Antrenman sonrasında hiç antrenman yapmamışım gibi hissediyorum

Konusu 'Yeni Başlayanlar Bölümü' forumundadır ve Yorem Kastor tarafından 12 Temmuz 2013 başlatılmıştır.

Watchers:
Başlığı izleyen üye sayısı: 2 üye.
  1. Yorem Kastor

Yorem Kastor Üye

Beğenileri:
    0
    Ödül Puanları:
    0
    Meslek:
    öğrenci
    1 LUNGE 30x3
    2 SQUAD 30x3
    3 MEKİK MAX 30x3
    4 ÇAKI 30x3
    5 ŞINAV (NORMAL) MAX 12,15x3
    6 BARFİKS (GÜVERCİN TUTUŞU) MAX x 3
    7 BARFİKS (BİSEPS İÇİN) MAX x 3
    ve 5kg dumble ile 12x3 omuz ve bicep çalışıyorum

2.5 aydır haftada 3 gün bu programı 1 gün yüzme 2 gün uzak doğu sporu yapıyorum 1 günümü de boş geçiriyorum.

pzrtesi antr.
    salı. uzak doğ.
    çarşamba antr.
    perş uzak doğ.
    cuma antr.
    cumartesi boş
    pazar yüzme
    (78 kiloyum daha önce yüzme dışında hiç spor yapmadım)

Bunları yapmaya başlayalı 2.5 ay oldu vücut olarak olmasa da biraz gelişmişliğin farkındayım mesela;
    şınavı hem düzgün yapamazdım hemde 12 zor bulurdum şimdi 20 dinlenme durumundan rahat yapıyorum
    barfiks demirinden kayardım artık öyle bir olay olmuyor.

Asıl sorum şu bu programa yeni başladığımda antrenmandan sonra kaslarımda hissettiğim ağrıyı artık hissetmiyorum. Antrenmandan 10 dk sonra sanki hiç bir şey yapmamış gibi hissediyorum kendimi.Yeni bir programa mı geçmem gerekiyor? Ağırlık artırma gibi bir şey yapamam salonluk program değil çünkü
    setleri mi tekrarları mı artırmalıyım bilemiyorum yardım ederseniz sevinirim.

Bir de barfiks olayında kollarım bir süre sonra v şeklinden L şekline daha sonra L den daha açık duruma geliyor gelsede bir şekilde asılı kalarak vs ilk yaptığım set sayısını diğer setlerde de tamamlamaya çalışıyorum uygun mudur?

yada en kolayı yapabildiğim kadar 5x3 gibi mi tam düzgün mü? ya da
    12x3 şekilde birazı tam gerisi yarım yamalak mı yapmalıyım (asılı kalarak daha fazla ara vererek vs)

2. Destiny

Destiny Üye

Beğenileri:
    69
    Ödül Puanları:
    38
    Farklı program denemelisin.Vücut alıştığı için yorulmuyordur.

Sayfayı Paylaş