Antrenman Süresi

Konusu 'Vücut Geliştirme & Fitness' forumundadır ve noobbuılder21 tarafından 24 Eylül 2016 başlatılmıştır.

Watchers:
Başlığı izleyen üye sayısı: 4 üye.
  1. noobbuılder21

noobbuılder21 Üye

Beğenileri:
    6
    Ödül Puanları:
    18
    Yer:
    İzmir
    Merhaba arkadaşlar öncelikle antrenman programımı yazıyım sorum onun altında olacak.

1.Gün
    Göğüs: Bench Press(4x12.10.8.6) - Incline B.press(4x8) - Dumbell fly(4x10) - Cable cross(4x8)
    Biceps: Barbell curl(4x12.10.8.6-Düz bar) - Scott curl(4x8) - Hammer curl(4x8)

2.Gün
    Omuz: Stead dumbell press(4x12.10.8.6) - Omuz yana açış(4x8) - Upright rowing(4x8) - Deltoid makina(4x8)
    Bacak: Squat(4x12.10) - Leg press(4x8) - Leg extansion(4x8) - Calf(4x12)

3.Gün
    Sırt: Lat pulldown(4x8) - Göğüse Çekiş(4x8) - Karına çekiş(4x8) - Bent over barbell rowing(4x8)
    Triceps: Lying barbell triceps extansion(4x12.10.8.6) - push down lat machine(4x8-Halat) - Dambıl-French press(4x8)

Bu programı yaklaşık 2-3 ay önce aldım yaz olduğu için boş vaktim çoktu ve zorlayıcı bir program olsun istedim. Bildiğim kadarıyla olması gereken antrenman süresi 45 dk ile 1 saat 15 dk arası fakat benim 1 Buçuk saat hatta 2 saat bile sürüyor. Şimdi de okul başladı ve bu süre spora gitmem için bir engel olmaya başladı. Programda ne gibi bir değişiklik yapmalıyım, süresini azaltmak için setini mi azaltmalıyım hareketleri mi azaltmalıyım. Bilinçsiz iş yapmak istemedim yardımcı olursanız çok sevinirim.

2. noobbuılder21

noobbuılder21 Üye

Beğenileri:
    6
    Ödül Puanları:
    18
    Yer:
    İzmir
    Arkadaşlar okumaya üşenen varsa kısaca antrenmanım çok uzun, kısaltmak için nasıl bir değişiklik yapmalıyım ? bilgi sahibi kişiler yardımcı olursa sevinirim.

3. perseverance06

perseverance06 Üye

Beğenileri:
    6
    Ödül Puanları:
    13
    Yer:
    Ankara
    Bir yorum yapmak gerekirse saate fazla takılma derim genel olarak antramanların 1 1.30 saat sürmesi normaldir. 1.30 saatı geçme tabiki spor salonunda sohbet muhhabete girersen fılan uzaması normal olur. Kordineli bir şekilde yaptığın sürece 1saat 15dakikayı geçmeyeceğini düşünüyorum. Zamanı kısaltmak için tavsiyem süper set yaparak zamandan kazanabilirsin örnek verecek olursak bech pressten sonra fly hareketini süper set veya incline dan sonra inc. fly yaparak tasarruf yaparsın.

noobbuılder21 bunu beğendi.
  4. noobbuılder21

noobbuılder21 Üye

Beğenileri:
    6
    Ödül Puanları:
    18
    Yer:
    İzmir
    Yorumun için teşekkürler. Salonda sohbet muhabbete girmem hatta kafa dağıtmasın diye telefon bile götürmem, set aralarını da 20-30 sn tutarım. Ama süper set fikri gerçekten güzel aklıma gelmemişti.

5. xwormx

xwormx Üye

Beğenileri:
    3
    Ödül Puanları:
    13
    Yukarıda bahsettiğin hareketler set arası max 1 dk, hareketler arası max 2 dk ile gün başına 1 saatte bitmesi gerekiyor bazı günler 75 dk yı bulabilir ama 2 saat çok fazla, benim fikrim bazı şeylerde fazla Zaman kaybediyor gibisin, bir kulaklık takıp motive olursan ve tabi sıra beklemezsen 1 saatte çıkması lazım bu antrenmanların.

noobbuılder21 bunu beğendi.
  6. noobbuılder21

noobbuılder21 Üye

Beğenileri:
    6
    Ödül Puanları:
    18
    Yer:
    İzmir
    Spor salonu biraz kalabalık haliyle sıra bekliyom ama onun dışında oyalanmamaya dikkat edicem teşekkürler.

7. Barbell Training

Barbell Training Üye

Beğenileri:
    394
    Ödül Puanları:
    73
    Meslek:
    Muhendis
    Yer:
    Izmir
    Haftada 3 yada 4 gun full body programi yap. Hem kisa surede bitirsin antremani. Hemde fullbody calisan az oldugu icin sira beklemezsin. Bu program icin squat rack olmasi lazim salonunda.

SM-N920C cihazımdan Tapatalk kullanılarak gönderildi

8. noobbuılder21

noobbuılder21 Üye

Beğenileri:
    6
    Ödül Puanları:
    18
    Yer:
    İzmir
    Salonumda squat rack var. Kusura bakma fullbody sistemi hakkında bilgi sahibi olmadığım için soruyorum;
    7-8 aydır vg yapıyorum 16 yaşındayım daha önce fullbody yapmak istedim fakat daha erkenmiş gibi düşündüm. Sonuçta kol gibi küçük kasları çalıştırmıyoz .Bende vücudumu yeterince büyütmeden fullbody yapmak istemedim. yani fullbody yapmam doğru olur mu ?

Kol:35
    Göğüs:96
    Bacak:58
    soğukken olan ölçüler değerlendirmen için yazıyım dedim. Fullbody hakkında bilgilendirirsen sevinirim.

9. Barbell Training

Barbell Training Üye

Beğenileri:
    394
    Ödül Puanları:
    73
    Meslek:
    Muhendis
    Yer:
    Izmir
    Aslinda tam tersi. Buyumek icin fullbody yapabilirsin.

SM-N920C cihazımdan Tapatalk kullanılarak gönderildi

freeletics bunu beğendi.
  10. noobbuılder21

noobbuılder21 Üye

Beğenileri:
    6
    Ödül Puanları:
    18
    Yer:
    İzmir
    Büyümek için yapmak çok iyi olur gerçekten özellikle zaman olarak da yararıma olur.Biraz yardımcı olabilir misin ? Nasıl olacak ne yapmalıyım?

Sayfayı Paylaş