Antrenmandan önce nescafe/sıcak çikolata gibi içecekler içilebilir mi?

Konusu 'Beslenme' forumundadır ve M£RT tarafından 21 Nisan 2012 başlatılmıştır.

Watchers:
Başlığı izleyen üye sayısı: 3 üye.
  1. M£RT

M£RT Üye

Beğenileri:
    114
    Ödül Puanları:
    0
    Evet beyler soru başlıkta ki gibi.

Nescafe / sıcak çikolata gibi içecekler enerji veriyor fakat şeker, cafein oranları felan var tabi :)

Antrenmandan önce içilebilir mi sizce?

2. Edepsiz48

Edepsiz48 Yeni Üye

Beğenileri:
    16
    Ödül Puanları:
    0
    Meslek:
    OkuL
    Yer:
    Muğla Merkez
    dostum sade kahve iç ben tiryakisiyim sana söyle söleyim sade nescafe gold içiyorum fitnes a gidmeden tam 30 dakika önce (bunu uzmanlar diyor) kahvenin içinde şeker süt tozu olmazsa kilo aldırmıyo ve kahvenin söyle güzel bir yanı var içindeki kafein metobolizmayı uyarıyor yag yakımını hızlandırıyor

Efrahim bunu beğendi.
  3. pycantric

pycantric Üye

Beğenileri:
    131
    Ödül Puanları:
    53
    Meslek:
    Ogrenci
    Yer:
    ISTANBUL
    Antreman oncesi kahve tuketirim. Genellikle double-espresso veya Americano(starbucks in kucuk boyunda iki shot espresso vardır) 150mg kafein içerir. Bu miktarda antreman öncesi uyartıcı etkisi nedeniyle tercih edilebilir. Bunun yanı sıra oksijen taşınımını arttıracaktır. Ayrıca yağların oksidasyonunu arttırdıgı yonunde bulgular vardır. Tabi kişiden kişiye değişir etkisi kimileri kafeine çok duyarlı oldugundan olumsuz etki yapabiliyor. Kimileride çok kahve tükettiğinden herhangi bir etkisini göremiyebiliyor. Dolayısıyla birkaç antreman deneyebilirsiniz. 15-30 dakika öncesi bir bardak kahe işinizi görecektir. Tabi süt ve şeker olmasın.

Sıcak çikolataya gelince ben antreman öncesi yüksek glisemik indekse sahip besinlerin alınması taraftarı değilim. Dolayısıyla sıcak çikolatanın şeker içeriği insulin tepkisine neden olacağindan antreman sırasında istediğimiz stabil kan şekeri seviyelerini sağlamada olumsuz etki olusturacaktır. Diğer bir etmende yağ içeriği, görece az olsada sindirimi zorlastırdıgından antreman öncesi tüketmek pek doğru değil.

TürkYurdu bunu beğendi.
  4. harani

harani Yeni Üye

Beğenileri:
    14
    Ödül Puanları:
    0
    koyu türk kahvesi için enerji güç verir daha sağlam antreman yaparsınız

Sayfayı Paylaş