Antrenman Zamanım

Konusu 'Yeni Başlayanlar Bölümü' forumundadır ve Turanata tarafından 17 Ekim 2014 başlatılmıştır.

Watchers:
Başlığı izleyen üye sayısı: 3 üye.
  1. Turanata

Turanata Üye

Beğenileri:
    0
    Ödül Puanları:
    1
    İyi akşamlar,

Arkadaşlar ben pazartesi-çarşamba-cuma akşamları okul çıkışı yüzmeye gidiyorum.Salı-perşembe-cumarteside akşamları okuldan eve geldikten sonra evde kum torbasıyla antrenman yapıyorum.Vücudumu formda tutmak için şınav ve mekik çekiyorum.Sorum şu şınav ve mekiği kum torbasıyla boks çalıştığım günün sabahı mı yapayım yoksa yüzmeye gittiğim günün sabahı mı ?

Cevaplarsanız sevinirim.

2. Turanata

Turanata Üye

Beğenileri:
    0
    Ödül Puanları:
    1
    Cevap verir misiniz lütfen.

3. Eresbos

Eresbos Üye

Beğenileri:
    548
    Ödül Puanları:
    103
    Yer:
    istanbul
    Yuzmede butun kaslarin calisiyor. Ertesi gun tekrar sinav ve mekikle yine calistiracaksin,ustune birde kum torbasi. Kendini ne kadar zorluyorsun bilmiyorum ama agrilarin gecmezse birini sec ve ara ver. Bence sinavi mekigi kum torbasindan once yap.

GT-I8150 cihazımdan Tapatalk 2 ile gönderildi

4. Turanata

Turanata Üye

Beğenileri:
    0
    Ödül Puanları:
    1
    Bu kadarlık çalışma kaslarımda overtraininge neden olur mu ? Aslında yüzmede tüm kasları çalıştıracağımın farkındayım ama eskiden bir kerede 40 şınav çekiyordum.Sonra bıraktım ve 5-6 ay sonra ilk defa şınav çekince 20'ye düşmüştüm.Şimdi ise şınavda 45-50lere tekrardan çıkmayı başardım.Yani şınav ve mekik çekmekteki amacım tekrardan seviyemi düşürmemek.Napmam lazım bunun için ?

5. Turanata

Turanata Üye

Beğenileri:
    0
    Ödül Puanları:
    1
    Hiç kimse beni takmıyo. :(

6. Eresbos

Eresbos Üye

Beğenileri:
    548
    Ödül Puanları:
    103
    Yer:
    istanbul
    Performans dusuklugu olmasi normal. Ama 45-50 sinav cekmen biraz zaman kaybi. Mesela sirt cantasinin icine kitap koy,10-12 tekrar cikartabilecegin bir agirlik olsun ve boyle 3-4 set sinav cek. Netten cesitli sinav sekilleri bul uygula.normal,genis,dar gibi.hepsi gogusun farkli bolgelerini buyutur.o zaman goguslerin buyumeye baslar. Bende over training olurmusun diye cekiniyorum.eger bu dedigimi yaparsan,yaptigin gun ve ertesi gunu yuzmeye gitme dinlen.diger gunler sadece yuz. Kum torbasini kendini iyi hissedersen yaparsin.

GT-I8150 cihazımdan Tapatalk 2 ile gönderildi

7. KratosS

KratosS Üye

Beğenileri:
    70
    Ödül Puanları:
    28
    iyi besleniyorsan Overtraning diye bir sey olmadigina inanan birisi olarak bence hepsini birlikte yap sinav mekik
    Gunun her saati cekilir bence yemek yedin canin sıkıld8icek bi 50 sinav mekik bi sıkıntı olmaz ama bunlardan cok cok daha onemli olan sey beslenme boyunu yasini bilmiyom ama gunde en az 2000 calori almani tavsiye ederim

8. Turanata

Turanata Üye

Beğenileri:
    0
    Ödül Puanları:
    1
    Hacı boyum kısa malesef.16 yaşındayım boyum 1.70.Gördüğüm kadarıyla yaşıtlarımın boy ort. 1.75-76.Yüzmeye gitmekteki amacımda bu zaten.Ve malesef iyi beslenemiyorum.Fazla karbonhidrat tüketmek zorunda kalıyorum.Sabah ve okula gitmeden önce protein ağırlıklı besleniyorum ama okulda alabileceğim proteinli yemek olmadığından her günüm 2 simitle geçiyor.Protein için en fazla yapabildiğim yanlarına 3 ayran alııyorum.Onda da 4grdan 12 gr protein alabiliyorum.Akşam yemeğinde ise proteinle besleniyorum ama günlük protein ihtiyacımı zor karşılıyorum.

Bir de bokstan sonra bilek kemiklerimi ve yumruğumu sertleştirmek için yumruk şınav çekiyorum.

Sayfayı Paylaş