Antrenman Sonrası Sütlü Karışım

Konusu 'Yemek tarifleri' forumundadır ve Beatboxer tarafından 6 Ocak 2007 başlatılmıştır.

Watchers:
Başlığı izleyen üye sayısı: 7 üye.
  1. Beatboxer

Beatboxer Üye

Beğenileri:
    164
    Ödül Puanları:
    0
    Meslek:
    öğrenci
    Yer:
    izmir
    Arkadaşlar aklıma bi doğal protein karışımı geldi...

Bir büyük bardak(250-300ml) SÜT (yarım yağlı) + 2 Yemek Kaşığı BAL + 3 Haşlanmış Yumurta Beyazı nı "Mikser"de karışıtırıp , hemen antrenman sonrası içsek..Nasıl olur ?!
    Ardından 1,5 saat sonra da 60gr yağı süzülmüş tonbalığını mideye indirsek..

Bu antrenman sonrası beslenmeyi lütfen definasyon diyeti kapsamında da ele alırsanız..Faydası zararı ne olur bilgilendirirseniz seviniriz...

2. GyMania

GyMania Üye

Beğenileri:
    15
    Ödül Puanları:
    0
    benim bildiğim definisyon diyeti pirinç lapası ve haşlanmış tavuk göğsünden ibarettir. sizin diyet biraz bulk kaçıyor...

3. Beatboxer

Beatboxer Üye

Beğenileri:
    164
    Ödül Puanları:
    0
    Meslek:
    öğrenci
    Yer:
    izmir
    Definasyon diyeti kapsamında çok geniş bi bilgiye sahip değilim..Ancak definasyon programı olarak değerlendirilen hızlı ve çok tekrarlı programlarda , antrenmandan sonra proteine ihtiyacı olan kaslara ihtiyacı kadar proteini yine vermek zorundayız değil mi?!

Yani sorum şu ki : Bu karışım ve 1,5 saat sonrasındaki tonbalığı , antrenman sonrasında kasların ihtiyacı kadar mı , yoksa fazla ya da az mı?!...

4. Blitz

Blitz Özel Üye

Beğenileri:
    209
    Ödül Puanları:
    0
    Yer:
    Istanbul
    Şekeri biraz daha azaltmak adına; 1 yemek kaşığı bal, proetini biraz daha artırmak adına da 5-6 yumurta beyazı, mümkünse hiç yağsız süte; definisyonda da iyi olur. Zaten definisyon dönemindeyken antrenman öncesi ve sonrası yemekleri aksatmamak lazım, biraz hafifletilebilir ama yine de kuvvetli öğünler olmalı; diğer öğünlerde azaltma yapılabilir.
    1,5 saat sonraki ton balığının yanına da 2 dilim kepek ekmeği iyi olur. Protein açısından, kişinin kilosuna bağlı olmakla birlikte, 75-80 kg ve fazla kaslı olmayan birine gayet yeterli olur. Zaten protein için günün geneline bakmak lazım, diğer öğünlerde de protein alımına dikkat edersek bu 2 öğünün proteini yeterli.

5. Beatboxer

Beatboxer Üye

Beğenileri:
    164
    Ödül Puanları:
    0
    Meslek:
    öğrenci
    Yer:
    izmir
    Faydalı oldu...Umarız herkes için de lezzetli olur...

6. taco23

taco23 Üye

Beğenileri:
    12
    Ödül Puanları:
    0
    Meslek:
    Dalış eğitmeni,İşletmeci
    Yer:
    izmir
    Beatboxer senin karışıma ek olarak;
    Süt tozu,vanilya,pirinç unu,muzlu puding,bebek maması,nişasta,bal, bunlara ek olarakda dahada zenginleştirebilirsin tadı güzel oluyo,muzlu puding sayesinde muzlu protein tozu gibi oluyo :D

7. guardbody

guardbody Özel Üye

Beğenileri:
    1.600
    Ödül Puanları:
    123
    Meslek:
    KALİTE TEKNİSYENİ
    Yer:
    MAGNESIA
    bu yazılan karısımlardan ilki tad olarak berbat.kaynamış yumurtayı mix yapsanız bile tadı iğrenç oluyor.her boğaza gelmez uyarayım.son olarak onerılen ise karbo oranı oldukça yuksek olması yanında absorbe suresıde oldukça uzun.

8. CENTAUR

CENTAUR Guest

Blitz' in tarifine ilaveten ben muzda ekliyordum, yumurtanın kokusunu çokta bastırmıyor, ben severek

içmiştim, sadece birkaç defa yapmıştım bunu uğraşamıyorum çok fazla, baldaki ve muzdaki vitamin,

mineral ve şeker, çabuk sindirilip kana karışır, mixerde incelip toz haline gelmiş haşlanmış yumurtayla

beraber çok hızlı ve yüksek etki sağladığını zannediyorum , yumurtanın kokusun bastırmak için balı ve

muzu artırmak gerek böyle oluncada biraz bulk işi oluyor, işin içine bal ve muz gibi doğal kaynaklar

girdiği zaman ben diyette bile çekinmem kullanmaktan, en azından antrenmandan hemen sonrası

için .

