Antrenman Sonrası Karbonhidrat ve Protein Ağırlıklı Karışım

Konusu 'Beslenme' forumundadır ve egemen1999 tarafından 7 Nisan 2015 başlatılmıştır.

Watchers:
Başlığı izleyen üye sayısı: 2 üye.
  1. egemen1999

egemen1999 Üye

Beğenileri:
    0
    Ödül Puanları:
    0
    Merhaba arkadaşlar, 15 yaşında 1.82 boyunda 63 kilo bir gencim. Forumun altını üstüne getirdim fakat aradığım cevabı bulamadım. O yüzden yeni bir konu açmak istedim. Ben Protein tozu veya gainer kullanarak değil de doğal olarak vücudumu geliştirmek istiyorum. Fakat Ektomorf bir vücut tipim var kilo almam gerçekten çok zor çünkü metabolizmam çok hızlı. Herneyse bu bir bahane değil bunu aşmak için sizden tek bir şeyi söylemenizi istiyorum. Antrenman sonrası bir karışım istiyorum, her yerde yazıyor evet süt yumurta muz tarzı şeyler fakat süt protein emilimini yavaşlatıyormuş yani vücuda yavaş etki ediyormuş. Oysa ki benim antrenman sonrası hızlı bir emilime ihtiyacım yok mu? Ama su yumurta ve muz karıştırırsam da gerçekten kötü birşey çıkacağını düşünüyorum ortaya o yüzden bu konuyu açmak istedim. Her türlü yorumunuzu bekliyorum umarım cevabı bulurum. Ayrıca eğer sorarsanız ki Lifalif, Müsli tarzı şeyler evet yiyorum. Her sabah kalkıp mixerde muz ile karıştırıp içiyorum. Ama hala adam gibi kilo alabilmiş değilim o yüzden antrenman sonrası güzel bir beslenmek istiyorum.

2. SiR_Arawn

SiR_Arawn Üye

Beğenileri:
    868
    Ödül Puanları:
    123
    Meslek:
    Öğrenci
    Yer:
    İzmir/Buca
    Konu başlıkla içerik biraz karışık beslenme programı ister gibi yazmışsın , neyse ben antreman sonrası konusuna değiniyim , antreman sonrası jelibon/üzüm suyu ikilisini antreman bittiği gibi hemen tüketiyorsun.Kilo antreman sonrası öğünüyle değil , bütün öğünlerindeki kalorinin yüksek olmasıyla alınıcak birşey.Ama antreman sonrasıda alınması gereken şeyler var , bunu senin için tam bir sıralıyım , antremandan hemen sonra jelibon+üzüm suyu 30dakika sonra yumurta+süt+kuruyemiş cinsleri olabilir bir karışım (süt-su olması önemli değil burda protein tozu almıyoruz kana karışması yavaş olsun zaten yavaş olucak)tam 60dakika geçtiğinde karbonhidratlı bir öğün 1 tabak makarna misali bu 3 besin sırasını antreman sonrası alırsanız yararınıza olur.

3. egemen1999

egemen1999 Üye

Beğenileri:
    0
    Ödül Puanları:
    0
    Üzüm suyu hangi marka olabilir dimes falan mı? Meyve suyu şeklinde yani?

4. SiR_Arawn

SiR_Arawn Üye

Beğenileri:
    868
    Ödül Puanları:
    123
    Meslek:
    Öğrenci
    Yer:
    İzmir/Buca
    Kilo sıkıntın yok zaten anladığımk adarıyla üzüm suyu , istediğini al dostum.Normalde Vitargo veya Maltodekstrin/Deokstriz ikilisini hammade alıp kullanman gerek az şeker içeriği almış ol diye ama senin kilo sorunun yok.Meyve suyu markalarını gez %100 üzüm suyu tarzı görürsen al olmadı uygun fiyatlı bul al.Antreman :D yapmıyorsan yapma ha bu üstte ilk mesajda dediklerimide , bunlarıda tüketiceksen antreman sonrası ilk yorumumda söylediklerimi , antreman şiddetini biraz artır yani lateral raisesda 5kg dumbell kullanmıyalım :D misal zorla gücünü...

5. egemen1999

egemen1999 Üye

Beğenileri:
    0
    Ödül Puanları:
    0
    Anladım, teşekkürler zaten barbell ile falan 30 kilo yapabiliyorum 4 setten oluşarak 12 tane, bittiğinde cidden her antrenmandan sonra kollarım yanıyor ama tek sorunum şu Sırt bölgesini çok hissedemiyorum o kadar

Sayfayı Paylaş