Antrenman sırasında ağırlık azaltmak

Konusu 'Vücut Geliştirme & Fitness' forumundadır ve Marjan07 tarafından 18 Şubat 2014 başlatılmıştır.

Watchers:
Başlığı izleyen üye sayısı: 4 üye.
  1. Marjan07

Marjan07 Üye

Beğenileri:
    0
    Ödül Puanları:
    1
    Meslek:
    Öğrenci
    Yer:
    Eskişehir
    Merhaba değerli üyeler benim kafama takılan birşey var yardımlarınızı bekliyorum.

Antrenmanda örneğin biceps ve göğüs antrenmanımı bitirdikten sonra normalde bicepslerde 10 kilo kaldırıyorsam 5 kiloyla tükenene kadar 2 set daha ekliyorum aynı şey göğüs içinde bunun zararı veya faydası olur mu ?

2. EMRAH ÇAYIRCI

EMRAH ÇAYIRCI Üye

Beğenileri:
    1
    Ödül Puanları:
    3
    slm herşeyin fazlası zarar kası yakıyorsun beslenme düzenliyse bişe olmaz düzenli degilse katabolik duruma düşebilirsin bence...

Marjan07 bunu beğendi.
  3. savasbaris

savasbaris Üye

Beğenileri:
    28
    Ödül Puanları:
    28
    Yer:
    Eskisehir, Turkey
    Şu şekilde yapabilirsin bench presste pramit set uyguluyorsun 12 10 8 6 agirliklari yükselterek setleri tamamladin, en son setten sonra agirliklari ilk basladigin agirliga getirip 12 tekrar pompa yapabilirsin.
    Örnegin;
    12 tekrar 10 kg
    10 tekrar 20 kg
    8 tekrar 30 kg
    6 tekrar 40 kg
    Dinlenmeden 12 tekrar 10 kg seklinde.

GT-I9300 cihazımdan Tapatalk kullanılarak gönderildi

Marjan07 bunu beğendi.
  4. LoveİsBBal

LoveİsBBal Üye

Beğenileri:
    42
    Ödül Puanları:
    38
    Amacın pump etkisi yaratmak sanırım . Fakat pump her kas grubu için faydalı değildir . Hatta kas için faydalı mı zarar lı mı kişiye göre değişir . Kasa ne kadar kan pompalarsan o kadar şişecektir fakat bu şişkinlik bir süre sonra geçer . Aşırı zorlama da kas yırtılabilir , eklem incinebilir . Bu yüzden pump yapıcaksan dozunda olması lazım . Antremanında tek bölge olarak çalışıyorsan kanı o bölgede yoğunlaştırmak için 1 set ( fazla değil ) yapılabilir . Isınmak için çok düşük kilolarla uygulanabilir . Amacın kası zorlamaksa normal setlerde kaldırdığın kilonun 5 kilo azıyla hareket formunu bozmadan son setini Burnout set şeklinde çalışabilirsin

Marjan07 bunu beğendi.
  5. savasbaris

savasbaris Üye

Beğenileri:
    28
    Ödül Puanları:
    28
    Yer:
    Eskisehir, Turkey
    Düzenli ve sistemli agirlik artisi olmadan kalici kas elde edemeyiz. Pompalama etkisiyle kan dolasimini sirf o kas noktasinda toplariz buda dedigin gibi o anlik kasi dolgunlaştirir ve şişirir. Fakat bunu aliskanlik haline getirdigimiz taktirde hem motivasyon olarak hemde kas kütlesi kazanma anlaminda ilerleme olacaktir. Cunku pompalama esnasinda.beynimiz kalbimize msj gonderir ve kalp o kas gurubuna daha cok kan pompalar kan basıncınız yükselir, çalıştırılan bölge fazladan kanla beslenir, kaslar sağlıklı şekilde çalışmalarını sürdürebilmeleri için tasarlanmıştır ve egzersizi devam ettiriyirsanz kaslarinizin daha cok kanla beslenmesi gerekir.
    Her kas gurubunda faydali degildir evet hatta her harekettede fayda saglamayabilir. Ama bi bench presste cok iyi fayda saglayabilir.

GT-I9300 cihazımdan Tapatalk kullanılarak gönderildi

Marjan07 bunu beğendi.
  6. Marjan07

Marjan07 Üye

Beğenileri:
    0
    Ödül Puanları:
    1
    Meslek:
    Öğrenci
    Yer:
    Eskişehir
    Biraz daha açıklık getireyim.Ben bench presste 10-8-6 yapıyorum ve şuanda kaldırabildiğim sırasıyla 15 kg. 17.5 kg ve son sette 20 kg.

Ama diğer egzersizleride yaptıktan sonra antrenman bitimi son bir kere daha 10 kiloyla 15-20 tekrar yapıyorum ve aynı şekilde bicepsleride 4-6-8-10 tekrar şeklinde 4 set 15kg 12.5kg 10kg ve 7.5kg yapıyorum yine antrenman sonunda 5 kg ile 15-20 tekrar yapıyorum bunun bana herhangi bir zararı olur mu ?
    Teşekkür ederim cevaplarınız için.

Sayfayı Paylaş