Antrenmandan sonra jelibon :)

Konusu 'Beslenme' forumundadır ve _reckless tarafından 30 Ocak 2014 başlatılmıştır.

Watchers:
Başlığı izleyen üye sayısı: 10 üye.
  1. _reckless

_reckless Üye

Beğenileri:
    11
    Ödül Puanları:
    18
    Yer:
    istanbul
    Arkadaşlar ben antrenmandan sonra a101 de satılan" pıt pıt " isimli jelibondan alıyorum eve gelirken yolda yiyorum besin değerleri hoşuma gitti aslında sizce nasıl uygun mudur yoksa başka birşeylerden mi almalıyım ? Bu arada protein tozu vs almıyorum...
    Enerji: 357
    yağ:0,01
    karbonhidrat:83,05
    protein:5,88

2. rollOver

rollOver Üye

Beğenileri:
    15
    Ödül Puanları:
    8
    Meslek:
    Öğrenci
    Yer:
    İstanbul
    Şaka yapmıyor isen hocam durum kötü :)

Onun yerine Nesquik marka çikolatalı hazır süt dene bakalım 2 adet 180ml tüketebilirsin.

1 adet 180ml / 360ml Besin değerleri:
    Enj: 132kal / 264kal
    Yağ: 3.1g / 6.2g
    Karb: 19.8g / 39g
    Protein: 6.1g / 12.2g

3. ineedpower

ineedpower Üye

Beğenileri:
    398
    Ödül Puanları:
    73
    357 kcal karb 83 :D % 100 şeker onun yerine üzüm suyu kayısı suyu gibi şeyler tüketmen daha iyi olur

Blonde bunu beğendi.
  4. 3duLa

3duLa Üye

Beğenileri:
    33
    Ödül Puanları:
    28
    Meslek:
    Öğrenci
    Yer:
    İstanbul
    Spordan hemen sonra tüketebilirsin basit şeker olarak kan şekerini dengelemek için. Ama bunu öğün olarak görme yaklaşık 30 dk sonra öğününü tüketmelisin kaliteli karbonhidrat + protein olarak

5. tLh

tLh Üye

Beğenileri:
    26
    Ödül Puanları:
    28
    Antrenmandan hemen sonra insülin salgısını canlandırmak ve kaslardaki boşalan glikojen depolarını eski haline getirmek için basit şeker alınabilir. Ancak bunu jelibon yerine 10-12 tane kuru siyah üzümle ya da 50 ml kadar %100 üzüm suyu ile yapmanı tavsiye ederim.

6. Tun4

Tun4 Üye

Beğenileri:
    60
    Ödül Puanları:
    38
    50 ml'de 10 gram civarı şeker yok mu? Çok az değil mi bu oran, antreman sonrası 40 gram civarı basit şeker almak doğru mudur yanlış mıdır? Ben bazen 1 paket jelibon yerim ya da 300 ml civarı üzüm suyu alırım

7. _reckless

_reckless Üye

Beğenileri:
    11
    Ödül Puanları:
    18
    Yer:
    istanbul
    Arkadaşlar çok sağolun o zaman hemen yanlıştan dönüyorum...Teşekkür ederim bu şekilde marketlerden vs antrenman sonrası hemen alabileceğimiz kolay yararlı şeyler varsa yazın yinede arkadaşlar doğru bildiğimiz yanlışları yapmayalım...

8. gentleman55

gentleman55 Üye

Beğenileri:
    99
    Ödül Puanları:
    38
    bu devirde jelibonmu kaldı,direk beyaz şeker yağlandırcağı %100 karaciger 1paketi değil yarım paketi bile alamaz içine bide yemek yiceksin antremandan sonra vay haline , çok ağır bir antreman yapıyorsan 25 30 gr vitargo yada gaspari glycofuse gibi ürünlere yönelinmeli..

9. tLh

tLh Üye

Beğenileri:
    26
    Ödül Puanları:
    28
    Basit şeker alımı sadece insülin için alınmalı. Gerekli enerjiyi spor sonrası öğünde glisemik indeksi yüksek bir karbonhidrat kaynağından almak daha doğru olur. Bunu isterseniz üzüm ya da üzüm suyu gibi ürünler yerine vitargo gibi hızlı salınımlı bir karbinhidrat içeceğine de tercih edebilirsiniz. Ya da spor sonrası öğünde beyaz pirinç olabilir.

10. _reckless

_reckless Üye

Beğenileri:
    11
    Ödül Puanları:
    18
    Yer:
    istanbul
    Açıkcası daha 2 hafta oluyor body e başlayalı ama protein tozu almıyordum,bugünden itibaren almaya başladım toz aldıktan sonra ne önerirsiniz peki?

11. pcked

pcked Üye

Beğenileri:
    4
    Ödül Puanları:
    13
    Antrenman sonrası hiç basit şeker tüketmese ne sorun olur_? optimum whey gold 2 ölçek, antreman öncesi 24gr antreman sonrası 24 gr toplam 48 gr protein aldığını düşünürsek, yine'de kas yıkımı yaşayacağı %100 garantimi.

12. ABEKAYNANA

ABEKAYNANA Üye

Beğenileri:
    187
    Ödül Puanları:
    43
    Meslek:
    Gurbetci
    Yer:
    Amerika yolcusu
    _reckless rotein tozu almasaydın ama maadem aldın, antrenman hemen sonrası whey'i iç, ortalama 40dk sonra da protein ve amacına gore karbonhıdrat tüket.
    jelibon falan traş şeyler bunlar 2 haftalık bir sporcu için insulini dengelemek çok saçma, protein, insulın cart curt bunlar yerıne beslenmene yüklen.

Sayfayı Paylaş