Antrenman sonrası kas yorgunluğu

Konusu 'Vücut Geliştirme & Fitness' forumundadır ve kral_hades tarafından 6 Şubat 2014 başlatılmıştır.

Watchers:
Başlığı izleyen üye sayısı: 9 üye.
  1. kral_hades

kral_hades Üye

Beğenileri:
    1
    Ödül Puanları:
    3
    Meraba arkadaşlar. Antrenman sırasında kendimi yeterince zorluyorum. Fakat antrenman sonrasında pek bir kas yorgunluğu hissetmiyorum. Sadece sabah kalkarken bir yorgunluk oluyor. Sormak istediğim verimli geçen bir antrenmandan sonra saatlerce az ya da çok ; kas ağrısı,yanması, en azından gerginlik gerekli midir? Çünkü ben bu saydığım tepkileri alamadığım için antrenmanın verimli geçtiğini düşünmüyorum.(4 aydır bodybuilding yapıyorum)

maietnigri bunu beğendi.
  2. TeamFlicka

TeamFlicka Üye

Beğenileri:
    2
    Ödül Puanları:
    8
    Aynı sorun bende de var GÜNCEL ??

3. svensk

svensk Üye

Beğenileri:
    7
    Ödül Puanları:
    18
    Meslek:
    ögrenci
    Yer:
    yurtdisi
    aminoasit kullaniyorsaniz kas agrilariniz dusuyor ancak sifir kas agrisi özellikle bacak antremanindan sonra basima gelmedi dogrusu. 1 sette 8 tekrar yapiyorsaniz, oyle bir agirlik almalisiniz ki 7. ve 8. tekrarda cok zorlanmalisiniz, oyle ki 9.'ya gidecek gucunuz kalmayacak.

kral_hades bunu beğendi.
  4. TeamFlicka

TeamFlicka Üye

Beğenileri:
    2
    Ödül Puanları:
    8
    Aminoasit kullanmıyorum 3x15 Çalışıyorum 16.yı yapamıcak kdr zorluyorum. Mesela 1 saat önce spordan geldim 0 ağrım var ?

5. kral_hades

kral_hades Üye

Beğenileri:
    1
    Ödül Puanları:
    3
    Mesala hammer curl 12 kilo ile 10x3 yapıyorum. 11.yi kaldırmayacak kadar yoruluyor kol. Kolumda bir gerginlik oluyor. 30-45 dakka sonra hiç antrenman yapmamış gibi hissediyorum. Hareketi nizami yapıyorum. Siz sette son tekrarları yaptığınızda ağırlığı kaldırmak için aşırımı zorluyorsunuz?

6. RabbitHole

RabbitHole Üye

Beğenileri:
    241
    Ödül Puanları:
    53
    antremandan çok yorularak çıkıpi ertesi gün, dinlenmiş oluyosan sevinmelisin. çabuk toparlıyosun insanlar sabaha güzel uyanmak için BCAA ve Glutamine para döküyor...

7. TeamFlicka

TeamFlicka Üye

Beğenileri:
    2
    Ödül Puanları:
    8
    Aynen iyi mi kötü mü karar verememiştim bende Arkadaşa bu konuyu açtığı için teşekkür ederim.

8. kral_hades

kral_hades Üye

Beğenileri:
    1
    Ödül Puanları:
    3
    Benim sorunum antrenmanın verimli geçip geçmediğini anlayamamam. Bu sporu 4 ay yapıyorum sınavlardan dolayı 2 ay ara vermem gerekiyor. Yani 4 ay spor 2 ay ara.Bundan dolayı kas gelişiminden yola çıkarak verimli spor yapıyor muyum sorusuna cevap veremiyorum. Sizlerin, antermandan sonra 3-4 saat içinde kaslarınız nasıl tepki veriyor?(ağrı,acı,yanma,gerginlik,bardak gibi şeyleri tutamama)

9. wrestler

wrestler Super Moderator Yönetici Super Moderator

Beğenileri:
    3.244
    Ödül Puanları:
    123
    Yer:
    TOKAT
    Hacim için 6-12 tekrar arası seçilmeli. Daha çok 8-10 tekrar uygun olur. Bu tekrar sayısını anca çıkarabilecek kilolar kullanıyorsan ve hareketleri nizami yapıyorsan, programının seviyen için doğru olduğunu düşünüyorsan, beslenmeni gerektiği gibi yapıyorsan başka şeye takılma.

svmszcck ve kral_hades bunu beğendi.
  10. sosunaverenso

sosunaverenso Üye

Beğenileri:
    72
    Ödül Puanları:
    38
    Gün içinde yuksek protein alırsam ertesi güne hiç bi agrı olmuyor, proteini eksik alırsam oluyor sadece bana mı olyşuyor bu bilmm :d

iPhone 'den Tapatalk aracılığı ile gönderildi

11. NEBUKADNEZAR

NEBUKADNEZAR Üye

Beğenileri:
    245
    Ödül Puanları:
    53
    Meslek:
    Öğrenci
    Yer:
    Sakarya
    Beslenmen dinlenmen iyi ise o ağrı çok zor olur.Ama biraz da antremanının yoğunluğu ile de alakalı bir durum.Benim bacak idmanlarım çok iyi geçer.Glutamin + bcaa + aminoasit kreatin kullanırım.Beslenmem 2600 kalori ile günlük 170-180gr proteinimi de alırım.Bacakta da squat-barla walking lunge-leg extension-leg press girerim en son hareketin son tekrarı bittiginde ayaklarımda güç kalmaz.Saat 23:30da uyurum sabah saat 8:30da kalkarım.Sonraki gün yine de ağrı olur bunca sey kullanmama rağmen.Ama kolda hammer curlde oturarak 15 kg 17.5kg ile hammer yaparım.15kg larla dumbell curl yaparım oturarak.Cable curlde 45kg yaparım ama ertesi gün kolda bir ağrı olmaz.Ama ben tüm gün evde otururum(yarıyıl tatili),enerjim boş günlerde neredeyse hiç harcanmaz,diğer günler de giderim antremanıma 15dk ısınma 1 saat antreman 15dk soguma sonra gelirim eve yemegimi yerim tekrar bilgisayarın basına otururum saat 23.30da yine yatarım.Ertesi gün tekrar tüm gün evdeyim.Bu şekilde ağrı olmaması normal bende.(vücut gün içerisinde yorulmadıgı icin ant sonrası toparlanmaya daha çok efor harcayıp,daha rahat recovery-toparlanma- saglayabiliyor.)Senin de günlerin şu ara böyle geçiyorsa ağrı olmaması normal bir durumdur bence.

kral_hades bunu beğendi.
  12. ArdaFit

ArdaFit Üye

Beğenileri:
    69
    Ödül Puanları:
    38
    Konuyu acali epey bi olmus umarim hala bftr de aktifsinizdir benim pazar gunu bacak gunumde barbelk squar leg ex leg pres leg curl yaptim ve dun yani pzt canim cok yandi bugun sali hala kotu yani yururken cidden aci cekiyorum. Ama hayatimda ilk bacak antiydi sanirim ondan

13. moothy

moothy Üye

Beğenileri:
    1.307
    Ödül Puanları:
    123
    Seninki hamlik agrisi,bir kac gun daha surer

14. ArdaFit

ArdaFit Üye

Beğenileri:
    69
    Ödül Puanları: