Antrenman sırasımda ağırlıklar arttırılmalı mıdır ?

Konusu 'Yeni Başlayanlar Bölümü' forumundadır ve Hakan atabay tarafından 10 Mayıs 2016 başlatılmıştır.

Watchers:
Başlığı izleyen üye sayısı: 2 üye.
  1. Hakan atabay

Hakan atabay Üye

Beğenileri:
    0
    Ödül Puanları:
    1
    Merhaba arkadaşlar antrenmandayken ağırlıklar arttırılmalı mı ?
    Ben mesela 2 ay boyunca 7 kilo ile antreman yaptıktan sonra 2 ay boyunca 10 kiloya çıkaartıyorum. Antrenman sırasında ağırlık arttırmıyorum. . Arttırmalı mıyım
    --- Mesaj birleştirildi, 10 Mayıs 2016 ---
    Bilen var mı ?

Son düzenleme: 10 Mayıs 2016
  2. Atsizat

Atsizat Üye

Beğenileri:
    33
    Ödül Puanları:
    38
    Ben 2 tane 13 kilo dambıl ile evde çalışıyorum. Ağırlıkları sürekli arttırıyorum. Perşembe günü tekrar gidip ağırlık plakaları alacam. Dambılların ağırlığını 15 kiloya yükseltecem. 10 gündür 2 tane 13 kilo dambıl ile çalışıyorum. Ondan önce 12 ile çalışıyorum. Bir hafta çalışmıştım 12 kilo dambıllar ile de. Ondan önce 2 tane 10 kilo ile çalışıyordum. Ağırlıkları sürekli arttırıyorum. Yanlız beni kardiyo çok yoruyor. Kardiyo yapmayınca tartıda kilom yükseliyor. Korkudan nerdeyse hergün kardiyo yapıyorum. Kilomu 65'de korumak istiyorum (Boy 172). Bu fazla kardiyolar dambıl çalışma performansımı biraz olumsuz etkiliyor. Daha az enerjim oluyor dambıl çalışırken ama kardiyoyu azaltınca ya da ara verince tartıda kilom hemen yükseliyor. Bu çok sinirimi bozuyor. Kilo alıyorum korkusu ile yapıyorum. Yokuş yukarı doğru yüksek tepelere yürüyorum.

Son düzenleme: 11 Mayıs 2016

Sayfayı Paylaş