9. super_hornet

super_hornet Üye

Beğenileri:
    50
    Ödül Puanları:
    0
    antreman sonrası süt içilmez helllooo

besinlerin özelliklerini bilmeden böyle tarifler uydurulmasa daha güzel olur bence

düzen:

aaa 07 senesinn konusunu hortlatmışım :D yönetici arkadaşlar silerse iletimi sevinirm .d

10. bonatschi

bonatschi Özel Üye

Beğenileri:
    4.944
    Ödül Puanları:
    123
    Yer:
    Londra
    Konu zaman icerisinde guncelligini ve anlamini kaybedecek ozellikte degilse tartisilmasi her zaman uygundur.
    Ancak bunun icin tartismayi daha yapici dogrultuda surdurmeniz ricamdir.
    Zira iddia ettiginiz seyin gerekcelerini ve dusuncenizi de yazarsaniz uyeler niye boyle bir iddiada bulundugunuzu anlarlar.

Anlayisiniz icin tesekkurler.

11. glorious1907

glorious1907 Üye

Beğenileri:
    8
    Ödül Puanları:
    18
    Meslek:
    dış ticaret
    Yer:
    İstanbul Kadıköy
    protein tozunu sütle içiyorum suyla olunca midem bulanıyor hoşuma gitmiyor tadı

gerçekten şaşırıyorum bazen sitede onlarca çelişkili şey yazılıyor ki , o yuzden sadece mod ların dediklerini yapmya çalışıyorum yoksa işin içinden çıkılmaz

zaten suyla içemiyorum peki ben sütten başka neyle tüketebilirim ki domates suyu ile mi ?

12. 2shae

2shae Üye

Beğenileri:
    368
    Ödül Puanları:
    0
    Yer:
    İstanbul
    ben de şu anki aromamdan dolayı sütle içmek zorunda kalıyorum, sütle içilmemesinin tek nedeni emilimini sudan çok daha yavaş olduğu içindir o yüzden geceleri yatmadan önce sütle için deniyor, e ben ne yapsam da suyla içemediğim için bitene kadar sütle içiyorum

13. donnie_brasco

donnie_brasco Üye

Beğenileri:
    164
    Ödül Puanları:
    0
    Sütle içilince, sütteki kazein nedeniyle whey in de emilimi gecikiyor. Ben protein tozu kullandığım zamanlar da 400 ml kadar meyve suyuyla karıştırıp içiyorum.

14. glorious1907

glorious1907 Üye

Beğenileri:
    8
    Ödül Puanları:
    18
    Meslek:
    dış ticaret
    Yer:
    İstanbul Kadıköy

çikolatalı kullanmıyorsunuz sanırım çikolatalıyla meyve suyu kötü olur gibime geldi de ondan sordum? suyla en iyi içilen marka nedir bilginiz var mı?

15. 2shae

2shae Üye

Beğenileri:
    368
    Ödül Puanları:
    0
    Yer:
    İstanbul
    optimum double chocolate çok rahatça suyla içilebiliyor benim bundan önceki oydu

16. batgun

batgun Üye

Beğenileri:
    68
    Ödül Puanları:
    0
    katılıyorum optimum içilebiliyor.

Fakat Universalin vanilyalısı mümkün değil..Dünya vanilyasından nefretim geldi

17. donnie_brasco

donnie_brasco Üye

Beğenileri:
    164
    Ödül Puanları:
    0
    Çikolatalı kullanıyorum genelde ancak çok da farketmiyor. Lezzetine pek önem vermiyorum.:) Şu ana kadar 3 marka kullandım sadece. GNC, Optimum ve universal Animal Max. Üçünden tad olarak en çok Optimumu beğendim. Karışmasıda hoşuma gitmişti topaklanma falan olmadı hiç.

18. pc_qoloq

pc_qoloq Üye

Beğenileri:
    4
    Ödül Puanları:
    0
    neden içilmez merak ettim ben içiyorum da :D

19. SCHWARZXXL

SCHWARZXXL Özel Üye

Beğenileri:
    4.706
    Ödül Puanları:
    123
    protein tozunu sade suyla içerken kutu üstünde yazdığı gibi bir ölçek protein tozuna 300 ml su kullanmayın. suyu azaltırsanız daha koyu ve mideyi daha az bulandıran bir karışım elde edersiniz.

Sayfayı Paylaş