Antrenman Saati

Konusu 'Vücut Geliştirme & Fitness' forumundadır ve onkirk tarafından 12 Ekim 2005 başlatılmıştır.

1. onkirk

onkirk Üye

Beğenileri:
    18
    Ödül Puanları:
    0
    ARKADAŞLAR SİZCE EN UYGUN ANTREMAN SAATİ NEDİR? SABAH? ÖĞLE? AKŞAM?

Lütfen büyük harfler kullanmayalim

Bodyforumtr.com Ekibi

2. Massivend

Massivend Guest

neden sabah, ogle yada aksam? mesela ikindi, kusluk vakti, ogleden sonra olamaz mi? yada sabaha karsi 3 sulari????

3. onkirk

onkirk Üye

Beğenileri:
    18
    Ödül Puanları:
    0
    ?

bu konuyu espri konusu olsun diye açmadım..ayrıca sabah da antreman yapılır gazetede okudum amerikalı 90 yaşında bi adam her sabah kahvaltıdan sonra ağırlık kaldırıp sonra da yüzüyomuş.ayrıca sabah yapılan antremanın daha fazla yağ yaktığı da söyleniyo..sabah dediysek de ezan vakti demedik.. ben burda en uygun saati bulmaya çalışıyorum metabolizmanın en sağlam olduğu saati.. benim gittiğim salonda sabah 11 de ağırlık kaldıran da vardı öğlen 2de de akşam da..bunun üzerine espri yapmaya ya da dalga geçmeye gerek yok..illa akşam antreman yapılacak diye bişey de yok.. sen biliyosan söyle hangi saatler olduunu..

4. sarc4stic

sarc4stic Özel Üye

Beğenileri:
    2.261
    Ödül Puanları:
    0
    Meslek:
    Satış Temsilcisi
    Yer:
    Istanbul
    Ben sana "sataşan" mod olarak cevap vereyim büyüme hormonu en fazla gece 22:30 savah 06:30 arası salgılanır. Yağ yakmak için en ideali sabah erken kalkıp aç karına çalışmaktır. İmkan varsa sabah çalışılmalı. Saatten çok o anki fiziksel ve ruhani hal(motivasyon, stres olmaması vs...) daha önemli bence. Ama yinede yapabiliyorsanız sabah çalışın.

5. Massivend

Massivend Guest

bu senin yasam tarzinla alakali birsey, en iyi antrenman saati diye birsey yok, sabah 9 aksamda 5 arasinda iste isen, saat 2 antrenman yapacak halin yok herhalde. sabah yapilan spor ancak ac karnina yapiliyorsa daha fazla yag yakar, sabah ac karnina da yag yakicam diye agirlik calisirsan, biraz fena olabilir,sabah egzersiz olayi cardio icin gecerlidir, agirlik calismasindan once kesinlikle yemek yemek gerekir, agirlik antrenmaninda glikojen kullanilir, vucutta glikojeni aldigi sekerlerden saglar, gece yattiginda vucudun asagi yukari 6-8 saat seker almadan durur, ama gece uyurkende glikojen yakmaya devam eder, sabah kalktiginda glikojen depolarin hemen hemen bos gibidir, ama cardio da yag asiti yanar, tabii bu cardio nun yogunlugu ile de alakali birseydir, ama biz yag asitleri yanar diyelim.... vs iste buradan gelir sabah sporu daha cok yag yakar diye, yoksa 20 dakikalik bir yuruyus sabah 7 de yapilsa, aksam 21 de de yapilsa ayni kaloriyi yakar. ama ne kadar kalorinin yakilacagi senin vucudunda yakilacak neyin olup neyin olmadigina bagli. neyse konuyu uzattim, en iyi antrenman saati diye birsey yok isin kisasi.

6. SMILADON

SMILADON Üye

Beğenileri:
    1
    Ödül Puanları:
    0
    Meslek:
    ögrenci
    Yer:
    ankara
    Antreman saati muhakkak ki kisiden kisiye degisiklik gosterir.
    Ama genellemek acisindan soyle bir mantik yurutulebilir.
    Sabah vucut dinctir, ogle saatlerinde ise bir duraganlik donemine girer ve ogleden sonra 3-4 gibi yeniden bir dinamik durum yasanir iste bu saatlerde yapilmasi daha uygun olabilir.
    Sabah yag yakiminin daha elverisli olma sebebi , buyume hormonunun saat sabah 6 civari yuksek olmasi bundan sonra ise etkisini kaybetmeye baslamasidir.
    Bu siralarda yaglar harcanmaya en musait formundadir ve sabah yapilacak kardiyovaskuler bir idman cok iyi sonuc verecektir.
    Sabah ac oldugumuz icin sivi formda az miktarda karbonhidrat alimi ile idmana baslamak yerinde olur.

7. FleXoR

FleXoR Özel Üye

Beğenileri:
    10.235
    Ödül Puanları:
    123
    Meslek:
    Antrenör - Yazar
    Yer:
    Kırklareli & sivas
    Yapılan arastırmalarda normal saatte yatıp sabah 8-9 gibi kalkan kişilerde bayanlarda 11:00 erkeklerde 15:00 en guclu oldukları saattir

8. ARSON

ARSON Üye

Beğenileri:
    1.618
    Ödül Puanları:
    103
    Meslek:
    V.G.F. 1.Kademe Antrenör
    Yer:
    MERSİN
    +1 ;) yalnız saat 15 gibi antreman yapan sporcularda sürekli esneme görülmektedir :lol:

Steve bunu beğendi.
  9. FleXoR

FleXoR Özel Üye

Beğenileri:
    10.235
    Ödül Puanları:
    123
    Meslek:
    Antrenör - Yazar
    Yer:
    Kırklareli & sivas
    sabaha kadar pc basında oturursan esnersin tabi :D

10. acaliss

acaliss Üye

Beğenileri:
    6
    Ödül Puanları:
    0
    +1
    ben de 15-17 arasinin en uygun oldugunu duymustum. bu sadece bb icin degil, tum sporlar icin optimum saatlermis.

Sayfayı Paylaş