Antrenman ve beslenmem geniş konu

Konusu 'Vücut Geliştirme & Fitness' forumundadır ve numara400 tarafından 27 Temmuz 2015 başlatılmıştır.

1. numara400

numara400 Üye

Beğenileri:
    0
    Ödül Puanları:
    11
    Yer:
    Çorlu
    Yaş,17

Kilo,60

Boy,1,72

Öncelikle forumda yeniyim ama uzun zamandır sık sık takip ediyorum yazım uzun olucak sporuma gelince bir kaç seneye dayanıyor sporda yeni değilim yaşım 17 spora 13 yaşımda evde şınav mekik dambıl barfiks gibi egzersizlerle başladım 1 sene öncesinde 16 yaşımda spor salonuda 3 aylık tecrübem oldu daha sonra evde devam ettim hala devam etmekteyim şınav barfiks halter eğik sehpayla göğüs çalısıyorum evde antrenman düzenini değiştirmek istedim pazartesi çarşamba ve cuma olmak kaydıyla üç gün çalışıyodum şimdi ..

Pazartesi : göğüs ,biceps

Salı : dinlenme

Çarşamba : omuz, triceps

Perşembe: dinlenme

Cuma : göğüs ,biceps

Cumartesi : dinlenme

Pazar: sırt,trapez,bacak

Pazartesi dinlenme olucak şekilde birer gün arayla döngülü yapmayı düşünüyorum antrenmanımı daha çok göğüs ve bicepse odaklı yapıyorum göğüslerim oldukça iyi fark edilcek kadar yaptığım hareketler ise şınavımı 200 ,250 şınav yaparak tekte 30 ,30... toplam 200 gibi .. ardından eğik sehpada 4 set göğüs çalısıyorum bicepste olabildiğince zorluyorum en ağırıyla 8 i geçemicek ağırlıkla (25 ,30 kilo en fazla ) 4 set barbell curl ve 10 ar kilolarla tek kol çalısıyorum sırt barfiks toplamda 70 barfiks sonrası dambılla geri itiş sırt için 4 set yapıyorum triceps için sandalyede dips ve dambılla enseye kaldırıp indirme hareketi şuan hatırlayamadım omuzda oturarak dambıl itiş çeneye halter çekiş gibi hareketler yapıyorum ev ortamında bukadarı elimden geliyor beslenmemle ilgili yatma ve uyanış saatlerim geç buna göre yapıyorum öğünlerimi sabah 11,30da uyanıyorum uyandıktan 15dakka sonra kondisyon bisikletine biniyorum (15 dakkalık) antrenman günümde göğüs olduğu günler bisikletten sonra 4 set olcak şekilde şınav çekerek güne başlıyorum hemen sonrası 5 yumurta 2 sarısıyla beraber 2 bardak süt bal ve 1 kase yulaf ezmesiyle ceviz yiyorum bu arada saat 12,30 oluyo sonra saat 14,30 15,00 arasında 100 gram yağsız peynir tam buğday unundan sandviç ekmeğiyle yeşillik dolu sandviç 100gram lor peynir ve 1 bardak süt 17,00 17,30 arası 1 adet muz ve 1 yemek kaşığı fıstık ezmesi 20,30 21,00 akşam yemeği 200 gram tavuk göğsü ,pilav, yoğurt, ve bol sebze salata 23,00 antrenman saatim kilo için optimum serious mass kullanıyorum antrenmandan 1 saat önce 1 ölçek optimum antrenman esnasında x tend bcaa antrenman sonrası yarım ölçek optimum yarım ölçek hardline hipro ısowhey kullanıyorum gece 01,00 de 1 adet muz yiyorum ve saat 03,00 te yatıyorum eksiklerim nelerdir yanlışlarım nelerdir neleri doğru neleri yalnış yapıyorum tecrübeli bilgi sahibi olan büyüklerimden görüşlerini yorumlarını bekliyorum

Sayfayı Paylaş