsizlik ve uyku hali hisseder (erkekler açısından) bu birincisi,

İkinci olarak adını ben söyliym, kısa ve uzun zincirli karbonhidratlardan bahsediyorsun sen, ben genelde pirinç pilavı, kepekli ekmek, makarna, yulaf ezmesi vb. gibi şeyler tüketmeye çelışıyorum fakat yine şekerden kaçınıyorum, bunun yanında ant. öncesi (1-5-2 saat önce) yediğim öğünde protein de oluyor ama enerji olarak kullanılmayacak kadar değerli olduğu için daha çok böyle karmaşık karbonhidrat tüketmeye çalışıyorum, bunlarla ilgili problemim yok, neyin ne olduğunu biliyorum ama yine de saol.

Dürüst olmak gerekirse ağırlık idmanından sonra kardio çalışma taraftarı değilim kendi açımdan, yapan yapsın kardeşim, ama bana uymuyor işte, herkesin içgüdüsel davranışları vardır bu tür konularda bunun dışına çıkıldığı zaman çoğunlukla bir aksilik yaşanır. Zaten haftada 2 bazen 3 gün dinlenme günlerinde 45 dakka veya 30 dak. kardio çalışması yapıyorum.

Sende şunu unutma ki ağırlık antremanından sonra ilk yarım saat içinde aldığın emilimi hızlı olan pişmiş yumurta beyazı ve benzerleri veya amino asit tabletleri de olabilir gelişim ve onarım açısından büyük avantaj sağlıyor ben buna inanıyorum.

15. hoterme

hoterme Üye

Beğenileri:
    4
    Ödül Puanları:
    0
    ben bilgi yarışına girmek istemem kendime güvenirim benim bahsetmek istedğim emilimi hızlı yavaş ve orta olan cho ortayada girenler kepek yulaf biskuvi prinç tatlı dır. ve kısa ve uzun zincirli cho senden duydum cho çeşitleri basit sekerler kompleks diye ayrılır senin demek istediğin dalı bcaadır buda amino asitir ben sadece sana öneride bulunuyorum. bilgime güzeniyorum ne yaptığımı söylememe gerek yok yada kim olduğum. laktik asidi enerjiye dönüştürmen için söylemiştim çok fazla kardio olayına girmez bu eyer yabancı profesyonel çalışan türk demiyorum ant sonlarında laktik asit dağıtımı için bunu yaparlar. bunların içinde çok bulundum bilimsel olarakda görüyorum zaten amaç yardımcı olmak çok bilmişlik taslamak değil. antrenman sonundada tavsiye edilen araştırmalar sonunda emilimi yüksek olan cho tüketilmesidir bunlar sana yardımcı olsun diye ekmek tuzlu kraker kahfaltılıklar patates mısır cipsidir. sadece amaç yardımcı olmak kimseyi rencide etmek değil ama yine tavsiyem sen ant sonunda bi 20dk yürü derim sana kalmış tabi fazla bilmişlik yapmadan hadi sana kolay gelsin. ilaç konusu hariç diyer konuşarda bilgimin yetiği kadar yardımcı olmaya çalışırım herkese haydi gecen iyi olsun

16. CENTAUR

CENTAUR Guest

Sadece bu uyku meselesinden beslenme hususunda özel ders konusuna saptığı için konu biraz rahatsız oldum neyse problem değil.
    Gayri ihtiyari bir şekilde bir tartışma ortamına girdik gibi, aslında hiç huyum değildir. Bana verdiğin fikir ilk bakışta hiç te işime gelmemesine ramen dikkate alacağım teşekkür ederim.
    Karbonhidrat hususunda aslında ikimizinde farklı terimlerle bahsettiği konu, fakat birçok kaynakta kısa ve uzun zincirli karbonhidrat ifadesi geçer. Özelliğı uzun bir süre sabit derecede vücuda enerji sağlaması, . Mesela kısa zincirli basit şeker gibi.

Senin de gecen iyi olsun

17. hoterme

hoterme Üye

Beğenileri:
    4
    Ödül Puanları:
    0
    kardeşim biraz öyle oldu sade ben bilgimi payleşıyorum. bildiğim her konuda herkese yardımcı olmak doğruyu göstermek isterim çünki çoğu antrenörlerin doğru sanıp yaptırdığı yanlış türkiyede ben yurt dışındada antrenman bilimi aldım ve profesyonel kişilerle çalıştım elimden geldiğince mantığını söylerim ama fazlası olmaz çünki bunu kolay öğrenmedim:) ama sen bak dene ant sonunda yürümeyi sana hiç bi zararı olmaz yani derler ya hipertrofi için iyi değildir alakasız bi düşünce. kolay gelsin sana karşılasırız burda daha çok ;)

18. CENTAUR

CENTAUR Guest

Saolasın görüşmek üzere :) .

19. sahmat

sahmat Üye

Beğenileri:
    6
    Ödül Puanları:
    0
    Yer:
    ...
    antreman sonrasi oncesi diye bakmiyor agirlik calismasindan sonra vucudu gevsetme amacli ve bilumum yaglarimida hesaba katarak o gun ki psikolojime gore bazi hareketler sergiliyorum.. lakin ertesi gun agirlik calismasinin akabinde yuksek tempolu 32 dk interval kosusu yapmak sartiyla..
    sauna oncesinde de yuklemeyi yapiyorum..

uyku konusuna gelince; muhtelif zamanlarda oldu ya uyku basarsa 30 dk sekerleme yapiyorum..
    23.00-24.00 arasida yatmaya gidiyorum..

saygilarimlan,

20. şahin izgi

şahin izgi Üye

Beğenileri:
    2
    Ödül Puanları:
    18
    benimde çişe kalkarken ukum kacıyo ne yapacaz ya onun için :D mesela şimdi kacdım saat 11:00da yattım 04:30 uyku felan kalmadı bide sabah gögüs basacakdım :D
    1 günlüklerden birşey olmaz her halde dimi arkadaşlar :D

Sayfayı Paylaş